Polak stworzył nowy interfejs Chrome. Google powinno wziąć się do roboty

16.08.2012
Polak stworzył nowy interfejs Chrome. Google powinno wziąć się do roboty

O tym, że Polak potrafi wiadomo nie od dzisiaj, ale o tym, że potrafi lepiej niż wujek Google, wie już nie każdy. W otchłani internetów natrafiłem na bardzo ciekawy projekt, przedstawiający alternatywną szatę graficzną dla przeglądarki Chrome. Twórcą nowego interfejsu jest Paweł Durczok, znany w sieci również pod pseudonimem Leukocyt.

Paweł jest użytkownikiem przeglądarki Google Chrome i bardzo ceni sobie jej funkcjonalność, jednak miał spore zastrzeżenia co do wyglądu aplikacji. Dlatego też postanowił zaprojektować swoją własną wersję interfejsu i stworzył nową szatę graficzną dla tej popularnej przeglądarki.

Projekt ten jest tworzony przez Pawła po godzinach i ma obecnie charakter stricte prywatny. Ale patrząc na udostępnione screeny przedstawiające alternatywną wersję interfejsu Chrome, chciałoby się go pobrać i już dziś zacząć z niego korzystać. Projekt jest bardzo minimalistyczny, nowoczesny, czytelny i lekki. Wszystkie te cechy zostały idealnie połączone i za sposób wykonania należą się twórcy szczere słowa uznania.

Paweł na stronie projektu wyjaśnia, że nie ma doświadczenia w tworzeniu interfejsów użytkownika dla programów komputerowych oraz że nowy interfejs nie jest jeszcze w 100% skończony. Podczas projektowania nowej szaty graficznej natrafił również na wiele problemów i nie jest pewny, czy nowe UI będzie mogło w pełnoprawny sposób zastąpić i działać tak jak standardowy interfejs Chrome.

Na koniec Paweł dodaje, że na projekt poświęca tylko odrobinę wolnego czasu po swojej pracy i prosi osoby zainteresowane jego dziełem, aby nie brały tego za jakieś poważne przedsięwzięcie, a jedynie pomysł na to jak mogłaby wyglądać przeglądarka Google Chrome. Niemniej jednak projekt Leukocyta zwala z nóg i spotyka się z samymi pochlebnymi opiniami.

Poniżej znajdziecie kilka screenów na których możecie podziwiać nowe, lepsze wcielenie przeglądarki Chrome

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement