Blogerem miesiąca październik na Blog Forum Spider’s Web zostaje…

Blog Forum 05.11.2012
Blogerem miesiąca październik na Blog Forum Spider’s Web zostaje…

Tym razem byliśmy wyjątkowo zgodni wewnątrz redakcji – blogerem miesiąca październik na Blog Forum Spider’s Web został Piotr Włodarczyk. Piotrek otrzymuje od Sponsora Blog Forum SW, firmy Nokia, smartfon Nokia Lumia 800. Zanim chwilkę o uzasadnieniu naszego wyboru, nieco o samym Blog Forum.

To już pełne cztery miesiące odkąd uruchomiliśmy projekt. W ciągu tego czasu zarejestrowało się ponad 400 blogerów, a miesięczna liczba publikowanych tekstów ustabilizowała się i oscyluje wokół 100. Aby zachęcić tych, którzy wciąż się wahają, podam coś, czego nie robimy często – średnia liczba odsłon tekstu opublikowanego na Blog Forum w październiku 2012 r. to 2727; średnio Czytelnicy zostawiają także 8 komentarzy pod każdym z takich wpisów. Jeśli prowadzisz małego bloga technologicznego, to sprawdź i porównaj statystyki własnych wpisów, a potem wróć na Blog Forum Spider’s Web!

Piotrek Włodarczyk zaczął pisać na Blog Forum w październiku. Łącznie napisał 16 tekstów i co nas przede wszystkim ujęło, były to teksty o bardzo szerokiej tematyce. Tak to już jest, że większość piszących na tematy technologiczne specjalizuje się w wybranym zagadnieniu, np. mobile, online, social media, czy software/hardware. Piotrka to nie dotyczy, bo rozrzut tematyczny ma niezwykle bogaty.

Pisał m.in. o Płatnościach (Piano vs. Google Wallet) vs. polska mentalność, Zagrożeniach z sieci GSM, Rozszerzonej rzeczywistości wokół nas, o 3 do 5 lat, które większość marnuje na studiach, czy o Żywocie przyszłego informatyka.

Szczególną inspiracją dla nas były jednak dwa inne teksty Piotrka:

„Rzeczywistość” – nasz fikcyjny świat, który jest prawdą

Wszyscy znamy film „Matrix”, w tym miesiącu swoją premierę będzie miał również „Cloud Atlas” od „Rodzeństwa Wachowskich” (dawniej „Braci Wachowskich”), tego typu produkcje poruszają pewną dziedzinę przemyśleń. Świat przedstawiony w Matriksie był tak realny, że każdy żył w nim w taki sposób, jak my żyjemy na co dzień. Wraz z rozwojem technologii wizja takiego świata staje się coraz bardziej realna. (…) czytaj dalej

oraz

A: – Poznałam/em go/ją w Internecie; B: – Uważaj, to na pewno zboczenie, gwałciciel lub morderca

Internet, siedlisko ostatnich mętów świata, którzy nie wychodzą z domu i umawiają się z prawdziwymi ludźmi tylko po to żeby ich wykorzystać. W taki sposób jeszcze niedawno wielu ludzi postrzegało osoby, które poznawały się przy pomocy tego medium. W końcu po co szukać kogoś w Internecie, skoro można po prostu wyjść z domu i poznać kogoś w realnym świecie? (..) czytaj dalej

Jeśli jeszcze ich nie czytaliście, to koniecznie to zróbcie, a Ciebie Piotrek zapraszam do kontaktu ze mną!

P.S. Kto wie, może następny taki tekst napiszemy właśnie o Tobie. Zarejestruj się na Blog Forum Spider’s Web już dziś i zacznij pisać swoje teksty!

Dołącz do dyskusji

Advertisement