Kalendarz HD? Nic prostszego (na przykładzie empikfoto.pl)

Blog Forum 14.12.2012
Kalendarz HD? Nic prostszego (na przykładzie empikfoto.pl)

Każdy szuka prezentów na święta. Niektórzy mają z tym problem, jak co roku, a niektórzy już wiedzą co kupić bliskim im osobom. Ja zaliczam się bardziej do tych pierwszych i mam problem z wyborem prezentu. W tym roku, raz z moją lepszą Połówką, doszliśmy do wniosku, że kupimy Kalendarz na nadachodzący 2013 rok. Zdecydowaliśmy się na format A3, dwie wersje kolorystyczne (biały z imieninami i czarny z imieninami), na każdy miesiąc umieściliśmy zdjęcie naszej pociechy – Kuby. Ale pokolei…

Gdy zdecydowaliśmy się już na prezent, to musieliśmy podjąć decyzję odnośnie miejsca stworzenia naszego kalendarza. Nie ukrywam, że dużą rolę odgrywała tutaj cena jak i szybki czas realizacji. Szukaliśmy w Internecie i trafiliśmy na pewną stronę, gdzie niestety czas realizacji wynosił 21 dni, a gdy chciałbym zrobić to w trybie przyspieszonym, to musiałbym dopłacić od 60 do 80 zł (w zależności, czy chciałbym to dostać do 3 roboczych, czy do 7 dni). Podcięło nam to skrzydła, ale szukaliśmy dalej.
Wcześniej niejednokrotnie korzystałem z usług empikfoto.pl – najczęściej w promocjach na wywolywane zdjęcia, np. 50% zniżki na 100 zdjęć 10×15. Pamiętałem też, że można za pośrednictwem powyższego serwisu stworzyć własny kalendarz, mało tego: była też dostępna rozdzielczość HD (zdjęcia na kalendarzu w rozdzielczości 640dpi). Dodatkowo była promocja 40% upustu na kalendarze HD, no to już nasza decyzja była oczywista.
Na ich stronie jest napisane, że stworzenie takiego kalendarza trwa ok. 3min, może samo umieszczenie zdjęć w odpowiednich miesiącach i przejscie do wyboru sposobu wysyłki i płatności tyle trwa, ale wybór samych zdjęć i dopasowanie ich do kalendarza trwa już zdecydowanie dłużej. Nam zajęło to ok. 2 godzin, ale wynika to z tego, że nie potrafiliśmy szybko zdecydować się na zdjęcia i samo dopasowanie też było małym wyzwaniem. Trzeba pamiętać, aby wybierać zdjęcia robione horyzontalnie (poziomo), zdecydowanie łatwiej je dopasować niż zdjęcia robione wertykalnie (pionowo). Zdecydowaliśmy się na format A3 (dostępne są też mniejsze) w stylizacji białej i czarnej w opcji z imieninami. Kalendarz wygląda czytelnie i jest trochę miejsca na adnotacje.
Po dopasowaniu, nachodzi czas zapłaty za usługę. Wybieramy sposób odbioru: kurier lub odbiór osobisty w salonie Empik. Dlatego, że mam niedaleko do salonu wybrałem opcję drugą, wtedy nie płacimy nic za wysyłkę. Przechodzimy do sposobu płatności i można zapłacić z góry lub przy odbiorze. Wpisujemy kod rabatu na 40% i voila gotowe. Dostajemy na maila informację o przybliżonym dniu odbioru naszego zamówienia (dla mnie było ok. 5 dni) i pozostaje nam czekać. Gdy już kalendarz dotrze do salonu, dostajemy ponownie maila z informacją, że już tam na nas czeka.

P.S.
Powyższy wpis nie ma na celu promowania sieci Empik, ale dot. tylko moich doświadczeń związanymi z ich usługą empikfoto

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement