TV Republika – tak powinno się startować z kanałem w XXI wieku

News 06.05.2013
TV Republika – tak powinno się startować z kanałem w XXI wieku

Dziś (poniedziałek 6 maja 2013) startuje TV Republika. Nowa prawicowa telewizja zadebiutowała w sieci 10 kwietnia bieżącego roku, teraz trafia do oferty operatorów telewizyjnych, ale także do VOD. Tak właśnie powinno dziś ruszać się z nowym kanałem telewizyjnym.

TV Republika to drugie telewizyjne medium obok TV Trwam, które ma przekazywać w pełni poglądy prawicowe. W przeciwieństwie do stacji Fundacji Lux Veritatis nie skrywa się pod szyldami religijnymi. To nietypowy kanał stricte polityczny. Kwestie merytoryczne kanału jednak lepiej pozostawić do oceny innym. Dla nas znacznie ciekawsze są aspekty techniczne i sposób opakowania produktu.

TV Republika strona

Telewizja Republika nie powala jakością oprawy graficzną. Strona internetowa pozostawia wiele do życzenia. Jednak w krótkim czasie z lekkiej prowizorki udało się stworzyć atrakcyjny dla grupy docelowej produkt. Na stronie internetowej telewizji swobodnie można oglądać poranne i wieczorne pasma publicystyczne. Dodatkowo pojawiają się tam informacje odnośnie dostępu do kanału w ofercie operatorów kablowych i satelitarnych. Na starcie stacja dostępna będzie w: Cyfrowym Polsacie (od pakietu Family Max HD), Toya, TK Chopin, TVSM Grudziądz oraz TVK Hajnówka. Nadawca zapewnia, że na początku dotrze do czterech milionów gospodarstw domowych. Jak podaje Satkurier – trwają negocjacje z kolejnymi operatorami, w tym największymi sieciami kablowymi jak UPC czy Vectra.

Jak przystało na XXI wiek, Republika TV to nie tylko linearny kanał telewizyjny

TV Republika nie poprzestaje jednak na zwykłym nadawaniu kanału telewizyjnego. Już na starcie stacja dostępna będzie także w serwisie iPla. Tam za 5 złotych miesięcznie wszyscy zainteresowani zyskają dostęp do pełnego streamu na żywo oraz dodatkowych treści VOD.

TV Republika karta

Inną opcją dostępu do treści TV Republika w internecie jest wykupienie Karty Klubu Telewizji Republka za 138 złotych. W tej kwocie posiadacze karty otrzymują roczny dostęp do wszystkich materiałów wideo TV Republika, a także zniżki na prenumeratę prawicowych dzienników, tygodników i magazynów, jak także żniżki w księgarni „Gazety Polskiej” oraz w innych miejscach oznaczonych logiem klubu (np. restauracje).

TV Republika startuje z rozmachem. Zaproponowano przemyślany program lojalnościowy i postarano się o szeroką dostępność stacji. Materiały na YouTube i otwarte pasma na stronie internetowej zapewne pomogą w przyciągnięciu zainteresowanych do stacji.

Osobiście daleko mi do poglądów promowanych przez stację, uważam jednak, że sposób startu jak na medium takiej postaci jest godny uwagi. Jest on też zgodny z najnowszymi trendami. Telewizja internetowa i VOD nie uśmiercą tradycyjnej linearnej telewizji ale mogą ją wspierać i nadawcy muszą wykorzystywać drzemiący w tym potencjał. TV Republika właśnie to robi tworząc w miarę kompletny produkt, który z pewnością trafia do swojej hermetycznej grupy odbiorców, a ma także szansę na szerszą popularność.

TV Republice należy więc pogratulować przemyślanej strategii startu i życzyć udanej działalności. Od strony techniczno-rynkowej jest to produkt warty naśladowania. Zawartość merytoryczna to już kwestia do oceny zainteresowanych odbiorców.

Współczesna telewizja to nie tylko kanał linearny ale też zaplecze materiałów wideo dostępnych na żądanie oraz inne dodatkowe treści w sieci.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Frank Moody

  Piękną dorobiłeś filozofię do kanału realizowanego obecnie na poziomie gorszym niż amatorskie blogi szafiarek..

 • Oskar Berezowski

  Ty tak na serio? Płatny stream, vod z materiałami jakości gorszej niż połowa amatorskich vlogów i karta rabatowa? „TV Republice należy więc pogratulować przemyślanej strategii startu i życzyć udanej działalności.” Czy autor w ogóle przyglądał się nowoczesnym kanałom i ich obecności w sieci? Przecież TVR to przejaw skrajnej prowizorki i nieprzemyślanej strategii

 • http://twitter.com/kredens23 Marek Kurniawka

  TVR w CP od pakietu Family Max HD… Totalny strzał w stopę.

 • SirAdi

  Pomijając już preferencje polityczne, to imponujące jest w jaki tempie rozwijają się ostatnio prawicowe media, z gazetami na czele.

 • programista

  A z szafiarkami nie jest tak że mają gruba kase i ludzi od tego?

 • Frank Moody

  Nie wiem, może zapytaj mamy albo siostry?

 • mk

  Bzdurny i stronniczy artykuł.

 • orchee

  Przed 2010 tygodniki opinii pokazywały szersze spektrum poglądowe. Teraz trzeba wypełniać lukę. Teraz będą się bić o czytelników i padać pokolei jak muchy.

  Dziwi mnie bardziej, że w takim szybkim czasie udało im się uruchomić telewizję stricte polityczną i mają na nią popyt. A na południu Polski nie może powstać żadna porządna telewizja regionalna. Najwidoczniej wszyscy wolą słuchać sieczki wysyłanej prosto z warszawskich odbiorników i nikogo nie obchodzi własna okolica.

 • Tomasz Czekalski

  Jakie jest rozwinięcie określenia „hermetyczna grupa odbiorców” użytego w tym artykuliku? Kto to jest ta grupa? I na czym polega jej hermetyczność?

 • SaV1

  Czy to aby na pewno jest/będzie stacja prawicowa jest dość dyskusyjne…tak, jak czy PiS, to partia prawicowa, bo według mnie jest tak tylko dlatego, że sami to mówią. Tak samo, jak ostatnio głośny Ruch Narodowy z prawicą ma niewiele wspólnego. Wszystkie tego typu twory, to narodowo-konserwatywni-lewicowi-socjaliści.

  Odnośnie tego, co napisał SirAdi, że „prawicowe” gazety rozwijają się w bardzo szybkim tempie, to warto nadmienić, że od roku, to PiS jest właścicielem GPC i tym samym Niezależnej.pl. Więc tak niby niezależnie, ale zależnie… Jakby tego było mało, PiS przecież skądś musiał wziąć kasę na zakup tego wszystkiego, a wziął ją oczywiście z dotacji na partię, czyli z naszych podatków. Innych źródeł finansowania partie nie mają i mieć nie mogą. To samo tyczy się tych wszystkich wSieci i wpolityce, to w całości sponsoruje prezes Skoków, a jest on dokładnie senatorem z ramienia PiSu. Ciekawe, jaki wkład ma również PiS w powstawanie TV Republika, bo skoro jest właścicielem GPC, a ta jakby nie patrzeć tworzy TVR, to jakiś mieć musi.

  http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/39720,PiS-inwestuje-w-Gazete-Polska-Codziennie

  Z resztą podobna rzecz się tyczy np. takiej GW, gdzie przecież co roku jest dofinansowana przez rząd. To samo jakieś Frondy i Krytyki Polityczne. Tak właśnie w Polsce wyglądają media.

  Tak więc, wszystkie w pełni „niezależne” finansowo gazety polityczne w Polsce można wymienić na palcach jednej ręki.

 • Bartosz Górecki

  Mohery i mohery mentalne.

 • Paweł Okopień

  Chodzi mi o osoby dość ściśle określonych poglądach politycznych, kojarzonych głównie z jedną partią.

 • ot

  Uzupełniając – Agora jest w połowie własnością OFE, po przejęciu OFE przez państwo będzie w połowie firmą państwową – czyli rządową…

 • Kamil

  Jakby to bylo cos dziwnego, w tzw „dojrzalych demokracjach” partyjne media, czy raczej media sprzyjajace glownie jednej partii to standard. Z Polskiego punktu widzenia dochodzi do wiekszych „kwiatkow” jak chociazby ostatnia nominacja sekretarza handlu przez Obame. W Polsce nie do pomyslenia jest, zeby np Kulczyk zostal Ministrem Gospodarki, a w USA nikomu to nie przeszkadza.

 • Kamil

  Tlumaczac na marketingowa nowomowe TV Republika ma „dobrze dobrany target”. Bo to chyba wlasnie o to w medialnym biznesie chodzi, zeby program trafial do okreslonego „targetu”?

 • Tomasz Czekalski

  To może napisz „PiS” zamiast „hermetyczna grupa odbiorców”? Bo wtedy Ty będziesz uczciwy a Twoi czytelnicy będą wiedzieli co myślisz. A tak, to wychodzi na to, że świadomie się chowasz za nic nieznaczącym określeniem. Bo nadal nie potrafisz napisać na czym polega hermetyczność odbiorców TVR…

 • Przywódca formacji sów

  Ten kanał ma prawdziwe(czytaj prawicowe) poglądy, nie Tusk, który sprzedaje polskie zakłady pracy(duuże bezrobocie), źle prowadzi politykę pro-rodzinną, CO? on jej prawie nie prowadzi(niż demograficzny).
  Po więcej zapraszam do czytania prawicowej prasy.

 • stefan

  Para-męd-pikczers przedstawia kanał TV Republika
  (z naciskiem na słowo KANAŁ)

 • rex

  „Już na starcie stacja dostępna będzie także w serwisie iPla.” Kłamstwo! Na ipla nie ma Telewizji Republika. Niepotrzebnie wyrzuciłem 5 zł na ten badziewny portal internetowy. Na moje pytanie otrzymałem od ipla odpowiedź, że to dopiero projekt. Po co ludzi wprowadzacie w błąd?

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement