Jadę sobie, a tu Field Trip od Google’a – bardzo ciekawa aplikacja z informacjami o miejscach

23.10.2012
Jadę sobie, a tu Field Trip od Google’a – bardzo ciekawa aplikacja z informacjami o miejscach

Aplikację Field Trip od Google‚a, dostępną na razie tylko w Stanach Zjednoczonych, zainstalowałam już jakiś czas temu, od razu po premierze, z  pliku .apk. No a potem o niej zapomniałam, bo żadnych miejsc w okolicy nie pokazywała, a o zapędach Google’a do zbierania informacji ile można pisać. Jakież było moje zdziwienie, gdy dziś telefon zawibrował, a zamiast powiadomienia po kliknięciu przycisku odblokowania pokazał takie coś (co ciekawe GPS i wszelkie usługi lokalizacyjne miałam wyłączone):

Fajne? Na pewno nie w google’owym stylu – wygląda raczej jak dzieło designerów Apple‚a, ale to celowy zabieg. Field Trip służy do pokazywania ciekawych miejsc – jako użytkownicy możemy łatwo wybrać kategorie, które nas interesują, a dodatkowo wybrać źródła informacji. W tych znajdziemy popularne, sprawdzone i dosyć uznane serwisy, np. Atlas Obscura.

Możemy też wybrać częstotliwość powiadomień. Mój telefon odezwał się, ponieważ wybrałam powiadamianie automatyczne, gdy znajdę się w pobliżu czegoś interesującego. Co dziwne wcześniej już, nawet kilka dni temu, byłam w tym samym miejscu i Field Trip milczał: to pewnie wynik tego, że właśnie dodano do niego nowe źródła informacji.

Field Trip na razie dostępny jest tylko w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli chcecie, możecie znaleźć w sieci plik .apk. Jest to aplikacja lekko przerażająca, ale i naturalna dla Google‚a – kto, jeśli nie ten gigant posiadający niezwykłe zdolności w wyszukiwaniu informacji, miałby dostarczać je już wyselekcjonowane?

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement