Google na ratunek użytkownikom Windowsa 8

27.10.2012
Google na ratunek użytkownikom Windowsa 8

Windows 8 wydany. Tysiące, o ile nie miliony osób rzuciły się do aktualizacji swoich Windowsów XP, Vista, czy 7 w dobrej cenie (w Polsce 129 zł). Jak już kupią i zainstalują, to może ich spotkać kilka… dziwnych niespodzianek i nie mówimy tu o zupełnie nowym interfejsie użytkownika w nowej wersji Windowsa. W Modern UI nie znajdą bowiem skrótu do swojej ulubionej wyszukiwarki. Jej dostawca, firma Google, przychodzi jednak z pomocą. I to w zabawny kąśliwy sposób.

Microsoft, co zrozumiałe w kontekście dobra firmy, ale niekoniecznie w kontekście użytkownika Windowsa chociażby w Polsce, preinstaluje wyszukiwarkę Bing w Windowsie 8. Bing może i jest całkiem dobrą usługą na macierzystym dla Microsoftu rynku amerykańskim, ale w warunkach polskich jest – bardzo łagodnie mówiąc – daleki od ideału. W Polsce, jak i na wielu innych lokalnych rynkach, zdecydowanie lepiej sprawdza się wyszukiwarka Google’a.

I dlatego, choć zapewne nie tylko…, Google postanowił przyjść z pomocą użytkownikom Windowsa 8. Przygotował specjalną stronę internetową pod adresem getyourgoogleback.com, skąd za pomocą dwóch kroków – jak sam informuje – pomoże uczynić Windowsa 8 nieco bardziej znajomym.

Te dwa kroki to linki do dwóch aplikacji Google’a przygotowanych specjalnie na Windowsa 8. Jedna to wyszukiwarka Google, a druga to przeglądarka Chrome, którą Google zaleca zainstalować na komputerze z Windowsem 8.

Oprócz strony internetowej z instrukcją jak pobrać usługi Google na Windowsa 8, Google przygotował także specjalny materiał wideo, który nie pozbawiony jest humorystycznego zacięcia. Warto obejrzeć je do samego końca, bowiem na końcu, niby niewinnie, ale jednak dość stanowczo Google sugeruje… No, nie będziemy Wam psuli zabawy. Sami zobaczcie co sugeruje.

Dołącz do dyskusji

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Na jakiej zasadzie to działa? Google w pełni zastępuje Binga w systemie, czy jest to po prostu dodatkowa aplikacja?

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Nie, nie. Po prostu dodatkowa aplikacja ;)

 • Rafał Szczech

  Podobają mi się filmiki i reklamy w tym stylu. Ta od Windowsa 8 puszczana w TV też jest bardzo przyjemna i fajnie, że nie wszyscy muszą porównywać się z konkurencją :D.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Mhhhhm, swoją drogą testowałeś już Bing w systemie? Ja jeszcze 8ki nie mam, ale ostatnio wpisywałem kilka haseł w Bingu i zdecydowanie lepiej sobie radzi niż np rok temu.

 • siemionides

  Zabawne, ale i lekko bezczelne, w końcu to mało kto może konkurować z Google na polu śledzenia użytkownika i jego aktywności.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Też sobie o tym pomyślałem, ale mimo wszystko to bardzo zastanawiające zdanie to na końcu. Google wyraźnie coś sugeruje. To może być grubszy temat.

 • Uzytkownik4321

  Moja pierwsza myśl to wrócić do Windowsa 7.

 • Giz

  Instalując Windows 8 użytkownik zgadza się powierzyć obraz z kamery Microsoftowi, który zgodnie z licencją cały czas może wszystko nagrywać a nawet potem wykorzystać przeciwko temu użytkownikowi a nawet w reklamach.

  Było o tym głośno w przypadku Kinecta od Microsoftu tak samo.

 • von.g

  microsoft akurat moze

 • Marek

  Aplikacja Google jest beznadziejna
  To nie jest zwykła wyszukiwarka ale jakiś dziwaczny twór ze zintegrowaną przeglądarką WWW. Tak więc nie tylko działa wolniej niż IE10 ale (uwaga!!!) nie potrafi odtworzyć YouTube. Aplikacja ma wielki link do YouTube i innych aplikacji Google ale gdy się w ten link klika to pisze że aplikacja nie ma ani obsługi Adobe Flash ani HTML5 wideo :).
  To się nazywa kompromitacja. Nie wiem kto wpadł na pomysł robienia tak dziwnego wynalazku by dodawać w ramach aplikacji elementy które nie działają. Oczywiście żadna inna strona która ma wideo w Html5 lub Flash także nie zadziała z poziomu wynalazku Google.Jeżeli jeszcze komuś mało to warto dodać że to jedna z nielicznych aplikacji która nie działa na tabletach ARM ponieważ jest dostępna tylko jako X86 :)

  Jak tak wyglądają wszystkie aplikacje Google na Androidzie oraz IOS to cieszę się że nie nigdy z nich nie korzystałem :)

 • Winctu

  a że Microsoft to firma której nie należy za grosz ufać, a Windows 8 to niebywały gniot i Microsoft jest tak bezczelny że na siłę forsuje nie tylko do paskudnego kwadratowego z oczojebnymi kolorkami interfejsu a nawet wpycha siłą do gardła swoją śmieciową wyszukiwarkę bing i nie pozwala na jej zmianę, to… Windows 7 był ostatnim systemem od tego monopolisty!

  PS

  W Windows RT Microsoft nawet zablokował możliwość powstania innych przeglądarek i ludzie są zmuszeni do używania tego niewiarygodnego gniota Internet Explorer, nie mówiąc już o tym że jest niezgodny z aplikacjami z Windowsów (.exe) a także zablokowana jest możliwość instalacji i pobierania plików i aplikacji. Oddanie się całkowicie w ręce monopolisty i tego co on będzie chciał dopuścić do swojego sklepu… czyli żegnajcie lepsze rozwiązania od konkurencji.

  Np. ta wyszukiwarkę od Google na Windows RT już zainstalować się nie da!

 • Marek

  Moja pierwsza myśl jak zainstalowałem tą aplikację… to natychmiast ją odinstalować. To chyba największa kompromitacja Google jaką do tej pory widziałem. Strony w tej aplikacji otwierają się latami, prosta strona ładuje się kilka razy dłużej niż w IE. No i brak obsługi wideo Flash oraz HTML5 całkowicie wyklucza aplikację Google.
  Wygląda to tak jakby Google nie potrafiło stworzyć przeglądarki z obsługą wideo, lub chciało by ludzie mieli wrażenie że Windows nie odtwarza wideo. Zastanawia mnie czy Google Chrome potrafi obsłużyć HTML5 oraz Flash pod Windows 8 metro? Podejrzewam że nie. Bo inaczej aplikacja Search też pewnie by to robiła.
  Ciekawe czy pod innymi systemami aplikacje Google są również tak beznadziejne? Bo to moje pierwsze spotkanie z ‚app by google’ i strach instalować kolejne :)

 • Giz

  Ale do kogo ty masz pretensje że ci Flash nie działa?!

  Podziękuj za to Microsoftowi.

  Google stara się o to żeby ludzie odzyskali dostęp do wyszukiwarki, bo Microsoft robi sobie co che czyli siłą forsuje swojego tragicznego binga.

 • marek

  Ta aplikacja od Google działa tak z 10x wolniej niż IE10. Nie potrafi odtwarzać Flash, nie potrafi odtwarzać filmów HTML5… nie potrafi nawet pokazać You Tube :)

 • Marek

  Co ma do tego Microsoft że Google napisał tak dupiatą przeglądarkę – aplikację? Przecież Flash działa perfekcyjnie w IE10. Zarówno w trybie zwykłym jak i metro. Pod IE10 nie ma żadnych problemów z Flash.

  Google napisało kitową aplikację która zamiast przekierowywać do IE10… renderuje strony WWW lokalnie w ramach aplikacji. Robi to 10x wolniej, nie obsługuje wideo Flash, nie obsługuje HTML5. Więcej nie testowałem bo odinstalowałem Google Search i więcej na moim komputerze ta aplikacja nie zagości. I myślę że tak zareaguje każdy kto zobaczy przeglądarkę Google w której YouTube nie działa :)

  Jakość w stylu Google – mogli chociaż dodać logo ‚beta’ :)

 • ased

  Podniecasz się jakbyś odkrył coś niesamowitego, YT oglądaj w Chrome i nie korzystaj jak Ci się nie podoba.

 • sL4

  Niestety anulowany event google w poniedziałek ze względu na huragan Sandy.

 • ased

  PS. głupoty piszesz, sprawdziłem i html5 w YT odtwarza poprawnie.

 • Piotr

  Odtwarza normalnie na YT filmy w HTML5 więc nie wiem skąd wziąłeś, że nie działa.

 • kwak

  to zainstalujcie sobie jakieś nie gniot linuxy oczywiście nie ubuntu bo to taki monopolista w swoim świecie i uzawajcie telefonów no właśnie tylko jakich? Każdy system pochodzi od jakiegoś monopolisty nawet jak sobie juz nie radzi tak na rynku nokia rim wszyscy zbierają dane sprzedają i próbują nam wcisnąć jak najwięcej i jak najwięcej wycisnąć z nas wiec przestańcie biadolić zostań przyczyn tylko chcesz tylko zejdź na ziemie i pomysł jaka nienawiść przelewasz a gowno z tego rozumiesz

 • Marek

  Każda aplikacja jest lepsza od programu Google Search. Aplikacja Google ma zintegrowaną bardzo wolno działającą przeglądarkę bez obsługi wideo (nie ma Adobe Flash, nie ma HTML5 itd.). Tak więc zapomnij że z poziomu aplikacji Google otworzysz przykładowo YouTube… nie w tej bajce,
  Google Search to najdziwniejsza aplikacja jaka znajduje się w sklepie. Mogłaby być prostą wyszukiwarką która otwierałaby domyślną przeglądarkę. Wtedy działałoby wideo i całość byłaby szybsza. Google jednak zdecydował że chce by ludzie przeglądali WWW z poziomu aplikacji Google bez korzystania z przeglądarek. Tak by zawsze towarzyszył ci pasek Google… Idiotyczny pomysł i jeszcze gorsze wykonanie.
  Polecam zainstalować… pośmiać się z jakości appki Google która wygląda jak zaliczenie studenta z pierwszego roku. Później można odinstalować i zapomnieć :)

 • answer

  aż dziw że ktoś wydał takiego gniota jak winctu…
  IE10 jest jedną z najlepszych przeglądarek. RT to system na ARM ciężko by było żeby ludzie na nim instalowali aplikacje na x86 x64 …

 • Marek

  U mnie nie odtwarzała. Wyszukałem kilka piosenek na YouTube. Za każdym razem witała mnie informacja „Twoja przeglądarka nie może odtworzyć…. ”

  Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł by zamiast otwierać od razu domyślną przeglądarkę jak to robią normalne aplikacje zmuszać użytkowników to używania takiego „cudu”.

  Moim zdaniem to najgorsza aplikacja dużej firmy jaka znajduje się aktualnie w markecie. Na miejscu Google wstydziłbym się dodać taką aplikację. Trzeba mieć poczucie wartości marki. A ta aplikacja raczej nie będzie dobrze kojarzona bo jest beznadziejna

 • Tom

  del

 • Marek

  Odinstalowałem już tą aplikację bo szkoda mi miejsca na takie potworki. Więc nie sprawdzę czy coś się w niej zmieniło. Może zrobili dziś jakąś aktualizację?

  Jak ja ją testowałem to nie potrafiła odtwarzać ani wersji Flash ani wersji HTML5. Beznadziejny pomysł by zamiast otwierać przeglądarkę zmuszać użytkownika do przeglądania stron w wewnętrznej mini przeglądarce o tak niskiej jakości. Szczególnie że wybór przeglądarek pod Windows jest gigantyczny (Firefox, Opera, IE, Chrome desktop itp.).

  Po co Google blokuje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki?

 • ased

  Ale kto zmusza? Nie wgrywasz, uruchamiasz chrome i tyle. Ja używam, bo wygodnie jest z wyszukiwaniem glosowym.

 • Piotr

  To Twoje zdanie :) Dlatego to jest jedna z 2ch aplikacji, możesz wgrać chrome który w pełni integruje się z metro, ale dodatkowo możesz wykonać szybkie wyszukanie za pomocą tej apki. Ja używam jak potrzebuję sprawdzić coś szybko…

 • gosc

  Microsoft sabotuje tworzenie innych przeglądarek internetowych pod RT, w ten sposób, że oczywiście można je stworzyć, ale nigdy nie będą tak wydajne jak MSIE. Wynika to z tego, że API modernUI udostępnione firmom trzecim jest ograniczone. Do pełnego API mają jedynie dostęp aplikacje Microsoftu. Czekam na jakieś działania FTC i UE i innych podobnych tworów.

 • Marek

  Spoko. Ja przecież każdemu polecam by sobie tą aplikację samemu zainstalował. Ja zainstalowałem, pośmiałem się i odinstalowałem :)
  W markecie jest masę słabych aplikacji. To co jest zabawne to fakt że firma z takimi zasobami ludzkimi i finansowymi nie potrafiła stworzyć przez rok czasu aplikacji dla swojego najważniejszego projektu. Nawet jak nie mają programistów ,NET to mogli przecież wynająć jakichś zewnętrznych koderów którzy by im w miesiąc napisali znacznie lepszą aplikację. Zobacz sobie polskie aplikacje typu TravelPlanet, GoldenLine itp. To aplikacje pisane na zamówienie. Google także mogło sobie kupić gotowca i by się nie skompromitowali tak słabą jakościowo aplikacją. Lub kupić jakąś firmę mającą koderów .NET
  Google powinno dbać o wizerunek. Dodajać do marketu tak kiepskie jakościowo aplikacje robią sobie antyreklamę. Mogli przynajmniej nazwać aplikację ‚beta’.

 • Marek

  Google Search to jest aplikacją x86 a nie ARM, Jest ona dostępna tylko pod Windows 8 i nie ma nic wspólnego z Windows RT. To taka sama aplikacja jak Firefox lub Google Chrome tylko wykonana znacznie gorzej :)

 • gosc

  Ale aplikacja jest napisana pod ModernUI, a więc wykorzystuje ograniczone API, stąd prawdopodobne problemy z wydajnością.
  Microsoft jest nadzwyczaj sprytny. Najpierw wprowadzają tablety na ARM aby pobudzić tworzenie aplikacji pod nowy interfejs. Jestem wręcz pewien, że z czasem pozbędą się starego UI wykorzystującego WinAPI, a przez to wszyscy będą skazani na ułomne i ograniczone API modern UI. Wtedy o czymś takim jak przeglądarka stron internetowa firmy trzeciej będzie można zapomnieć.

 • dudek

  Śmierdzi tu MS-fanbojem

 • Rafal Madycki

  W przypadku Windowsa RT, który jest przeznaczony na procesory ARM – niemożliwa jest fizycznie instalacja zwykłych programów z EXE. Jest to kwestia architektury *procesora* – tak somo, jak aplikacji dla procesorów 64 bit nie zainstalujemy na komputerach z procesorem 64 bit, dokładnie tak samo aplikacji 32 bit oraz 64 bit (czyli w tym aplikacji instalowanych z pliku EXE) nie zainstalujemy na procesorach ARM (czyli na Windows RT).

  PS – to, że aplikacji Google nie zainstalujemy na Windows RT zależy wyłącznie od twórcy aplikacji.

 • http://twitter.com/wiklef wiklef

  nie do końca rozumiem. Po co nam Google ja każdy kto korzysta z chrome i tak ma chrome odpalone?
  po drugie, chrome przecież dodaje się jako kafelek w Menu, więc z tym nie ma problemu…

 • marek

  Nie do końca rozumiesz jak działa ta aplikacja. Użytkownik moze mieć zainstalowanych kilka przeglądarek np. Operę, Firefoxa itp. Kazda normalna aplikacja jak otwiera stronę to robi to w domyślnej przeglądarce szanując decyzje użytkownika. Google zrobiło inaczej. Nie otwierają linków w przeglądarce tylko zmuszają użytkownika do otworzenia każdego linku w zintegrowanym chrome. Google nie chce pozwolić na to by ktoś otwiera linki przykładowo w Firefox, Opera lub IE10 itp. Uzytkownik tej aplikacji traci możliwość wyboru własnej przeglądarki i jest zmuszony użyć zintegrowanego chrome bez obsługi wideo itp.

 • http://www.facebook.com/bartek.bargiel Bartek Bargiel

  Akcja Google o tyle niezrozumiala, ze wystarczy dodac do desktopowego IE dodatek „szukajacy” Google’a i ustawić go jako domyślny, aby także IE10 w modern UI zaczal korzystać z Google do szukania (zarówno przez pasek adresowy, jak z i search charma). Dziala swietnie.

 • marek

  Tylko po co używać tak kiepskiej aplikacji? Możesz sobie zrobić na pulpicie linka do dowolnej strony która uruchomi się w domyślnej przeglądarce. Tak więc możesz sobie zrobić linka do Google. Niezależnie czy używasz Chrome, Firefoxa, IE10, Opery… każda z tych przeglądarek będzie lepsza niż aplikacja Google Search Metro. Zwykła przeglądarka uruchomi ci się szybciej, strony będą się w niej kilkukrotnie szybciej ładować i działać będą także te strony które mają filmy itp.

  Nie widzę sensu w używaniu tej aplikacji. Ale polecam każdemu by ją sobie zainstalował i zobaczył. Bo mało jest tak zabawnych i bezużytecznych aplikacji jak ta.

 • Wezmyr

  A Ty masz awarię, zapętliłeś się czy co Ci się stało?

 • http://www.spieprzajgoogle.com Tomek

  Z tej reklamy przebija zazdrość. MS jako pierwszy z trzech dużych producentów ma kompletny ekosystem urządzeń i systemów. To coś czego google jeszcze długo nie będzie mieć.

 • drozdek

  Jak to cholerstwo odinstalować ? W przypadku Google Chrome ( tej niby na Windows 8) po kliknięciu we wszystkich aplikacjach ppm, pojawiają się opcje: przypnij, odepnij i otwórz nowe okno.Odinstaluj brak… Z kolei jak próbuję odinstalować Google Search pojawia się opcja zainstaluj ( chociaż jest zainstalowane) a nie ma odinstaluj…

 • http://www.facebook.com/Felekone Rafał Felek

  Dobrze, wyrazileś juz swoje zdanie, ze jest kiepska, i starczy. Walczysz, jakby Cie Microsoft oplacal za lincz nad tą aplikacją ;)

 • http://www.facebook.com/Felekone Rafał Felek

  Gdyby był kompletny to bym z niego korzystał. Wcześniej miałem telefon z windowsem 6.5 ale zawiodłem się strasznie, jak microsoft po wprowadzeniu windowsa mobile 7 wyłączył w 6.5 np. archiwizacje smsów, czy kontaktów. to sie chyba nazywało microsoft my phone. Wiec nie mam zaufania, bo co że kupie teraz tel z windowsem 8, a np. za 2 lata mi to wyłączą, bo stary.

 • marek

  Raczej to wygląda w drugą stronę. Aplikacja jest beznadziejna a popatrz ilu ludzi starta się ją reklamować choć pewnie jej na oczy nie widziały. Zgodnie z zasadą wiernego fana:
  „Nie ważne czy aplikacja jest dobra czy zła… ważne że jest napisane przez Google wiec trzeba ją reklamować. Bo Google przecież nie może się mylić” :)

  Gdyby jakakolwiek inna firma poza Google napisała tak słabą aplikację to od razu na portalu pojawiłyby się głosy krytyki. A tu Google zrobiło tragiczną aplikację a artykuł ją chwali jakby to był „ratunek dla Windows”. Nie wygląda to zbyt obiektywnie. Więc postanowiłem trochę sprostować sytuację.
  Ale polecam każdemu ją zainstalować. Prawdopodobnie jest to nagorzej wykonana aplikacja w markecie Windows 8 spośród aplikacji dużych firm. Warto zobaczyć choćby tylko po to by się pośmiać :)

 • http://www.spieprzajgoogle.com Tomek

  Teraz jest kompletny. Nie napisałem że był kompletny tysiąc lat przed Chrystusem gdy na rynku rządził WM 6.5. Ile lat wstecz można wspierać produkty których prawie nikt już nie używa?

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Bing w systemie również działa jako aplikacja.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  YouTube i HTML5 działają. To ramka na Internet Explorera.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Nie korzystam z Chrome, korzystam z Google.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Działa tak, jak IE 10, bo to ramka nałożona na tę przeglądarkę, a przynajmniej tak mi się wydaje. YouTube i HTML5 są odtwarzane.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  W jaki sposób to robi, konkretnie?

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Moim zdaniem aplikacja Google wykorzystuje IE10

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  UE odpuściło śledztwo, ponieważ Microsoft udostępnił to API przeglądarkom. Sprawa nieaktualna.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Jak już pisałem wyżej, sprawa jest nieaktualna, bo API zostało otwarte. Dlatego też Chrome i Firefox działają już w środowisku Modern.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Moim zdaniem appka Google’a korzysta z systemowego renderera.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Bzdura.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Dlaczego gniot? Na siłę? Nikt Cię nie zmusza do korzystania z aplikacji Modern na Windows 8. W jaki sposób wpycha wyszukiwarkę Bing? Skąd opinia, że nie pozwala na jej zmianę? To, rzec jasna, nieprawda. Dalej piszesz o monopolu. Można wiedzieć na jakim rynku? Wyszukiwarek? Pocztowym? Konsol do gier? Systemów operacyjnych? Na jakim?
  Dalej wciąż bzdury. Mogą powstawać inne przeglądarki. Za to faktycznie nie można korzystać z aplikacji x86 na Windows RT. Nie uważasz, że to dlatego, że Windows RT nie jest x86, a ARM? ;-) Nie ma problemu z pobieraniem plików. Nie ma problemu z instalacją aplikacji.
  Nie da się, bo Google nie przygotował jej w wersji na procesory ARM.

 • wesol

  dla mnie to wygląda jak by był na liście płac microsoftu. Bo kto normalny pisze 10 postów o bardzo zbliżonej treści..

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  U mnie działa.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Mam odwrotne wrażenia. Zgrabna aplikacja, wszystko działa, szybko działa.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Moim zdaniem, korzysta ona z systemowego renderera. Aktualizacji nie było.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  U mnie obie mają przycisk „Odinstaluj”. U Ciebie też musi być.

 • marek

  Nie masz racji. Ta aplikacja używa silnika Chrome dlatego działa tak wolno i nie potrafi odtwarzać wideo. Systemowy silnik IE10 jest znacznie szybszy (natywny) oraz potrafi odtwarzać Adobe Flash bez konieczności używania pluginów. Jeżeli aplikacja używałaby renderera systemowego to filmy Flash działałyby bez najmniejszego problemu.

  Polecam zrobić test, Zainstalować sobie Chrome i przetestować z IE10. Przeglądarka Microsoftu powinna być tak 2x szybsza niż Chrome już przy prostych testach typu Sunspider. Oczywiście przy bardziej złożonych testach z grafiką SVG, elementami canvas itp przewaga IE10 znacznie się zwiększa dzięki akceleracji GPU której Chrome nie posiada.

 • marek

  Nie nie jest ramka na IE10. To raczej ramka na Chrome co tłumaczyłoby wolne działanie oraz brak obsługi wideo w formacie Flash. Jak wiadomo komponent IE10 bezproblemowo sobie radzi z obsługą Flash ponieważ IE10 ma ja natywnie. Chrome nie posiada wsparcia dla Flash (standardowo ma ją jako dodatkowy plugin – chrome:plugins)

 • marek

  Google na 100% nie wykorzystuje silnika IE10 ponieważ nie działają filmy np. Adobe Flash. Jak wiadomo silnik IE10 posiada natywną obsługę Flash bez konieczności używania pluginów (obsługa zintegrowana bezpośrednio z silnikiem IE10)

  Raczej wykorzystują silnik Chromium/Chrome co widać po znacznie wolniejszym działaniu niż IE10. Nie wiem jak mogłeś wpaść na pomysł że Google używa w swojej aplikacji silnika IE. Szalone :)

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  Chrome jest najlepszy dla użytkowników, którzy stosują więcej niż 8 kart do przeglądania Internetu i którzy stosują rozszerzenia. Ja do tej grupy się nie łapię. A wtedy lepszy, dla mnie przynajmniej, jest IE. Szybki i wygodny, stabilny, bezpieczny. Aczkolwiek Chrome, IE, Safari i Firefox to podobna (najwyższa) klasa. Opera niestety coraz bardziej odstaje.

 • gosc

  Maciej Gajewski Czy mógłbyś przytoczyć źródło tej informacji? Dokładnie chodzi mi o zmiany w API, które dają dostęp do funkcji VirtualAlloc() i VirtualProtect().

  http://stackoverflow.com/questions/10279458/is-new-jit-ed-programming-language-in-windows-8-metro-winrt-possible

 • comb

  Chrome bez akceleracji GPU? Nieprawda. Zresztą mają ją już pewnie wszystkie przeglądarki. Wpisz sobie w Chrome: chrome://gpu/.

 • http://www.facebook.com/Amat3uR Maciej Gajewski

  http://www.theverge.com/2012/3/10/2860084/windows-8-metro-style-web-browsers-firefox – to tyczy się co prawda Windows 8, ale API WinRT jest identyczne w Windows 8 i Windows RT. Przynajmniej z tego, co się orientuję ja.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Ziomuś, daj sobie spokój, wszystkim działa a Tobie jakoś nie, więc to Ty masz problem.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Chrome jako pierwsze wprowadziło zintegrowaną wtyczkę Flash.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Mów co chcesz, ale jak dla mnie Firebuga nic nie przebije. :)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement