Kącik ekspercki na Spider’s Web

18.10.2012
Kącik ekspercki na Spider’s Web

Ruszamy dziś z nowym – mam nadzieję, że ciekawym – projektem na Spider’s Web. Kącik ekspercki ma być miejscem, w którym będą pojawiać się teksty ekspertów zewnętrznych. Będą to teksty o nieco pogłębionej tematyce, których cykl życia (czyli klikalności) będzie nieco dłuższy aniżeli do czasu zejścia tekstu blogowego ze strony głównej. Nie chodzi nam jednak o teksty autorów gościnnych. Zamierzamy podejmować stałą, długoterminową współpracę z ekspertami z różnych dziedzin około-technologicznych.

Naszym pierwszym stałym ekspertem jest Agata Kukwa – doktorantka z informatyki ekonomicznej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, która ma bogate doświadczenie w dziennikarstwie naukowym. Pierwsze kroki Agata stawiała w serwisie badania.net, który współtworzy do dzisiaj. Ponadto współpracuje także z wieloma wydawnictwami zarówno drukowanymi, jak i online’owymi w charakterze freelancera. Kobiecą potrzebę gadania o wszystkim zaspokaja z kolei na dlaodmiany.pl.

Agata Kukwa ma bardzo sprecyzowane plany: Efektywny transfer wiedzy z nauki do biznesu, pozyskiwanie innowacji i komercjalizacja wiedzy stały się nie tylko obszarem moich zainteresowań badawczych, ale również drogą, która w przyszłości ma doprowadzić do kąpieli w szampanie, sławy i dziesiątek par drogich szpilek w ogromnej garderobie.

Jesteśmy szczęśliwi, że Spider’s Web będzie mógł przynajmniej częściowo pomóc Agacie w realizacji tych ambitnych planów. Teksty Agaty na tematy związane z technologiami i nauką będą pojawiać się na naszych łamach co tydzień – w środę lub czwartek. Jesteśmy pewni, że zainteresują one Czytelników Spider’s Web. Ustaliliśmy wspólnie, że charakter tekstów Agaty będzie popularno-naukowy z elementami emocjonalnymi, które są wyznacznikiem naszego medium. Już dziś będziecie mogli przeczytać o tym, jak… okulografia wspiera nowe technologie.

Kącik ekspercki będzie miał swoje dedykowane miejsce na stronie głównej Spider’s Web. Specjalny widget będzie utrzymywał najnowsze teksty z cyklu nawet wtedy, gdy zejdą one ze strony głównej.

Już wkrótce na Spider’s Web zadebiutują kolejni świetni eksperci. Myślę, że niektóre nazwiska Was mocno zaskoczą!

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement