Konsola Xbox One jest… wielka – recenzja Spider’s Web

Recenzja/Gry 30.11.2013
Konsola Xbox One jest… wielka – recenzja Spider’s Web

Dwie doby z konsolą Microsoftu już za nami. Przyjrzeliśmy jej się bardzo dokładnie i czas podzielić się z wami naszymi przemyśleniami. W tej części recenzji opiszemy samą konsolę. W kolejnych zajmiemy się systemem i aplikacjami, gamepadem i Kinectem oraz grami.

Jedna konsola, by wszystkimi rządzić. Jedna, by multimedia i gry odnaleźć. Jedna, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać… no dobra, może to nie do końca ta bajka, ale plan Microsoftu właściwie niewiele różni się od zamysłu Saurona. Tyle że Lord Ciemności pragnął podbić całe Śródziemie, a Microsoft zadowolić się chce milionami salonów w naszych domach i mieszkaniach. Kluczowym elementem do tego ma być Xbox One, który ma ci zastąpić, jeżeli chodzi o elektroniczną rozrywkę, właściwie wszystko. Gry, multimedia, telewizja i Internet: to wszystko ma być najfajniejsze właśnie na Xboksie.

Podstawą, by to osiągnąć, jest sama konsola. I to właśnie na niej się skupimy w dzisiejszym tekście. Jutro skupimy się na systemie operacyjnym konsoli i aplikacjach, pojutrze na gamepadzie i Kinekcie, a ostatniego dnia, nareszcie, na pierwszych grach dostępnych na tę konsolę.

Wielki Xbox One. Dosłownie.

DSC_8936
Xbox One w swojej całej okazałości

Pierwsze, co od razu przychodzi do głowy po wyjęciu jej z pudełka, to… rany, jakie to jest wielkie. Xbox One swoim wzornictwem nie tylko przypomina magnetowid, ale jest również podobnych rozmiarów. Konsola mierzy 274 x 79 x 333 mm, co oznacza, że jest zarówno dłuższa, jak i wyższa od PlayStation 4, a także Xboxa 360. Konsola również „wygląda” na wielką. Microsoft zastosował sprytną sztuczkę wzorniczą, i część panelu przedniego stworzył ukośną. Dzięki temu konsola, stojąc w szafce, wygląda na nieco mniejszą niż jest w rzeczywistości. W owej szafce jednak powinniśmy znaleźć nieco miejsca, zwłaszcza, że konsola potrzebuje nieco przestrzeni, by móc wydajnie się chłodzić.

A skoro już o chłodzeniu mowa, to widać jak bardzo Microsoftowi dała nauczkę plaga awarii pierwszych Xboxów 360. Można odnieść wrażenie, że cały Xbox One to jeden wielki wentylator. Kratki wentylacyjne są na prawie każdej powierzchni obudowy konsoli. Jak podejrzewam, jej rozmiar można również tłumaczyć chęcią zapewnienia jak najlepszego przepływu powietrza.  Na szczęście sama konsola jest bardzo cicha. Wyciskałem z niej ósme poty grając pół nocy w gry i oglądając na niej filmy HD (a czasem robiłem obie rzeczy na raz, by sprawdzić jak to działa). Nie usłyszałem ani razu szumu wiatraków. Xbox One jest cichuteńki i właściwie jedyny moment, kiedy go usłyszymy, to w momencie gdy instalujemy daną grę z płyty. Wtedy słychać nieco głośniejszy szum napędu, ale ów dźwięk nie przeszkadza. No i oczywiście nijak to się ma do napędu Xboxa 360, który wydawał dźwięki niczym szykujący się do startu Jumbo Jet.

Praktyczność nad estetykę

Ogólnie konstrukcja Xboxa One wydaje się, pomijając „oszczędne” wzornictwo, bardzo przemyślana. Drobiazgów będę czepiał się za chwilę, ale tak jak ta konsola raczej nie spodoba się estetom, tak jest zdecydowanie zaprojektowana pod kątem bycia jak najwygodniejszą, jak najpraktyczniejszą i jak najmniej awaryjną. Ma ona jednak jedną wadę: błyszczącą powierzchnię obudowy. Tam, gdzie nie ma kratek wentylacyjnych czy napędu Blu-ray, znajduje się błyszczący plastik. Rozumiem, że Microsoft chciał uniknąć matowej odmiany by w jakikolwiek sposób odróżnić One’a od magnetowidu, ale przez to tak jak konsola może i prezentuje się nieco lepiej na wystawie sklepowej, tak z wyjątkowym upodobaniem zbiera kurz i odciski palców. Wycieranie co dwa dni konsoli szmatką jest dość irytujące, a mam czysto w mieszkaniu i nie mam zwierząt domowych. To cholerstwo brudzi się jak diabli, a z błyszczącego plastiku wykonany jest nawet… zasilacz.

Konsola, w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, nie może pracować w pionie. Informuje o tym wielka nalepka na froncie Xboxa One, którą na szczęście można bez problemu odlepić. Nalepka ta też informuje, by nie ruszać konsolą, gdy ta jest włączona i płyta jest w środku. To ograniczenie jednak jest dość normalną sprawą i większość urządzeń z napędem optycznym je posiada. Napęd Blu-ray wbudowany w konsolę ma konstrukcję szczelinową. Oznacza to, że nie ma tu żadnej wysuwanej szufladki. Płyty wkładamy bezpośrednio do konsoli. Jest to wygodne i bardziej efektowne, ale też powoduje to, że mechanizmy wewnętrzne napędu nie są dobrze chronione przed zabrudzeniem. Podejrzewam, że za rok-dwa napęd trzeba będzie oddać do czyszczenia.

Na froncie obudowy znajduje się też włącznik konsoli. Przycisk jest pojemnościowy, a po jej uruchomieniu jest podświetlany. Światło nie jest ostre ani nieprzyjemne i ładnie się to prezentuje, gdy konsola jest włączona.

Łączność ze światem

Wygląda to jak stary magnetowid, ale przynajmniej jest wygodnie
Wygląda to jak stary magnetowid, ale przynajmniej jest wygodnie

Prawie wszystkie złącza Xboxa One znajdują się z tyłu obudowy. Jakie to porty? Otóż są to: złącze Ethernet (konsola ma też wbudowaną kartę Wi-Fi), wyjście HDMI i wejście HDMI (oznaczone, dla rozróżnienia, wielkimi nalepkami, ale te są wykonane w tym samym kolorze, więc ewentualne podłączanie urządzenia jak konsola jest już w szafce RTV może być lekko problematyczne – czepiam się, wiem, ale wystarczyło oba porty oznaczyć osobnymi kolorami i już byłaby pełnia szczęścia), dwa złącza USB 3.0, IR Blaster, S/PDIF i złącze do podłączania Kinecta. Są one rozmieszczone logicznie, w odpowiednich odległościach od siebie, dzięki czemu podłączanie urządzeń jest dość wygodne. Xbox One ma jeszcze dodatkowe złącze USB 3.0 z lewej, przedniej strony obudowy, do wygodnego podłączania dysków zewnętrznych. Jak widać wszystkie złącza obsługują wyłącznie sygnał cyfrowy. Koniec z analogowym przesyłem danych.

Niestety, podobnie jak Xbox 360, również i Xbox One wykorzystuje zasilacz olbrzymiej wielkości. Nie dość więc, że sam One zajmuje sporo miejsca, to jeszcze musimy znaleźć przestrzeń na dodatkowego „kloca”. Jak już wspominałem wcześniej, również i on jest obudowany błyszczącym plastikiem. Interpretuję to jako złośliwość konstruktorów ;-)

Podsumowanie

Całość, jak już schowamy w szafce, prezentuje się całkiem nieźle. Nie jest to piękne urządzenie, z całą pewnością, ale trzeba mu przyznać, że dobrze komponuje się z kinem domowym, dekoderem telewizyjnym i resztą sprzętów RTV. Xbox One jest wygodny w instalacji i obsłudze, jest też bardzo cichy, a jego paranoidalna wręcz konstrukcja pozwala wierzyć, że konsola ta nie będzie awaryjna tak, jak PlayStation 3, że o kompromitującym Xboksie 360 nawet nie wspomnę.

Jak już się go postawi w miejscu docelowym, to jego wygląd przestaje przeszkadzać. Duży plus za prostą sztuczkę wzorniczą: ukośna dolna część przedniej części obudowy powoduje, że konsola wydaje się mniejsza, niż jest w rzeczywistości.
Jak już się go postawi w miejscu docelowym, to jego wygląd przestaje przeszkadzać. Duży plus za prostą sztuczkę wzorniczą: ukośna dolna część przedniej części obudowy powoduje, że konsola wydaje się mniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Jutro przyjrzymy się z bliska systemowi operacyjnemu konsoli i dostępnym do pobrania aplikacjom. Co jakiś czas będę też zaglądał do komentarzy i postaram się odpowiedzieć na Wasze wszystkie pytania.

Przeczytaj również: Mamy konsolę Xbox One – pierwsze wrażenia Spider’s Web

Maciek Gajewski jest dziennikarzem, współprowadzi dział aktualności na Chip.pl, gdzie również prowadzi swojego autorskiego bloga.

Dołącz do dyskusji

 • Pawel

  Maciek, naprawdę nie słychać konsoli? To jest najlepsza wiadomośc na jaką czekałem… Mój xbox360 strasznie buczy…

  No to tym mnie kupili, a tym samym ja ich sprzęt… tylko ile trzeba czekać, żeby zakupić ją w Polsce, już z usługami dla Polski…
  -Pawel

  Ps: Całkiem zgrabnie napisane, czekam na dalsze artykuły

 • Krystian Łazowski

  Co za paskudztwo. Xbox 360 wyglądał bardzo lekko i zgrabnie; co było nie tak w takim podejściu do designu?

 • Marek

  Jedni wolą wielkie G pięknie opakowane, inni platynę w beznadziejnym (z wyglądu) opakowaniu.
  Nie ma co kwestionować wyborów pojedynczych jednostek, należy jedynie negować umniejszanie wartości platyny poprzez kiepskie opakowanie.

 • Marek

  De gustibus non est disputandum.
  Mnie się podoba Xbox One ale kogo to obchodzi?
  Liczy się praktyczność oraz możliwości.

 • Krystian Łazowski

  Oczywiście, że wygląd też się liczy. Konsumujemy oczami.

 • edsfgf

  chyba, że dostajesz za free, wtedy nawet jak będzie brzydkie to podłączysz, pograsz i napiszesz pozytywną recenzję.

 • Uczynny

  „Dwa złącza HDMI mogłyby być nieco czytelniej oznaczone” – chyba czytelniej już nie można !
  A jak nie widzisz to do okulisty proponuję się udać mierny pismaku.

 • Krystian Łazowski

  Może trochę daj na wstrzymanie, krytyku od siedmiu boleści.

 • Uczynny

  a zdjęcie obok „Złącza są rozmieszczone logicznie w odpowiednich odległościach od siebie” – gościu, Ty chyba masz rozdwojenie jaźni !

 • Krystian Łazowski

  Gdybym dostał prywatnie za darmo to bym sprzedał i kupił to, co mi odpowiada, również z wyglądu. :)

 • Marek

  Uściślimy. Piszemy teraz o rzeczach użytkowych. Te z nazwy są tworzone do używania ich a nie do zachwycania się ich pięknem.
  Zupełnie innym działem są przedmioty typu: obraz czy waza. One nie mają żadnej wartości użytkowej.

 • Marek

  To w takim razie podaj mi przykład produktu, który posiada wszystkie funkcjonalności Xbox One i bardziej Tobie z wyglądu odpowiada. Jestem bardzo ciekawy.

 • losmarte

  Rozmieszczenie a oznaczenie, to trochę różne kwestie. Ale może lepiej się z a bardzo na tym nie skupiaj, bo ci żyłka pęknie :-P

 • Krystian Łazowski

  Nie podam takiego przykładu, ponieważ nie kupiłbym w ogóle konsoli. :)

 • Krystian Łazowski

  Myślę, że spłycasz temat. To, że mowa o elektronice użytkowej nie znaczy, że aspekty nieużytkowe są pozbawione znaczenia. A może aspekty te są nieużytkowe tylko z pozoru? Obcowanie z produktem atrakcyjnym wizualnie jak najbardziej wpływa na uczucie komfortu.

 • Krystian Łazowski

  Ja wolę platynę pięknie opakowaną. Nie istnieje taka możliwość?

  „należy jedynie negować umniejszanie wartości platyny poprzez kiepskie opakowanie.” – Niestety jest dokładnie odwrotnie. :)

 • pedro

  działa IE tak dobrze jak na pc? jak to podpiac pod monitor vga lub scart-rgb?

 • oli

  Dla samego czepiania ;). Po napisaniu dobrze się komponuje z dekoderem TV i resztą RTV przydało by się lepsze zdjęcie niż z ohydną drukarką przypominającą lata dziewięćdziesiąte :D. Choć przy niej XO wygląda ładnie… Nie jestem fanem ani go ani PS4 ale Play wygląda dużo lepiej, sam przy zakupie zwracam uwagę na wygląd i wielki XO odpycha choć Kinect 2.0 kusi :)

 • Xbox One PL

  Ja grałem w Forzę 5 z przypiętą przeglądarką IE10 liczącą testy JavaScript typu Sunspider itp. Tak by zobaczyć czy da się obciążyć procesor do tego stopnia by gra zwolniła. Gra nie zwolniła a całość była idealnie cicha. Pomimo dwóch aplikacji które obciążały całość ma maksimum

 • blacker

  To można spokojnie postawić/położyć obok sprzętu RTV. Z racji gabarytów może komponować się nieźle wraz ze zgromadzonymi przez lata „Technics`ami”, a i dzieciom powiemy:
  Nie przenoś tego do swojego pokoju! To sprzęt stacjonarny!!!
  Tylne rozmieszczenie wyprowadzeń tylko utwierdza sugestię montażu na stałe :-)

 • Borys

  Skąd sprowadzić Xbox One?

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Flash działa wybiórczo. Na przykład filmy na Dailymotion działają, ale Deezer już nie. Poza tym to, po prostu, IE 10 (ciekawe czemu nie IE 11…). Nie wiem, czy istnieją takie przejściówki z HDMI.

 • Marcin360360

  Redcoon.pl mozna juz zamawiac dostawa 6 grudnia.

 • xnay

  Jak dla mnie naprawdę paskudztwo, nie oceniam oczywiście możliwości konsoli, ale wygląd zewnętrzny.

 • piiiug

  Ja mam tylko jedno pytanie, odnośnie kinecta 2.0: jak wygląda lag input? Czy jest na poziomie x360 (ponoć ok. 0.250s)?

 • Łukasz Kurdyk

  istnieje w przyszłym roku wypuszczą wersje slim, może też jabłko wypuści swoją konsolę

 • Łukasz Kurdyk

  z tego co pamiętam z IE 10 pod Windowsa było podobne ograniczenia a w IE 11 flash działa wszędzie więc pewnie wystarczy poczekać na aktualizacje, strzelam że jakoś specjalnie długo na nią czekać nie będziemy, najpóźniej do WP8.1

 • Łukasz Kurdyk

  na allegro też jest

 • fanewylaik

  niemcy

 • xbox

  IE11 mialo premiere miesiac temu, oprogramowanie systemowe konsoli musialo byc gotowe i przetestowane wiele mieciecy temu. Z kilka miesiecy wyrownaja wersje. (brak polskich znakow poniewaz dla testu pisze z xbox one)

 • MarekMotyka

  Co z konkurencji jesteś ? Spidersweb za mocny dla Ciebie ? Zażyj sobie melisę

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Jeżeli jakiś istnieje , jest nieodczuwalny. Konstrukcja samego Kinecta się zmieniła. Pierwszy Kinect polegał na CPU konsoli, stąd nieznaczne lagi. Teraz ma on własny procesor. Szerzej o tym opowiem w kolejnej części tej recenzji.

 • perlusconi

  Otoczenie konsoli okropne. Trzeba bylo na zdjecia do Pawla isc i ustawić ja obok fajnego sprzętu.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Nawet w IE10 tak było, Flasha „uwolniono” aktualizacją z Windows Update. Ale masz rację, wygląda to tak, jak początki Windows 8.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  A gra i IE nie są przypadkiem odpalane na osobnych procesorach?

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Faktycznie wygląda jak magnetowid, dopiero na zdjęciu w nagłówku to zauważyłem (ta naklejka tylko potęguje efekt).

 • Xbox One PL

  Sam system na konsoli także zgłasza się jako Windows 8 (Windows NT 6.2) a nie nowszy system Windows 8.1 (Windows NT 6.3). Pod Windows 8 nie było IE11. Za kilka miesięcy jak już ustabilizują sprawę premiery to z pewnością czeka nas pierwsza aktualizacja.Wystarczy sobie przypomnieć jak wyglądał Xbox 360 w dniu premiery a jak wyglądał po kilku latach.

  Dodatkowo teraz aktualizacje będą dużo prostsze bo zauważyłem że każda funkcja konsoli jest osobną aplikacją. Nawet takie funkcje jak Friends lub Achievments to osobne niezależne aplikacje pobierane ze sklepu. Nagrywanie klipów składa się aż z trzech współpracujących aplikacji: Game DVR (nagrywanie), Upload (przeglądanie), Upload Studio (edycja). Nie licząc SkyDrive z którym całość współpracuje. Bardzo duża granulacja małych aplikacji. Tak więc MS będzie mógł robić aktualizacje każdej drobnej funkcji konsoli niezależnie od pozostałych. Takie małe aktualizacje mogą być znacznie częstsze

 • piiiug

  Najlepiej by było, gdybyś zamieścił jakiś filmik z rozgrywki kinectowej lub jakiegoś techdema (jeśli jakieś jest w tym xone) podczas użytkowania konsolki i szybko pomachał rękoma, wtedy można by porównać jak sprawa wygląda, bo dla każdego te lagi mogą być odbierane inaczej – na x360 jak by nie było uniemożliwiają grę w jakieś hardkorowe gierki

 • Xbox One PL

  Nie. Xbox ma dwa systemy operacyjne które są wirtualizowane w Hypervisorze. Prawdopodobnie każdy system ma przydzielone osobne rdzenie z procesora głównego.

  W przypadku PS4 są dwa procesory ale jeden z nich jest praktycznie bezużyteczny ponieważ ma tylko 256MB pamięci i służy tylko do trybu standby. Gdy jednak pojawia się jakaś operacja nawet tak prosta jak pobranie aktualizacji czyli przegranie kilku plików to ten procesor wybudza procesor główny.

  Obie konsole wszystkie ważne operacje robią więc na procesorze główny, Xbox One ma ten procesor szybszy niż PS4 o 10% (taktowanie) ale traci tą przewagę na to że umożliwia uruchamianie kilku aplikacji jednocześnie. W dowolnym momencie może działać jedna gra oraz 4 programy niezależnie od siebie.

 • Piotr Maciejko

  Poczekam na Slim, bo aktualnie to nie wygląda jak next gen.

 • Xbox One PL

  Wygląda fajnie. Jak wysokiej jakości sprzęt audio, Dużo lepiej niż PS4 które z tym ukosem nie bardzo pasuje do salonu bo gryzie się z innym sprzętem.

  Konsole różni 3cm a ludzie panikują jakby jedna miała o metr więcej. To jest śmieszne co ludzie czasami piszą. Wielki Xbox… o 3 cm większy niż PS4. Koniec świata :)

  PS4: 27cm x 30 cm
  Xbox One: 33cm x 27 cm

 • Piotr Maciejko

  Dzięki, że podzieliłeś się swoją opinią, ale mam ją gdzieś – kolokwialnie mówiąc. Dla mnie wygląda jak kupa, mam w garażu podobny do „tego” sprzęt, chociaż… nie, jednak nie, mój sprzęt wygląda bardziej jak next gen w porównaniu do XO, ten po środku np. http://img14.tablica.pl/images_tablicapl/80043285_5_644x461_combo-magnetowid-dvd-w-jednym-funaitechnics-cdtuner-kino-domoweodtw-slaskie.jpg A to końcówka lat 90′ ;)

  Możliwości XO mi się podobają, ale dla mnie sprzęt musi być idealny pod każdym względem, żebym go nabył. Może Tobie PS4 się gryzie z resztą sprzętu, mi by się nie gryzł, dlatego poczekam na XO o bardziej futurystycznym, albo też minimalistyczno-estetycznym wyglądzie.

 • Xbox One PL

  Ja sporo zainwestowałem w dobry sprzęt audio. PS4 zupełnie by tam nie pasowała bo ma zupełnie odmienne wymiary niż sprzęt HIFI. Do tego to brzydkie ścięcie z przodu. Dziwnie by to wyglądało obok reszty sprzętu

 • Piotr Maciejko

  Normalna? Co to znaczy? Normalna dla Ciebie? Co oznacza według Ciebie „normalna”? Udziwnienia? LoL. Widzisz wszystko zależy od tego jaki masz styl salonu, ja mam futurystyczny z urządzeniami o wyglądzie minimalistycznym, ale ładne. XO wpisałby się w wystrój, gdyby nie krata z przodu, no i jest według mnie za duży jak na dzisiejsze technologiczne możliwości. Z resztą to nie tylko moje zdanie, większość chwali możliwości XO i wyśmiewa za wygląd i mają rację. Dlatego poczekam na wersję slim.

 • Xbox One PL

  „XO wpisałby się w wystrój, gdyby nie krata z przodu”

  Jaka krata z przodu? Widzę że nie masz pojęcia jak wygląda Xbox One a hejtujesz od miesięcy jakby ci MS zabił rodzinę. Widziałem chyba tu już ze 100 komentarzy gdy pod każdym postem o Xbox przekonujesz innych że jest brzydki lub wymyślasz coś innego. Z mojej strony to wszystko, szkoda mi na to czasu.

 • Piotr Maciejko

  Ja hejtuję? xD Przecież ja napisałem, że XO jest fajny, ma fajne możliwości, ale mi się nie podoba z wyglądu i kupię go jak wypuszczą wersję slim, to Ty bronisz tej konsoli, jakby dała się ukrzyżować za Twoje grzechy :D

  http://www.spidersweb.pl/wp-content/uploads/2013/11/DSC_89451.jpg – wybacza krata z góry po prawej stronie, mam zawieszony telewizor na ścianie, XO stałby pod nim, więc goście widzieliby go w całej okazałości, musiałbym tłumaczyć, że wcale nie przyniosłem magnetowidu z garażu by oglądać stare filmy na kasetach, tylko zakupiłem konsolę „next generation”, która ma super ultra funkcje. Dla mnie to wygląda najzwyczajniej na świecie brzydko i będę czekał, aż pod względem wyglądu chociaż dorówna swojemu poprzednikowi.

 • Xbox One PL

  Widziałem twoje inne wpisy z hejtem na MS, Windows, Xbox, WP… Wystarczy przeczytać sobie twoją historie wypowiedzi klikając w twój profil. Naprawdę szkoda mi czasu na dyskusję z tobą.

 • Piotr Maciejko
 • asd

  PS3 nie jest awaryjne, jedynie pierwsze faty mogą po wielu latach mieć ylod-y
  a już slimki są bardzo mało awaryjne

 • Norton

  Ciekawa rzecz z tym xboxe, jest dużo większy, brzydszy, ma zewnętrzny zasilacz, a jednocześnie ma gorsze parametry niz Ps4. Zupełnie jakby projektanci powiedzieli sobie „a co tam, i tak kupią”

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Gorsze parametry? Na chwilę obecną oferuje więcej funkcji.

 • Norton

  Parametry sprzętowe, chodzi mi hardware.

 • reas

  ludzie bez gustu jak ty tez sa potrzebni aby artykuly o bazarowym wzornictwie mialy nabywcow

 • reas

  gdyby wygladal tak jak na wskazanych zdjeciach wygladalby odpustowo i nie pasowal do pozostalego sprzetu jak np. amplituner. nie powinienes wypowiadac sie na temat estetyki bo zwyczajnie nie masz gustu

 • qba

  Jest już dzień pozniej!:) gdzie recenzja systemu? Chce wiedzieć czy odtwarza mkv i napisy:) plus czy jak podlacze pod niego dekoder to czy będę mógł nagrywać na dysk programy i filmy? Pozdr

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Niedziela mnie zaskoczyła paroma sprawami, jutro tekst :)

 • jarekt

  Zawodowo zajmuję się designem. Nie mi oceniać czy coś jest ładne czy nie ładne bo o gustach się nie dyskutuje. Wiem jednak, że wygląd Xboxa wpisuje się dość dobrze w obecne trendy sztuki użytkowej. Nie jest tu miejsce na elaboraty na ten temat ale generalnie odchodzi się od minimalizmu na rzecz industrialu. Wg. mnie projektanci odwalili kawał dobrej roboty.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Ok, dzięki za info. :)

 • tiger

  Aspekty użytkowe są ważniejsze, owszem. Ale proporcja to 2/3 funkcji, 1/3 wyglądu. Zgodnie z tym, co piszesz powinniśmy używać DOSa na konsolach ;) Bo był użyteczniejszy.

 • tiger

  Jak na „obecne trendy sztuki użytkowej” zbytnio wieje VHSem ;)

 • tiger

  Poprawka – on teraz wygląda odpustowo made in china. Tani plastik. Na renderach był ładniejszy. Nie on, a Ty nie masz wyczucia smaku – bo o gustach się nie dyskutuje. Starasz się człowieka przekonać, że różowy to jedyny dobry kolor mimo, że on woli niebieski. A może to ty się mylisz, a nie ja i on?

 • ClintWestwood

  planujesz kupno iXa?

 • Łukasz Kurdyk

  o nawet nie wiedziałem o tym, myślałem, że dopiero od 11 to zrobili

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Nie, nie mam telewizora + za mało gram + jak już gram, to w gry dorwane za parę złotówek na Steamie. Byłem ciekaw po prostu. :)

 • AP 

  Ale w sumie racja- napisz proszę czy jak się podłączy dekoder to można nagrywać? Mam też drugie pytanie czy streaming video zużywa dysk SkyDrive, czy liczy się osobno? I trzecie pytanie- czy multimedialny Xbox odtwarza napisy w mkv?

 • AP 

  haters gonna hate- miałem X360 i PS3- obie konsole są w dzisiejszych czasach prawie identyczne, a jedyne co je wyróżniało to exclusive’y… Teraz to się zmieni i uważam, że walka będzie wyrównana- tym bardziej nie ma mowy tutaj o niczym niszowym…

 • a

  Czyta sie jak artykul sponsorowany… a dodatek „Xbox One PL” w komentarzach tylko to potwierdza

 • kosiara

  Ale XBox jest tak brzydki, ze dobrze komponuje się z takim sprzętem – więc akurat w tym względzie na zdjęciu panuje harmonia.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Tekst już wrzucony, czeka tylko, aż redaktor prowadzący wciśnie guziczek „publikuj” :)
  Odpowiadając na Twoje pytania: można, ale bardzo krótki fragment. Funkcja nagrywania została zaprojektowana tak, by nagrywać fajne zdarzenia w grze, a te nie trwają długo. Zapomnij o nagrywaniu programu telewizyjnego czy filmu.
  Pytania na temat streamingu wideo nie rozumiem.
  Pliki MKV nie są obsługiwane.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Dlaczego?

 • Zenek

  Oferuje od groma funkcji szkoda że nie w Polsce.
  I z polityką M$ szybko się to nie zmieni .

 • Zenek

  Ano ten Xbox One PL ładnie promuje konsole, ciekawe ile mu za taki spam płacą.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Również w Polsce.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Nie mierz innych swoją miarą.

 • Guest

  Zapewne zarejestrowałeś się w regionie Polska i nie musiałeś ustawić regionu konsoli na UK żeby kupić grę korzystając z karty kredytowej, oczywiście podałeś kod pocztowy z UK przy zakupie gry bo inaczej nie zakupisz a i zapomniałem grasz w gry w języku Polskim czy nie da się dalej ustawić ?

 • Zenek

  Prawda w oczy kole, a może drugie konto pan Maciuś posiada.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Polski region nie jest dostępny. Nie przeszkadza to jednak w korzystaniu z konsoli ustawionej, na przykład, na region brytyjskim. Zakupów dokonuję poprzez karty prepaid. Nie miałem problemu z ustawieniem polskiej wersji językowej w Battlefieldzie 4, który takową posiada.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Patrz mój poprzedni post. To że Tobie takie rzeczy nie są obce nie oznacza, że inni też tak robią.

 • jarekt

  Takie czasy. Wraca się do starszych form. Vintage i oldschool znowu w modzie.

 • tiger

  Nawet niektóre wersje Xboxa są głośnie jak pierwsze VHSy :) Masz rację – old school.

 • hmmm

  Hmmm … A jak podłączyć Xboxa ona pod wzmacniacz stereo który nie ma hdmi !?

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Podłączając wzmacniacz do wyjścia z telewizora? :-)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement