Cyfrowy Polsat z (tak jakby) dekoderami Wi-Fi

News/RTV 21.02.2014
Cyfrowy Polsat z (tak jakby) dekoderami Wi-Fi

Cyfrowy Polsat na poważnie walczy o abonentów i promowanie własnych usług. Obok oferty SmartDom mającej scalić Plusa z platformą satelitarną, wprowadzono nowe akcesorium, które ma zachęcić widzów do korzystania z serwisu ipla.

Zygmunt Solorz-Żak stworzył imperium medialne i stale dokłada kolejne cegiełki. W końcu idea SmartDom ma dalece wykraczać poza to czym jest obecna oferta z słabymi rabatami i jeszcze słabszymi reklamami.

Prawdopodobnie nigdy nie potrafiłem docenić drzemiącego w Polsacie potencjału, gdyż nie byłem w targecie jego treści, a te… wciąż są na topie i będą jeszcze przez długi czas.

W przypadku telewizji Cyfrowy Polsat ma poważnego rywala w postaci DVB-T. Darmowa telewizja naziemna jest atrakcyjną alternatywą dla osób spoza miast, które do tej pory korzystały z najniższego pakietu telewizji satelitarnej. Jednym z rozwiązań na DVB-T był zakup telewizji mobilnej i przerobienie jej tak właściwie na czwarty kodowany multipleks cyfrowej telewizji naziemnej. W ten sposób dalej sprzedaje się dekodery DVB-T z płatnym dostępem do dodatkowych kanałów oraz możliwością podłączenia internetu i dostępem do serwisu ipla.

ipla to także internetowy produkt Cyfrowego Polsatu, który jest nad Wisłą szalenie popularny i szeroko dostępny. Z tej usługi VOD można korzystać nie tylko na komputerach, ale też tabletach i smartfonach z trzema najpopularniejszymi systemami operacyjnymi oraz na większości platform Smart TV. Ponadto ipla dostępna jest w takich dekoderach Cyfrowego Polsatu jak: PVR HD 7000, HD6000, HD5000, HD3000, MINI HD 2000.

Dostęp do usługi z poziomu dekodera to wygodne rozwiązanie szczególnie, że dla abonentów CP przygotowano liczne rabaty w serwisie ipla.

ipla

W ten sposób Cyfrowy Polsat dba o budowę własnego ekosystemu. Do tej pory usługa była jednak ograniczona ponieważ dekoder należało podłączyć przewodem ethernetowym do routera, co w wielu domach nie jest łatwe do wykonania. Receptą zawsze jest podłączenie acess pointa, ale nie każdy o takiej możliwości wie i potrafi z niej skorzystać.

Cyfrowy Polsat oferując właśnie zewnętrzne moduły WiFi obchodzi brak wbudowanego WiFi w swoich dekoderach. Satkurier poinformował o wprowadzeniu do oferty i sprzedaży detalicznej router Wi-Fi TP-Link TL-WR702n.

Właściwie nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w dekoderach pojawi też firmware zapewniający obsługę modułu przez USB.

Samo urządzenie, od standardowej wersji sprzedawanej w sklepach, będzie się wyróżniać brakiem zasilacza. Zasilanie urządzenia TP-Link odbywać się będzie wyłącznie poprzez USB z dekodera.

Atrakcyjna jest też cena urządzenia -49 złotych, czyli 21 złotych taniej niż w przypadku tego samego modułu dostępnego w sklepach internetowych (najniższa oferta na Ceneo). Platforma nc+ swoim abonentom w internetowym sklepie z akcesoriami sugeruje skorzystanie z Netgear Ethernet to wirless adapter WNCE2001 za 123 złotych lub transmiterów sieciowych TP-Link TL-PA211 za 269 złotych.

Zabieg Cyfrowego Polsatu wydaje się więc całkiem nieźle przemyślany. To kolejny ruch w stronę budowy własnego ekosystemu i zachęcania użytkowników do korzystania z usług własnych. Plus, Cyfrowy Polsat oraz ipla to bardzo silne trio, choć… nie dla wszystkich atrakcyjne.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement