CES 2014: Xperia Z1 Compact, czyli high-end o rozsądnym rozmiarze – pierwsze wrażenia Spider’s Web (wideo)

Recenzja/SW Testuje 07.01.2014
CES 2014: Xperia Z1 Compact, czyli high-end o rozsądnym rozmiarze – pierwsze wrażenia Spider’s Web (wideo)

Oprócz tematyki związanej z obrazem o wysokiej rozdzielczości, na CES-ie Sony pokazał też dwa nowe smartfony. Na szczęście przemyślane – nie są to kolejne zupełnie nowe flagowce, a dwie wariacje na temat pokazanej kilka miesięcy temu Xperii Z1.

Jedna z nich to Xperia Z 1s z podrasowanymi funkcjami fotograficznymi. Zapowiedziano ją jako smartfona dostępnego ekskluzywnie u jednego z amerykańskich operatorów i nie zapowiada się, by trafił, przynajmniej na razie, na inne rynki.

sony-xperia-z1-compact (3)

Drugim smartfonem, zapowiedzianym już na rynek globalny, jest Xperia Z1 Compact. I jest dokładnie tym, na co wskazuje nazwa – to podzespoły Z1 z mniejszym ekranem i baterią. Ekran ma przekątną 4,3 cala i rozdzielczość 720p, poza tym smartfon jest nieco grubszy niż duży brat i dostępny będzie w pięciu kolorach, w tym w różowym.

sony-xperia-z1-compact (1)

Odczucia z trzymania w dłoni Z1 Compact, tzw. “feeling”, przypominają te odnośnie większego brata – ma się wrażenie obcowania ze sprzętem premium od pierwszej chwili. Z1 Compact jest jednak wygodnejsza do używania w mniejszej dłoni, a jednocześnie wydaje się ciężka, nieco zbyt ciężka. Mimo to ten woododporny smartfon sprawia świetne wrażenie.

http://youtu.be/-ZZl7JfSPWE

To cieszy tym bardziej, że wiadomo, iż Z1 Compact będzie sprawować się bardzo przyzwoicie – przecież testowaliśmy Z1, która jest mocarnym smartfonem. Od dawna wiele osób narzeka, że brakuje na rynku mocnych, świetnych specyfikacyjnie urządzeń z mniejszymi ekranami. Teraz już mogą przestać – Z1 Compact jest odpowiedzią na te narzekania.

Cena? Ma nie przekraczać dwóch tysięcy złotych.

Ewa Lalik, CES 2014, Las Vegas

Dołącz do dyskusji

Advertisement