Myślisz, że uciekniesz pandzie? Sprawdź to!

01.10.2012
Myślisz, że uciekniesz pandzie? Sprawdź to!

RunKeeper znów zaskakuje świetnym pomysłem na promocje. Po wprowadzeniu między innymi specjalnego guzika w stylu Facebook Like zespół odpowiedzialny za projekt postawił podjąć współpracę z Notch.me i dać swoim użytkownikom możliwość porównania swoich osiągnięć w stosunku do zwierząt. Tak, nie przesłyszeliście się. Od kilku dni, użytkownicy korzystający z RunKeepera mogą dowiedzieć się np. tego czy będą w stanie uciec przed dziką pandą lub niedźwiedziem Grizzly.

Jak to wygląda w praktyce? Oczywiście nie tak jakby podpowiadała nam wyobraźnia. Wybrane zwierzęta nie biegają z iPhone’em i nie mierzą swoich wyników, ale na podstawie danych jakie zbierze od nas serwis, i przy pomocy aplikacji Notch.me możemy w prosty sposób zwizualizować stan naszego zdrowia. Jedyne co trzeba zrobić to udostępnić swoje dane z RunKeepera w Notch, by chwile później otrzymać w formie świetnej wizualizacji informaje np. o tym, które ze zwierząt moglibyśmy wyprzedzić biegając ze średnim dla siebie tempem, albo prędkością.

Cały proces zaczyna się od rejestracji w aplikacji Notch.me, która prezentuje się dość wyjątkowo, zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym. W przeciwieństwie do innych stron nie znajdziemy tu standardowego formularza. Po kliknięciu w “Sign up” naszym oczom ukaże się formularz, który można by uznać za bardzo interaktywny. Zamiast suchego formularza mamy do uzupełnienia ciekawie przygotowany tekst, który jest w pewnym sensie naszą wizytówką.

Po założeniu konta przechodzimy na stronę integracji z RunKeeperem, zainteresowani mogą połączyć swoje konto z FitBit. Po udanym zalogowaniu naszym oczom ukaże się lista infografik, które możemy wykorzystać do zwizualizowania naszej formy.

Później jedyne co nam zostaje to obejrzenie rezultatów pracy aplikacji. Ja sam dowiedziałem się np., że problemu uciekłbym przed pytonem, ale już taki ocelot bez problemu zjadłby mnie na śniadanie.

Czemu ma to wszystko służyć? Cóż, idea jest bardzo prosta. Przygotowane infografiki mają być kolejnym czynnikiem mobilizującym nas do aktywnego uprawiania sportu. Statystyki zamieszczone na infografice pokazują ile razy biegaliśmy w ostatnim tygodniu, miesiącu i roku. Ile przebiegliśmy mil oraz ile jeszcze powinniśmy trenować, aby jak najmniej zwierząt miało szanse na to, by zjeść nas żywcem. Umiejętność ta niekoniecznie przyda nam się w codziennym życiu, ale jeżeli ktoś planuje safari w Afryce, to ta wiedza przyda mu się aż nad to.

Oczywiście w ramach zabawy możemy do zabawy zaprosić znajomych z Facebooka. Dzięki temu wzajemnie będziemy mogli podziwiać swoje osiągnięcia w formie bardzo ładnie wyglądających infografik. Reasumując, jeżeli brakuje wam dodatkowej motywacji, aplikacja Notch.me w połączeniu z RunKeeperem stworzona jest właśnie dla was.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement