Sony Xperia – Rewolucja czy Ewolucja?

Blog Forum 28.10.2012
Sony Xperia – Rewolucja czy Ewolucja?

Jak wiecie mam bardzo duży sentyment do Sony Ericcsona. Większość moich telefonów była właśnie tej marki i nie ukrywam, że bardzo chciałbym aby Sony porządnie zajęło się działem mobilnym. Pisałem kiedyś tym co moim zdaniem powinno zrobić Sony, żeby znów się liczyć na rynku. Teraz wychodzą nowe telefony i tak się zastanawiam, czy dzieje się tak jak pisałem oraz czy te telefony będą w stanie podnieść pozycję Sony?

Zacznijmy od tego co teraz wychodzi ze stajni Sony?

Sony Xperia J – 4 calowy ekran , 1 GHz procesor i 5 mpix aparat to podstawowe parametry tego modelu. Wszystko pracuje na Androidzie 4.0. Jest to najsłabsza prezentowana słuchawka z nowych Xperii.

Sony Xperia V – Tutaj oferowany ekran to 4,3 cala, dwurdzeniowy 1.5 GHz procesor, 13 mpix aparat i Android 4.0. To wydaję się być bardzo sensowna propozycja dla ludzi, którzy nie lubią mieć bardzo dużego telefonu, a jednocześnie chcieli by mieć dość mocną słuchawkę. Dodatkowym atutem tego modelu jest aparat, który powinien robić bardzo przyzwoite zdjęcia.

Sony Xperia T – 4,55 cala ekran, dwurdzeniowy 1.5 GHz procesor, 13 mpix aparat i Android 4.0. Na pierwszy rzut oka wydaję się bliźniaczo podobny do V, tylko z większym ekranem, i na pewno taki będzie… tylko, że lepszy. To jest najmocniejsza propozycja od Sony, która trochę rozczarowuje. Przynajmniej mnie. Miałem cichą nadzieję na coś mocniejszego, coś podobnego parametrami do opisywanego dzisiaj LG Optimusa G. Może Sony jeszcze coś planuję w tym roku, bo ten model nie zawalczy z najlepszymi, a szkoda.

Sony Xperia Tablet S – No i mamy tablet od Sony. Jest to pierwsza taka produkcja od nich i wizualnie prezentuję się bardzo dobrze. Nie wiem niestety jak ze specyfikacją, ponieważ nie jestem w stanie jej znaleźć na oficjalnej stronie z nie chcę powtarzać tutaj niesprawdzonych plotek. Zapowiada się ciekawie, a jak będzie to zobaczymy.

Wszystkie modele pod względem wizualnym prezentują podążanie dalej wyznaczoną wcześniej drogą. I to jest dobry wybór! Wyglądają naprawdę dobrze i w tym aspekcie nie mam im nic do zarzucenia. Moim faworytem z nowych Xperii jest tablet oraz Xperia V. Te dwie produkcję chciałbym przetestować, ponieważ prezentują się bardzo interesującą. Sony, jeśli mnie słyszycie to piszcie maila, podam adres do wysyłki.

Chciałbym Wam polecić kilka filmów do obejrzenia. Znajdziecie je na koncie Youtube Sony Xperia. Mi najbardziej przypadł do gustu film o nowym tablecie, a Wam który się podoba?

A wracając do rozważań nad przyszłością firmy Sony to nie wiem jak to będzie. Przedstawione telefony są bardzo dobre, i wizualnie ciekawe i parametry w porządku, ale to może nie wystarczyć. Konkurencja też posiada telefony, które dobrze się prezentują, a parametry ma nawet lepsze. Dodatkowo brakuje też tego samego elementu jaki opisywałem w LG, Sony w żaden sposób nie sprawiło, że ja jak i miliony innych ludzi czeka na te telefony. Wyszły, to fajnie i tyle. Samsung budował emocję przed premierą SIII, nadal to robi i sądzę, że jeszcze trochę czasu mu to zajmie. A w Sony są telefony i tyle. Mimo mojej wielkiej sympatii do tej marki, obawiam się że same słuchawki mogą się nie obronić na tyle ile firma by chciała. Oczywiście, że sprzeda ich się sporo, ale gdyby poświęcili trochę czasu i chęci na reklamę to mogłoby się sprzedać ich więcej.

Tak jak pisałem trochę wyżej brakuje mi też takiego super modelu, który swoimi parametrami niszczył by konkurencję. Coś takiego, o czym ludzie by marzyli. Pamiętam dobrze jak kiedyś oglądałem w gazetce W995, pomyślałem wtedy, że jest to super telefon, który rządzi i dzieli. Chciałem go mieć, pożądałem go. I potem go kupiłem. Było to już później, gdy nie był taki mocny na rynku ale i tak cieszyłem się jak dziecko, ponieważ posiadanie go było moim małym marzeniem. I spełniłem je! Wtedy SE = spełnienie moich marzeń. Dzisiaj nie mam czegoś takiego. Jest dużo telefonów o super parametrach i chętnie bym sprawił sobie kilka. Nie pożądam ich, po prostu fajnie było by się nimi pobawić przez kilka dni i tyle. Sony nie pokazał żadnego telefonu, o którym bym marzył. Zrobiło dobre, zapewne solidne słuchawki, które znajdą wielu odbiorców i tyle. Wątpię, żeby ktoś zachwycał się nimi i patrzył z wielką radością przez pierwsze dni jego użytkowania. To będą tylko telefony. Trochę szkoda. Mam nadzieję, że może w przyszłym roku Sony zrobi coś, o czym bym marzył, coś takiego że będę mógł sobie powiedzieć: „Jeszcze muszę trochę zebrać, ale na pewno kupię sobie tego Sonego!”

Chciałbym aby Sony znów zaczęło spełniać marzenia…

KonduX.pl

Tagi: ,

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement