Facebook otwiera biuro w Polsce. Jesteśmy na konferencji!

27.09.2012
Facebook otwiera biuro w Polsce. Jesteśmy na konferencji!

Jesteśmy właśnie na pierwszej konferencji prasowej Facebooka w Polsce. Po kilku latach od debiutu polskojęzycznej wersji oraz w kilka miesięcy po zdobyciu pozycji numer 1 na rynku polskich sieci społecznościowych, Facebook w końcu doczekał się polskiego biura. Do tej pory polski Facebook podlegał pod europejską centralę w Irandii; dalej będzie pod nią podlegał, ale teraz już bezpośrednio z polskiego oddziału.

Polski oddział będzie nie tylko polskim oddziałem, ale również centrum na tę część Europy. Przedstawiciel Facebooka przekonywał, że to docenienie potencjału polskiego internetu a także wielkiej społeczności, którą tutaj udało się zbudować.

Polskie biuro Facebooka w Warszawie będzie zarządzać aż 30 różnymi państwami w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To polski oddział będzie odpowiedzialny za sprzedaż reklam w regionie, to tu będzie się mieściło centrum operacyjne Facebooka na tę część Europy. Na starcie polskie biuro Facebooka będzie zatrudniać ok. 5 osób, ale w miarę rozwoju rynku sprzedaży zatrudnienie będzie się zwiększać.

Facebook podał także zaktualizowaną liczbę użytkowników Facebooka w Polsce. Aktualnie 9 mln osób odwiedza Facebooka w Polsce na przestrzeni jednego miesiąca, w tym 2,2 mln osób korzystających z urządzeń mobilnych. Łącznie w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej to 46 mln użytkowników, z czego 16 mln użytkowników to użytkownicy mobilni.

Szefem Facebooka na Polskę zostaje Diego Oiva, który jest także szefem pięciu innych lokalnych oddziałów Facebooka w Europie. Docelowo zastąpi go jednak ktoś inny, niewykluczone, że Polak.

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • X

  Spieprzać z tą Europo Środkowo-Wschodnią! Polska to Europa Środkowa tak jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria i Szwajcaria.

 • smitu

  Podbijam :)

 • X

  Dokładnie, Polska to obecnie 6 gospodarka Europy a możliwe, iż za bardzo niedługo wskoczy na 5/4 miejsce jeżeli kryzys jeszcze bardziej zeżre Hiszpanie. Nazywanie Polski „Wschodem” to obraza w tym momencie, nie wierz we wszystko co ci ludzie powiedzą Przemek.

 • paskon

  święte słowa

 • Gosc


  Polskie biuro Facebooka w Warszawie będzie zarządzać aż 30 różnymi państwami w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.”

  Czego to na Spidersweb nie wymyślą…

 • Bueno

  To jest aż 30 państw w Europie Śr-Wsch ???

 • nikodem

  Bez przesady, Polska to raczej kraj Europy bardziej wschodniej niż środkowej. Wystarczy spojrzeć na Warszawę – architektonicznie, historycznie czy kulturowo znacznie bliżej jej do Moskwy czy Wilna niż Pragi, Berlina czy Wiednia. Jeśli Europę dzielmy na wschód i zachód, to akurat nasz kraj jest na wschodzie. Dodawanie do tego słowa „środkowa” jest po prostu dziwne i jedyne wyjaśnienie to jakieś kompleksy ludzi, którym się wydaje, że są bliżej zachodu niż wschodu.

 • von.g

  >Polskie biuro Facebooka w Warszawie będzie zarządzać aż 30 różnymi państwami (..) biuro Facebooka będzie zatrudniać ok. 5 osób, ale w miarę rozwoju rynku sprzedaży zatrudnienie będzie się zwiększać.

  to daje do myślenia jak świetnie sobie radzi fb na tym rynku sprzedaży. Ciekawe po ile są dziś akcje FB.

 • von.g

  Oki zgadzam się z Twoją definicją geograficznego położenia Polski , ale trzeba też przyznać ,że sformułowanie odnosiło się do wszystkich 30 krajów a nie do samej Polski :

  „biuro Facebooka w Warszawie będzie zarządzać aż 30 różnymi państwami w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.”

  podstaw w tym zdaniu Londyn za Warszawę. Czy wtedy zdanie sugeruje ,że Londyn jest w Europie Ś-W?

 • http://www.codeenclave.pl/ Piotr Włodarczyk

  Również chcę bardziej do środka ;) Niestety niektórzy chcą nas na siłę ciągnąć na wschód ;)

 • iks de

  Ostatni raz taki kompleks mniejszości u Polaka widziałem podczas pierwszego spotkania Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta z Georgem Bushem.

 • X

  Stuknij się młotkiem ostro w czoło. Polska ma już w sobie bardzo mało ze wchodu/czasów komuny. A w Warszawie to z komuny pozostał tylko Pałac Kultury i Nauki. Nikt już nie dzieli Europy na Wschód i Zachód. A jeżeli taki podział by istniał, to Polska by była po środków czyli Środkowa bliżej ku Zachodowi niż Wschodowi.

 • http://www.facebook.com/sowiq Krzysztof Sowa

  „Polski oddział będzie nie tylko polskim oddziałem”. Bardzo ciekawy tok myślenia.

 • von.g

  Wiesz Polska to nie tylko Warszawa. Poznań , Wrocław , Gdańsk , Kraków np… nie powiedziałbym ,że kulturowo/historycznie jest wschód (choć miejscami wcale tam nie jest za różowo)

 • X

  Na tej samej zasadzie możesz powiedzieć o Niemczech. Wschód Niemiec miał komune i był dużo gorzej rozwinięty, do dzisiaj to widać. Każdy kraj możesz podzielić na A i B. To tak jak porównywać Luizjane do Kalifornii. Co powiesz, że Niemcy to też wschodni kraj z uwagi na NRD? Ogarnij się rusofilu, jakoś nie widziałem nigdy w Warszawie charakterystycznej moskiewskiej architektury…

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Bez urazy, ale ostatnio w Warszawie byłeś chyba w 1945

 • Gosc

  Jakby tego było mało, to jeszcze polski oddział Facebooka steruje ich władzami.

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Ale jest też ostatnim cywilizowanym punktem wyjścia na Wschód. Moim zdaniem to atut, że traktują nas – a nie Niemcy – jako punkt wyjścia do podbijania Hunów ;)

 • X

  Po pierwsze to te fikcyjne pojęcie Europa Środkowo – Wschodnia na pewno nie dotyczy aż 30 krajów. Po drugie to jest pakowanie wszystkich do jednego worka, do którego Polska już podkreślam już nie należy. Oczywistym jest, że Polska jest najbogatszym krajem byłego bloku wschodniego, ale czemu mamy się trzymać się z tymi gorszymi. Nie lepiej jest być najgorszym u najlepszych niż najlepszym u najgorszych, a dodam, że Polska ma dużo większe PKB niż wiele krajów „zachodu”, więc na pewno nie jest tym „najgorszym”

 • x

  Bo tu nigdy nie byli jak widać, Euro 2012 jednak aż tak nie wypromowało Polski.

 • Gosc

  6 albo 7 – w totalu. Per capita, czyli to decyduje o zamożności społeczeństwa na szarym końcu. Niżej jest tylko Rumunia i Bułgaria.

 • nikodem

  Jak najbardziej Europę się dzieli na wschód i zachód, a my w tym podziale lądujemy w „Eastern Europe” – czy nam się to podoba czy nie. Wystarczy zapytać dowolną osobę w krajach zachodnich gdzie leży Polska i odpowiedzą bez wahania, że na wschodzie Europy – nie w środku, nie na południu ani na północy – ale na wschodzie. Ale że wschód się źle kojarzy i żeby było politycznie poprawnie, to wiedzą już tam, że lepiej nam pisać o Europie Środkowo-Wschodniej (co to w ogóle za twór geograficzny), żeby nam się po prostu przykro nie zrobiło :-) Można się oczywiście obrażać na mnie, ale prawda jest taka, że mentalnie i kulturowo bliżej nam do krajów wschodnich (Rosja, Ukraina) niż zachodnich (Belgia, Francja, Anglia).

 • Lukasz Macczak

  Geograficzny środek Europy można wyznaczyć stosując różne kryteria, według jednego z nich środek Europy zgodnie z obliczeniami Szymona Antoniego Sobiekrajskiego z 1775 roku znajduje się w miejscowości Suchowola koło Białegostoku, ustawiono tam na pamiątkę tego obelisk oraz tablicę.
  Według obliczeń dokonanych w 1989 roku przez Jean-George’a Affholdera z francuskiego Narodowego Instytutu Geografii środek Europy znajduje się na terytorium Litwy w pobliżu Wilna, coLitwini uczcili specjalnym parkiem.
  Ponadto istnieje kilkanaście innych punktów uważanych za „środek Europy”, znajdujących się na terenie Litwy, Polski, Niemiec, Austrii, Słowenii, Czech, Słowacji, Rumunii, Ukrainy (Diłowe w okolicy Rachowa) lub Białorusi. Zjawisku temu reżyser Stanisław Mucha poświęcił film dokumentalny „Środek Europy” (2004).

  Cytat wiki

  Więc się nie burz tak, bo tak naprawdę nikt nie wie gdzie jest środek Europy. Zauważ, że granice Europy nie tworzą bryły geometrycznej, więc nie masz jak zbytnio wyznaczyć środka.

 • Gosc

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Europa_%C5%9Arodkowo-Wschodnia

  Tu możesz przeczytać co to znaczy (Europa) Środkowo-Wschodnia i zastanowić się czy jest sens się ośmieszać używaniem słowa „bardziej” w stosunku do pierwszej i / lub drugiej części tej nazwy.

 • wat

  W 1945 nie było Warszawy, zapraszam z powrotem do szkoły.

 • Gosc

  Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii? Skończyłeś podstawówkę?

 • X

  Bliżej z tego powodu, że jesteśmy słowianami, ale cywilizacyjnie i kulturowo (mam na myśli młode pokolenie) jak najbardziej nie. Kraje które wymieniłeś nie wiedzą dokładnie co słowo „demokracja” znaczy, a Polska tak jak Belgia, Francja czy Anglia, które wymieniłeś znaczy, więc twoje porównania są częściowo dobre, ale tylko częściowo dobrze i w dzisiejszym zcyfryzowanym święcie jesteśmy bliżej zachodu niż wschodu. Takie polskie miasta jak np. Wrocław, Poznań, Kraków w niczym nie są gorsze od miast zachodnich. Tak więc możemy je zaliczyć do poziomu zachodu, jednakże taki Białystok już spokojnie do wschodu się zalicza, tak więc ogólna opinia zalicza polski rozwój cywilizacyjny ani do wschodu ani do zachodu, czyli do środka, ale idziemy wielkimi krokami w stronę zachodu nie wschodu.

 • Miguel

  Sorry człowieku, ale nikt już nie dzieli Europy na Wschód i Zachód. Jest to pojęcie stricte historyczne, a my Polacy tak rozpamiętujemy z uwagi na smutną przeszłość i wielkie pokrzywdzenie.

 • MIS

  Sorry kolego, ale Warszawa to wschód. Nic na to nie poradzisz

 • MIS

  „Nikt już nie dzieli Europy na Wschód i Zachód.”
  hahahaha

 • MIS

  http://www.mobiflip.de/samsung-galaxy-s3-update-auf-android-4-1-gestartet/

  Den Start machen die osteuropäischen Länder, Kroatien, Mazedonien, Polen und Co.

 • X

  Hmm.?? Dlaczego tak uważasz? Jakie widzisz powiązania na linii Warszawa-Moskwa?

 • MIS

  „Polska ma dużo większe PKB niż wiele krajów „zachodu”,”
  Wal śmiało, wymieniaj. ;)

 • nikodem

  Owszem, ta definicja potwierdza tylko że nazwa „Europa Środkowo-Wschodnia” jest sztuczna i powstała chyba tylko po to, aby mniej osób miało kompleksy :-) Cała Europa (mam na myśli ową „zachodnią”) nie certoli się z tymi politycznie poprawnymi nazwami i nie przejmuje się tym co my uważamy – dla nich wszystko co leży dalej niż Niemcy, to po prostu Europa Wschodnia (Eastern Europe, Österreich Europa czy jak tam zwał). Możemy się upierać ile wlezie przy tej Europie Środkowo-Wschodniej, udawadniać, że jesteśmy bliżej zachodu czy wschodu, ale to tak samo jak Korea Północna uparcie stara się nazywać wszędzie Koreą :-)

 • X

  Lepiej mi będzie, jak wymienie te które mają wyższe: UK, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy. Mowa tu o całkowitym rocznym PKB tych krajów. Cała reszta ma niższe :)

 • Gosc

  1) W tym artykule jest napisane po co powstała, bardzo dużo piszesz o kompleksach – to zazwyczaj z czegoś wynika
  2) „Poland i/ˈpoʊlənd/ (Polish: Polska), officially the Republic of Poland (Polish:Rzeczpospolita Polska; Kashubian: Pòlskô Repùblika), is a country in Central Europe”, przejrzyj również artykuły o „Central Europe” na stronach „narodowych” Wikipedii i zobacz jakie kraje ona obejmuje. Zobacz również artykuły o Europie Wschodniej (tam powołują się na definicje ONZ i The World Factbook CIA)
  3) Nikt nie upiera się przy Europie Środkowo-Wschodniej i nikt nie udowadnia, że jesteśmy bliżej zachodu czy wschodu, Polska leży w EUROPIE ŚRODKOWEJ (wydawało mi się, że skończenie szkoły podstawowej jest obowiązkowe)
  4) Nie uważam Wikipedii za wyrocznię, ale mam wrażenie że rozmawiam z głupkiem (przepraszam jeżeli uważasz to za obraźliwe, ale nie chcę nazywać Cię idiotą), który nigdy nie miał w ręku podręcznika od geografii (to taki przedmiot w szkole), więc podaję ją jako „w miarę” neutralne źródło

  I na tym kończymy rozmowę z trollem :)

 • MIS

  1. „UK, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy.” „Cała reszta ma niższe :)”
  Bzdura. Większe od Polski PKB ma Holandia, Belgia, Szwecja, Szwajcaria…. itd

  2. PKB per capita – tylko to ma znaczenie.

 • Gosc

  Niektórzy obywatele Europy Zachodniej często trzymają się tego uproszczonego podziału. Ale wynika to z ksenofobii (my bogaci, oni przyjdą i ukradną a w najlepszym przypadku zabiorą miejsca pracy) i/lub wieku (w tym drugim przypadku – tak samo jak u nas wielu ludzi wrzuca Ukraińców i Białorusinów do jednego szuflady z Rosjanami).

 • http://muzungu.pl kkarpieszuk

  tylko ja w całym wpisie nie widzę GDZIE fb oteiwra tę siedzibę? Że Wawa to ok, ale jaki adres? to prawda ze w basenie, gdzie jutro bedzie hackaton?

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Nie podali adresu w Warszawie (pewnie się boją). Będzie jutro Hackaton Warsaw.

 • Zyga aka Hautamaeki

  2. „Główno” prawda PKB nawet per capita nie oddaje rzeczywistej stopy życia danego społeczeństwa. Najbardziej miarodajne sa wspolczynniki np. HDI

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Z tego co kojarzę: na ulicy Dobrej, niedaleko BUW

 • rrr@ww.com

  Fejs upadnie za 2-3 lata

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement