NajINTELigentniejszy stadion na świecie

Blog Forum 20.12.2013
NajINTELigentniejszy stadion na świecie

Jakiś czas temu wspominałem o technologii w sporcie, która pomaga najbardziej sędziom, ale też trenerom czy widzom. Jeszcze dalej idzie firma Intel, która bierze aktywny udział w budowie najnowocześniejszego stadionu na świecie.

Na budowanym w San Francisco stadionie futbolowej drużyny 49ers będziemy mogli uświadczyć m.in. darmowej sieci WiFi, która pokryje cały obiekt i do której w tym samym momencie będzie mogło być podłączonych aż 75 000 urządzeń. Sieć ta będzie miała prędkość 4G, a co ważne nie będzie służyła tylko przeglądaniu zasobów Internetu. Dzięki specjalnym aplikacjom telefon wskaże nam np. najszybszą drogę do toalety. Wygodni Amerykanie nie zapomnieli także o tak ważnym przecież w czasie oglądaniu meczu, jedzeniu. Za pomocą kilku ruchów na ekranie smartfona będzie można zamówić ulubione chipsy z dostawą do krzesełka na trybunach. Tak wygodnie jeszcze nie było!

Uwagę z pewnością przykuje ekran o wymiarach 13,7x61m. Oczywiście nie trzeba dodawać, że nie będzie to jedna wielka „pikseloza”, a ekran w technologii HD. Oprócz głównego ekranu, na stadionie znajdą się także dwie mniejsze wyświetlacze do prezentacji wyniku meczu.

Nie będzie problemów z jakąkolwiek transmisja telewizyjną, bo stadiom będzie posiadał własne kamery, które zapewnią oglądanie akcji z wielu ujęć. Wszystko to zasili energia z 1162 paneli słonecznych, zainstalowanych na dachu stadionu.

Po raz pierwszy futboliści San Francisco 49ers na boisko wybiegną w sezonie 2014/2015. Już w 2016 na tym stadionie rozegrane zostanie słynne Suber Bowl

Dołącz do dyskusji

Advertisement