Wyniki sprzedaży smartfonów ukazują fenomen Jobsa

News/Blog Forum 08.07.2014
Wyniki sprzedaży smartfonów ukazują fenomen Jobsa

Steve Jobs, nieżyjąca już legenda Apple, z uporem maniaka wpierał ludziom, że idealny rozmiar ekranu w smartfonie to taki, który możemy obsłużyć jedną ręką. Najnowsze dane sprzedaży telefonów pokazują, że nie mylił się aż tak bardzo, jakbyśmy mogli uważać.

Wczoraj natrafiłem na informację o pięciu najlepiej sprzedających się smartfonach w pierwszym kwartale 2014 roku. Dwie pozycje zajmują produkty Apple, trzy natomiast telefony Samsunga. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby w zestawieniu nie pojawił się leciwy już iPhone 4s (premiera w 2011 roku). To właśnie ten telefon Apple zajął piąte miejsce w rankingu, prześcigając flagowe modele takich producentów jak LG, HTC, Sony czy Nokia.

Na pierwszym miejscu pojawił się zeszłoroczny iPhone 5s. Obstawiam, że w drugim kwartale 2014 roku to również ten model będzie na szczycie listy sprzedaży. Czemu? Bo wiele sklepów i operatorów sieci komórkowych czyści magazyny przed wrześniową premierą iPhone 6, dzięki czemu telefon z Cupertino możemy kupić naprawdę w atrakcyjnych cenach. Jego największy konkurent, Samsung Galaxy S5, wszedł na rynek w kwietniu, lecz wysoka cena i ogólne niezadowolenie potencjalnych klientów nie przyniosły podobno zadowalającej sprzedaży Koreańczykom.

Na pozostałych trzech miejscach pojawiły się modele Samsunga Galaxy S3 oraz S4. Warto tutaj zaznaczyć, że model S4 został podzielony na tego z dostępnym modułem LTE oraz z jego brakiem. Gdybyśmy zsumowali obydwa wyniki, to kto wie, czy korona nie zmieniłaby posiadacza.

Wynik iPhone 4s jest zaskakujący. Pokazuje on, że ludzie cały czas są otwarci na smartfony z mniejszymi ekranami (do 4 cali). Ciekaw jestem czy Tim Cook dostrzega ten fakt na tyle, by wprowadzić na rynek odświeżoną wersję 4s o wyglądzie zbliżonym do nadchodzącej 6? Lepszy aparat, LTE, najnowszy procesor, czytnik linii papilarnych, a to wszystko zamknięte w 3,5 calowym ekranie iPhone. To mógłby być strzał w dziesiątkę. Wypuszczenie na rynek tylko i wyłącznie wersji 4.7 oraz 5.5 calowych to nie jest dobry pomysł. Steve Jobs by o tym wiedział, oby Tim Cook również.

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement