Słuchawki wydrukowane na drukarce 3d

Blog Forum 31.10.2012
Słuchawki wydrukowane na drukarce 3d

Projekt 13:30 to niesamowity i otwarty dla wszystkich przepis na wydrukowanie swoich własnych, w pełni funkcjonalnych słuchawek. Technologia druku 3d rozwija się w ogromnym tempie. Już dziś nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wydrukować sobie niemal dowolny przedmiot. Do dyspozycji są darmowe biblioteki modeli jak na przykład thingiverse.com a same drukarki stają się coraz bardziej przystępne cenowo.

Rozwój technologii druku 3D

Ogromną rolę w rozwoju druku 3d odgrywa sama społeczność, bo to właśnie dzięki takim osobom jak John Mabry powstają projekty takie jak 13:30. Projekt 13:30 swoją nazwę wziął od czasu potrzebnego na wydrukowanie kompletu części, z których można złożyć działające słuchawki. Do plastikowych wydruków potrzebna jest jeszcze elektronika (elektronika kosztuje ok 15-20$ w zależności od wybranych części).

Obecnie projekt jest dostosowywany do druku na najbardziej popularnych modelach drukarek, dzięki czemu już niebawem wydruk własnych drukarek będzie bardzo dostępny.

Niesamowite jest to, że na bazie przygotowanego projektu mamy możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej i zupełnie unikatowej pary słuchawek – a cały projekt będzie można zamknąć w bardzo przystępnym budżecie. Technologia druku 3d daje niesamowite możliwości!

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement