3 powody, dla których nie warto kupować tableta

Blog Forum 04.07.2014
3 powody, dla których nie warto kupować tableta

1. Rozmiar.

Rozmiar tabletów jest taki… nijaki. Najbardziej popularne urządzenia, czyli siedmiocalowe i dziesięciocalowe mają to do siebie, że ich rozmiar nie jest wystarczająco duży (7-calowe) lub wystarczająco komfortowy (10-calowe). Tutaj rozwiązaniem są urządzenia 8-calowe, które na razie nie są standardem. Pozostaje mieć nadzieje, że takich urządzeń będzie więcej.

2. System operacyjny.

Najpopularniejszym systemem operacyjnym na tabletach jest chyba Android. Nie będę się ty wdawał w dykusje, czy jest on lepszy od iOS’a, czy też nie. Wiem natomiast jedno: są to systemy do zabawy. Na tabletach z tymi systemami raczej nie da się pracować. Ale w sumie to nie o to chodzi w tablecie. Tablet ma służyć do zabawy. Ale przecież gry, które można znaleźć w sklepach tych systemów nie są bardzo zaawansowane graficznie. Czy nie lepiej podejść do komputera, odpalić go i pograć w jakiś ładniejszy tytuł? Ale przecież są też tablety z Windowsem. A no są. Ale to albo jednostki zbyt słabe na „komputerową” zabawę, albo tak drogie, że szczęka opada na sam widok ceny.

3. Po co mi to?

Do czego przyda mi się tablet? Mam smartfona i komputer – po co mi kolejne urządzenie? Rozumiem, że przeglądanie sieci jest wygodniejsze na tablecie niż na smartfonie. Ale jest przecież komputer. Nie wiem czy jestem w stanie kupować nowe urządzenie tylko po to, by nie musieć włączać komputera w celu przeglądania sieci. Chyba wolę poczekać chwilę dłużej, by mieć włączony komputer, na którym mogę równie wygodnie (lub nawet wygodniej) surfować po internecie. Tak naprawdę prawie każdą czynność wykonywaną na tablecie mogę wykonać na komputerze. Czy naprawdę włączenie komputera jest aż takim problemem, by z tego powodu kupować nowe urządzenie? Przecież lepiej się gra w gry, ogląda filmy na dużym ekranie. Nawet obrazki ze śmiesznymi kotami lepiej się ogląda na dużym ekranie.

Podsumowanie:
Tablet, według mnie, nie jest w ogóle potrzebny. Wiadomo, jest to fajny gadżet, ale jak już mam wydawać pieniądze, to wolę wydać je na coś, co mi się naprawdę przyda.

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement