spidersweb
komentarzy : 6

Złe świnki dobre dla Rovio - Bad Piggies to świetna kontynuacja po Angry Birds

MWC 2015

Piotr Grabiec
Pobiłem rekord w Zombie Run. Nowe gogle VR - naprawdę świetna zabawa!

Przyznaję, że do Bad Piggies od Rovio podchodziłam z rezerwą. Rovio, twórcy Angry Birds, oprócz ptaków nie pokazało nic nawet w połowie tak hitowego i ikonowego. Amazing Alex, chociaż przyzwoity, nie ma w sobie tego słynnego „czegoś„. Teraz Rovio prezentuje Bad Piggies, czyli całkiem nową grę, w której głównymi bohaterami są znane z Angry Birds złe świnki. I, o dziwo, Bad Piggies jest świetne! Może nie tak, jak Angry Birds, ale nie jest to odcinanie kuponów, a dodatkowo gra jest grywalna, wciągająca i ma to, co tak cenimy w Angry Birds – porządny element zabawy!

Historia Rovio to historia trochę jak z bajki. Z dosyć małego studia deweloperskiego Rovio przekształciło się w giganta, a wszystko za sprawą jednej, jedynej, za to trafionej gry. Co ciekawe gry wcale nie nowatorskiej, nie skomplikowanej, a dosyć wtórnej i opartej na pomyśle znanym od lat. Jednak Wściekłe Ptaki okazały się strzałem w dziesiątkę – może to przez prostotę, świetne postacie ptaków, prostą fabułę (świnki ukradły jajka, trzeba strzelać w świnki!), może przez premierę w doskonałym momencie, gdy smartfony i urządzenia mobilne zdobywały niesamowitą popularność…Fakt faktem, że przez te kilka lat Angry Birds i jego kolejne części stały się ikoną i podstawą do innych biznesów.

Bad Piggies to kolejna bardzo dobra, prosta, ale i grywalna pozycja od Rovio. W skrócie: staramy się, by świnki dotarły do celu, zbierając pod drodze dodatkowe pudełka. Z dostępnych części zazwyczaj budujemy wózek, którym wysyłamy świnkę do celu. Do dyspozycji mamy też silniczki, wiatraczki, dmuchawy, a trasy z poziomu na poziom robią się coraz trudniejsze. Co ważne, tak jak w Angry Birds, nie ma jednego sposobu na wykonanie zadania. Możemy pomyśleć i wysłać świnkę tak, by zebrać wszystkie gwiazdki i by dotarła do celu po optymalnej trajektorii, ale możemy też wysłać ją na dynamit i liczyć, że odbijając się gdzieś tam po planszy w końcu trafi do celu.

Bad Piggies jest po prostu zabawną grą, w której jasne, potrzeba trochę logicznego myślenia, ale nie przeszkadza to w ogólnym odbiorze i zabawie – jak np. w Amazing Alex. Muzyka towarzysząca perypetiom świnek jest świetna, poziomy jak zwykle są cukierkowo-kolorowe, ale przecież za to samo pokochaliśmy Angry Birds.

Może Rovio nie jest tylko studiem jednej gdy? Bad Piggies dają nadzieję na to, że Rovio może jeszcze stworzyć niejedną dobrą i zabawną grę.

Bad Piggies w Google PlayApp Store  / Mac App Store

 

Zapisz się do naszego Newslettera, obserwuj nas na Twitterze, polub na Facebooku lub dodaj do czytnika RSS.


Sprawdź, dlaczego Spider's Web wybrał Oktawave Odbierz 25 zł na start swojego projektu w chmurze Polub nas na Facebooku
 • http://fb.com/arkadiusz.litwin Arkadiusz Litwin

  „Może Rovio nie jest tylko studiem jednej gdy? Bad Piggies dają nadzieję na to, że Rovio może jeszcze stworzyć niejedną dobrą i zabawną grę”

  Ewo, znajdź i popraw błąd. :)

 • koziserek

  ech risercz przed pisaniem róbcie dzieciaki.. rovio miało burzliwą historię zanim udało im się odnieść sukces z wkurzonymi ptakami. http://www.wired.co.uk/magazine/archive/2011/04/features/how-rovio-made-angry-birds-a-winner?page=all

 • Lestek

  Szkoda że nie są w rozdzielczości iphona 5, mam nadzieję że to się zmieni… jak i inne aplikacje, na dzień dzisiejszy nawet połowa nie jest dopasowana, developerzy śpią…

 • Dsfdf

  Całkiem przyjemny tytuł, chyba podoba mi się nawet bardziej niż Angry Birds ;)

 • Dsfdf

  Apropo na blogu playa jest już cennik ip5. W umowie na 24 miesiące przy abo 179zł/msc ip ma kosztować 399zł. Imho nie ma tragedii tak jak byśmy wzieli formule 4.0 i ip na wolnym rynku.

 • Dsfdf

  Rozumiem że ty już swój egzemplarz posiadasz?
  Podziel się opinią ;)

Reklama