Sony Xperia Z1 pod względem jakości zdjęć nadaje się niestety tylko do śmietnika

Blog Forum 06.10.2013
Sony Xperia Z1 pod względem jakości zdjęć nadaje się niestety tylko do śmietnika

Ja chodzę już trzeci tydzień wściekły!
Dałem się ponieść reklamie i kupiłem sobie ten niby „super” model Xperia Z1.
Osobiście kładłem zawsze duży nacisk, na jakość zdjęć robionych telefonami komórkowymi i zawsze starałem się mieć model, który robi najlepsze zdjęcia. Ostatnim moim telefonem była Nokia N8, która wg. mnie robiła dobre zdjęcia.
Ale omamiony reklamą i testami pseudo fotografów (pewnie opłacanymi przez Sony) poleciałem i o ja głupi kupiłem tego „flagowca”.
Już po pierwszym dniu zabawy z Ixperią Z1 mina mi zrzedła; zdjęcia robione w trybie auto w pomieszczeniach tzn. przy słabszym świetle miały, jakość jaką pamiętam z telefonów sprzed kilku lat gdzie matryce miały po 3 megapiksele.
Wyczytałem gdzieś, ze to na pewno wina oprogramowania, które jest we wczesnym, raczkującym stadium. Trochę mi ulżyło, ze to tylko kwestia czasu i mój super-hiper telefon po aktualizacji na nowy soft wreszcie zacznie robić już nie super, ale chociaż takie same zdjęcia jak moja (już sprzedana) Nokia N8, albo wcześniejszy SonyEricsson Satio.
Moja radość trwała jednak tylko w momencie, kiedy po podłączeniu telefonu do komputera, program PC Companion zaproponował mi najnowszą wersję oprogramowania 14.1.G.1.534. Jednak już po kilku zrobionych zdjęciach myślałem, ze się powieszę! Dalej to samo: zdjęcia nie nadają się do niczego!
Czuje się bardzo oszukany przez firmę Sony, która kłamie w reklamie w żywe oczy, ze ”niby” ten smartfon robi super zdjęcia i panów redaktorów (i nie tylko) testujących go pod względem, jakości zdjęć, jakie robi i chwalących go prawie ze najlepszym aparatem fotograficznym, jaki dotychczas w ogóle był na rynku – brak mi słów!
Teraz plączę wieczorami do poduszki za moimi poprzednimi telefonami i z żalem oglądam w komputerze, jakość zdjęć, jakie robiły 3 moje poprzednie i to różne modele telefonów.
Teraz to tylko najem się wstydu, ponieważ moi znajomi już upominają się o zdjęcia, które robiłem tą wypasioną komórką.
Nie dziwię się tez, ze firma Sony chce szybko wypuścić następcę, Z1 czyli Z2 o nazwie kodowej „Avatar” tym razem z diodą ksenonową, która będzie w stanie, chociaż w części uratować zryte zdjęcia, jakie obecnie robi Z1 w słabszym świetle.
Co chce jeszcze dodać, to fakt, iż z zazdrością spoglądam kątem oka, na jakość wyświetlacza Samsunga Galaxy S4 mojej mamy w porównaniu z moja Xperia Z1, która wypada tak jakoś wyblakle nawet przy najlepszych ustawieniach.
Jak się ktoś chce dać nabrać tak jak ja, to polecam kupcie sobie Xperię Z1, a będziecie mogli sobie robić „super” fotki na imprezach, urodzinach, i wszędzie tam gdzie brakuje bardzo jasnego światła słonecznego – frustracja murowana!

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement