12345
Loading ... Loading ...
5 16 ratings.

Facebook otwiera biuro w Polsce. Jesteśmy na konferencji!

Jesteśmy właśnie na pierwszej konferencji prasowej Facebooka w Polsce. Po kilku latach od debiutu polskojęzycznej wersji oraz w kilka miesięcy po zdobyciu pozycji numer 1 na rynku polskich sieci społecznościowych, Facebook w końcu doczekał się polskiego biura. Do tej pory polski Facebook podlegał pod europejską centralę w Irandii; dalej będzie pod nią podlegał, ale teraz już bezpośrednio z polskiego oddziału.

Polski oddział będzie nie tylko polskim oddziałem, ale również centrum na tę część Europy. Przedstawiciel Facebooka przekonywał, że to docenienie potencjału polskiego internetu a także wielkiej społeczności, którą tutaj udało się zbudować.

Polskie biuro Facebooka w Warszawie będzie zarządzać aż 30 różnymi państwami w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To polski oddział będzie odpowiedzialny za sprzedaż reklam w regionie, to tu będzie się mieściło centrum operacyjne Facebooka na tę część Europy. Na starcie polskie biuro Facebooka będzie zatrudniać ok. 5 osób, ale w miarę rozwoju rynku sprzedaży zatrudnienie będzie się zwiększać.

Facebook podał także zaktualizowaną liczbę użytkowników Facebooka w Polsce. Aktualnie 9 mln osób odwiedza Facebooka w Polsce na przestrzeni jednego miesiąca, w tym 2,2 mln osób korzystających z urządzeń mobilnych. Łącznie w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej to 46 mln użytkowników, z czego 16 mln użytkowników to użytkownicy mobilni.

Szefem Facebooka na Polskę zostaje Diego Oiva, który jest także szefem pięciu innych lokalnych oddziałów Facebooka w Europie. Docelowo zastąpi go jednak ktoś inny, niewykluczone, że Polak.

 

Zapisz się do naszego Newslettera, obserwuj nas na Twitterze, polub na Facebooku lub dodaj do czytnika RSS.

Sprawdź, dlaczego Spider's Web wybrał Oktawave Odbierz 25 zł na start swojego projektu w chmurze Polub nas na Facebooku

Reklama