Nowe MEGA

Blog Forum 07.11.2013
Nowe MEGA

Niecały rok temu Kim Dotcom uruchomił swoją usługę MEGA. Każdy pewnie zna historię tego człowieka i jego przygody ze służbami specjalnymi dlatego nie będe się nad tym rozpisywał.

Od początku korzystam z MEGA do przechowywania plików, choć nie ukrywam że nie wrzucam tam nic ważnego bo nigdy nie wiadomo czy nie skończy się tak jak z poprzednim projektem Kima.
Przez ten okres MEGA zyskała moje uznanie jako stabilne i łatwe w użyciu narzędzie do przechowywania danych.

Oczywiście ma pewne braki, m.in. brak klienta na PC. Dopiero niedawno pojawiła się aplikacja na androida. Ale biorąc pod uwagę że jest to projekt stosunkowo młody oraz to że nie jest to główne narzędzie do przechowywania danych to wskazane wady można było to przeżyć. Dotychczas MEGA nie mogło zastąpić dropboxa czy skydrive. Od wczoraj jednak usługa Dotcoma zmieniła swoje oblicze. Już na pierwszy rzut oka jest inne, ładniejsze. Zmienił się layout strony głównej oraz jest nieco inny układ po zalogowaniu.
Wygląda to zdecydowanie ładniej i przyjemniej. Jest też bardziej nowoczesne i przyjazne użytkownikowi.

Więcej zmieniło się w „bebechach” MEGA. Wg zapewnień twórców duże pliki mają znacząco szybciej ładować się do MEGA. Kolejną ważną zmianą jest możliwość korzystania ze strony podczas ładowania plików. Dotychczas jak wgrywaliśmy dane do MEGA to nic nie można było zrobić na stronie. Było to znaczącym utrudnieniem podczas pracy. Te zmiany to rzeczywiście znaczne ułatwienie, szczególnie gdy mamy dużo plików załadowanych do usługi.

Następną zmianą na którą warto zwrócić uwagę to dodatek do Firefoxa. To rozszerzenie ma skrócić czas ładowania. Pobrane dane mają być zapisywane bezpośrednio na dysku twardym, a nie buforowanie w przeglądarce.

Twórcy MEGA zapowiadają również nadchodzące zmiany. Ma być to aplikacja dla iOS oraz program do synchronizacji MEGA na PC. Podsumowując, rozwój MEGA idzie w dobrą stronę. Mam tylko nadzieję że nie zniknie jak poprzedni projekt Dotcoma do czego skutecznie przyczynili się tzw. piraci jak i sam Kim.

Źródło: blog MEGA

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement