ZTE pokaże na MWC 2014 sporo nowych urządzeń i już teraz odkrywa karty

News/Sprzęt 19.02.2014
ZTE pokaże na MWC 2014 sporo nowych urządzeń i już teraz odkrywa karty

Już na początku przyszłego tygodnia rozpoczynają się targi MWC 2014 w Barcelonie. Tradycyjnie, zobaczymy na nich kilka nowych smartfonów od różnych producentów. Swoje nowości pokaże też chińskie ZTE. Dzisiaj oficjalnie dowiedzieliśmy się, jak modele zostaną zaprezentowane.

Pierwszy z nich to Grand Memo II LTE. To kolejny przedstawiciel coraz popularniejszych ostatnio phabletów. Nowy model od ZTE zostanie wyposażony w 6-calowy ekran TFT o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Co ciekawe, w jego wnętrzu nie znajdziemy najszybszych układów pokroju Snapdragona 800. Zamiast tego chiński producent zaoferuje rozsądnego, czterordzeniowego Snapdragona 400 o taktowaniu 1,2 GHz, układ graficzny Adreno 305, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci masowej, czytnik kart microSD, baterię o pojemności 3200 mAh oraz system operacyjny Android w wersji 4.3 Jelly Bean.

ZTE_Grand_Memo_II_4

Już na papierze widać, że nie jest to sprzęt kierowany do najbardziej wymagających użytkowników. To pewnego rodzaju zapełnienie niszy, ponieważ w tym momencie większość phabletów to urządzenia z najwyższej półki, a co za tym idzie – bardzo drogie. Grand Memo II LTE ma szansę zainteresować osoby, które chciałyby mieć sporych rozmiarów smartfona, ale jednocześnie nie napadać na bank, aby móc sobie na niego pozwolić. Ciekawi mnie informacja na temat systemu operacyjnego Android 4.3 Jelly Bean. Jeśli potwierdziłyby się dzisiejsze doniesienia na temat tego, że wszystkie nowe sprzęty mobilne mają być oferowane tylko z najnowszą wersją zielonego robota, inaczej nie będzie działać chociażby sklep Google Play, to oznaczałoby, że Chińczycy podejmują ryzykowną grę.

ZTE_Grand_Memo_II_3

Jeśli chodzi o sam model ZTE Grand Memo II LTE, to wydaje się on dość ciekawą alternatywą. Na ostatnich targach MWC miałem okazje przyjrzeć się sprzętom chińskiego producenta i – poza nakładką systemową – zrobiły one na mnie całkiem niezłe wrażenie. Mam nadzieję, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski i tym razem będzie jeszcze lepiej.

Kolejnym urządzenie, które zobaczymy na MWC 2014 jest ZTE Open C, czyli kolejny smartfon z systemem Fiefox OS. To, że zostanie pokazany, to niestety jedyne informacje, którymi dysponujemy. Nie znamy jego specyfikacji, nie mówiąc już o cenie. Oby był sporo lepszy od pierwszych sprzętów z ognistym lisem, bo te – w dużej mierze przez sam system – nie spotkały się ze zbyt gorącym przyjęciem. Mam też nadzieję, że nie będzie to kolejny przedstawiciel niskiej półki i Mozilla zainteresuje się także nieco lepszymi sprzętami. Może nie od razu hi-endami, ale taka średnia półka byłaby bardzo mile widziana.

ZTE_OPEN_C_1

To jednak nie wszystko. Chiński producent pokaże jeszcze nowe modele Nubia S5 oraz Nubia S5 mini, Projector Hotspot, czyli urządzenie które łączy w sobie możliwości projektora i hotspota, a także Grand Watch – inteligentny zegarek. Niestety, na szczegóły musimy jeszcze poczekać. Więcej dowiemy się już 24 lutego. Nasza delegacja oczywiście wybiera się na targi MWC 2014, więc wszystkie relacje będziecie mieli z pierwszej ręki.

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement