Brak konkurencji działa źle na Nintendo

Blog Forum 14.08.2014
Brak konkurencji działa źle na Nintendo

Nie ważne ile jak na to spoglądamy, Nintendo nie jest teraz w idealnej sytuacji. Ani finansowej, ani sprzętowej. Pomimo tego, kieszonkowa konsolka Nintendo 3DS sprzedaje się znakomicie i wykopała w zaświaty konkurencyjny twór – PlayStation Vita. To bardzo niedobrze.

Jestem zadowolonym posiadaczem 3DSa praktycznie od jego wypuszczenia na polski rynek. Konsola miała swoje lepsze i gorsze chwile, a teraz jest już praktycznie dojrzałym produktem z bogatą biblioteką gier, społecznością, ciekawymi programami i akcesoriami.

Niestety Nintendo już dawno nie zrobiło nic ciekawego ze swoim kieszonkowym pudełkiem. Od samego wejścia na rynek, konsola była aktualizowana, dopieszczana systemowo, nowe dodawane cyklicznie opcje, więcej gier i programów, reklama na igrzyskach w Londynie i stawianie na rozrywkę przenośną przy Mario, Pokemonach i Zeldzie.

Dziś Nintendo aktualizuje swoją konsolę (wszak to już wersja 8.1 systemu! (cóż za zbieg okoliczności z numeracją innego systemu)) ale w aktualizacjach skupia się wyłącznie na blokowaniu coraz to nowych nielegalnych kartridży do uruchamiania pirackich gier. Nie ma innowacji, nie ma stawiania na 3DSa, nie ma nic nowego, co byłoby kolejnym WOW, co przyciągnęło by nowych użytkowników.

Powodów tego jest wiele

To daje do myślenia. Nintendo może już nie chce skupiać się na 3DSie, bo planuje nową konsolę i to na niej będzie w niedługim czasie skupiać uwagę graczy.

Niestety to nie usprawiedliwia faktu, że konsola jest nadal na rynku, sprzedaje się dobrze (aż za dobrze) tak, że PS Vita już praktycznie nie liczy się na rynku. To źle, ponieważ Nintendo najwyraźniej przestało na tym polu czuć oddech rywala i nie przykłada się do aktualizacji, poprawiania i co najważniejsze – dbania o swoją konsolę. Brakuje mi tu tej (mniej więcej) równowagi i wojny jaka jest między PS4 i XBOne, gdzie jedna firma prześciga się z drugą nad wprowadzaniem innowacji. Daje to korzyści na użytkownika końcowego, który widzi, że jego produkt zmienia się, dojrzewa, dostaje nowe rzeczy, że będzie mu służył jeszcze przez lata.

Nintendo uważaj na siebie, bo i tak jesteś na straconej pozycji! Obiecałeś nam – posiadaczom 3DSa na możliwość kupowania gier z poziomu przeglądarki, lepszą społeczność (a nie to luźne i kiepskie MiiWerse) oraz w końcu polskie wsparcie! Czekamy na to!

Tagi: , , ,
Advertisement

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement