Jak bezpłatnie sprawdzać stan konta w T-Mobile? Jest na to kilka sposobów

03.07.2012
Jak bezpłatnie sprawdzać stan konta w T-Mobile? Jest na to kilka sposobów

Jak już zapewne wiecie T-Mobile wprowadza nowe cenniki, w których została uwzględniona opłata za każdorazowe sprawdzenie konta w ofertach prepaid. Jedak cały czas istnieją jeszcze darmowe sposoby na monitorowanie naszego salda więc w obecnych okolicznościach warto się z nimi bliżej zapoznać.

Już od 9 sierpnia 2012 roku zapłacimy 4 grosze za sprawdzenie stanu konta w prepaidowych ofertach T-Mobile. Klienci korzystający z taryf TakTak oraz Heyah nie kryją swojego oburzenia i niezadowolenia z wprowadzanych zmian. Różowy operator próbuje teraz wyjść z twarzą z całego zamieszania i zapowiada wprowadzenie nowej darmowej usługi, która będzie pozwalała na monitorowanie stanu środków znajdujących się na naszym koncie.

T-Mobile ogłosiło, że niebawem zostanie uruchomiony specjalny serwis SMSowy, który będzie informował użytkowników ofert na kartę o ich aktualnym stanie konta. Automatyczna i darmowa wiadomość będzie wysyłana do wszystkich klientów TakTak i Heyah co 14 dni. W ten łatwy i bezobsługowy sposób, użytkownicy będą informowani o saldzie konta. Oczywiście nie jest to tak wygodne i komfortowe rozwiązanie jakie znaliśmy do tej pory. Wielu posiadaczy ofert prepaid sprawdzało swój stan konta częściej niż raz na dwa tygodnie i robili to wtedy kiedy tylko chcieli. Jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, różowi dali ciała – to niezaprzeczalny fakt, ale dodali chociaż automatyczne powiadomienia SMSowe. Pamiętajmy, że cały czas stan naszego konta można sprawdzać na stronie itaktak.pl oraz heyah.pl.

Jeżeli korzystacie ze smartfonów z Androidem koniecznie zaopatrzcie się w aplikację “Konto T-Mobile na Kartę” lub “heyah konto”. Dzięki nim będziecie mogli bezpośrednio z poziomu telefonu zarządzać swoimi środkami oraz usługami.

Aplikacja Konto T-Mobile na Kartę pozwala na szybkie doładowywanie i sprawdzanie stanu oraz daty ważności konta. Wystarczy wybrać opcję Doładuj i wprowadzić14-to cyforowy kod z kuponu lub wydruku, aby zasilić konto odpowiednią kwotą. Program posiada również czytelny widżet, dzięki któremu możemy z poziomu ekranu monitorować nasze środki pozostałe na koncie.

Program hayah konto działa bardzo podobnie to wspomnianej wyżej aplikacji T-Mobile. Jednak oprócz funkcji takich jak sprawdzanie stanu i doładowywanie konta, dodano również możliwość podglądu na aktualne taryfy i usługi. Dzięki heyah konto mamy również dostęp do najnowszych ofert w heyah i heyah mix. Z aplikacji możecie korzystać we wszystkich taryfach dostępnych w heyah: nowa heyah, taryfa pakietowa, heyah mix na doładowania, równa taryfa w heyah mix. Program ten również posiada funkcjonalny widżet, który moim zdaniem jest znacznie ładniejszy od tego T-Mobile’owego prezentowanego wcześniej. A może to już ja zaczynam mieć alergię na ten róż?

Zmiany, zmiany, zmiany. Jak widzicie T-Mobile poszło dziwną drogą i postanowiło zbierać grosiki od swoich klientów. Posunięcie dosyć niebezpieczne, bo trzeba pamiętać, że prepaidowcy nie są zwykle związani z operatorami żadnymi umowami i mogą odejść do konkurencji, jak tylko coś im się nie spodoba. Różowi wykonali właśnie taki ruch, który może im się jeszcze odbić czkawką. Jeżeli należycie do grona klientów korzystających z TakTak lub Heyah, pamiętajcie o sposobach na sprawdzanie stanu konta, które tutaj omówiłem i patrzcie czujnie na ręce operatorom, aby się za bardzo nie rozpędzili w swoich działaniach.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Sebbie

  Najlepszy to i tak jest „dedykowany” internet do iPada w t-mobile.

  W ktorym nie da sie w zaden sposob sprawdzic stanu konta, ponieważ:
  – nie ma aplikacji jak na androida
  – nie mozna wyslac/odebrac sms’a bo to nie telefon
  – nie mozna zalogowac sie na strone, ponieważ kod do zalogowania wysylany jest SMS’em

 • Anihilator

  A co z numerem *9898 dalej jest bezpłatny ? Niby numer do uzupełnienia ale tam tez podawało stan konta czy się chciało czy nie.

 • Gosciu

  Jeszcze z Ery zrezygnowałem 8 lat temu i nie żałuję decyzji. Wtedy wiązało się to ze zmianą numeru.. teraz przeniesienie numeru to pare dni.. i zero czasu bez dostępności telefonu..

  moja żona dzięki przejściu z T-mobile do innej sieci dzięki atrakcyjnym pakietom (np 3 do 3) zmniejszyła częstotliwość ładowania konta 50tka z miesiąca do trzech..

 • http://weblogger.pl/ Arkadiusz Narowski

  ludzie rzadziej będą sprawdzać konta przez co rzadziej zauważą nieprawidłowości związane z opłatami za połączenia i usługi, sprytne. Jeżeli nie masz smartfona i dostępu do internetu to musisz płacić, bo operator jeszcze za mało zarabiana Tobie za połączenia.

 • http://weblogger.pl/ Arkadiusz Narowski

   podobno zrezygnują z tych SMSów.

 • Nokia6210

  Chwila sciagnalem najnowszy cennik ze strony t-mobile dla tak tak hot i mam tam, ze *101# i *9898 jest bezpłatne to gdzie jest tno „nowy” cennik jak nei na ich stronie…

 • http://weblogger.pl/ Arkadiusz Narowski

   Na chwilę obecną tak, ale nikt nie powiedział, że opłata za sprawdzanie ile ma się własnych środków na własnym koncie jest ostatnim absurdem z ich strony ;)

 • Japer

  W Orencz to samo. Na szczęście w salonie służą przejściówką MicroSIM->SIM i można kartę na moment włożyć do jakiegoś starego telefonu i tego SMSa odebrać. Ale fakt, ktoś nie pomyślał za bardzo o tym.

 • Uzytkownik4321

  No cóż, to też po części wina iPada, że nie potrafi odbierać SMS-ów

 • John.Szemeczko

  Żenada.

 • http://www.facebook.com/krzysztof.dobrzynski.35 Krzysztof Dobrzyński

  W ogóle takie coś jest legalne, nie powinno się przypadkiem tym zająć UOKiK, ze względu na ograniczenia dostępu do informacji?

 • Konrad

  Heh, przez dłuższy czas miałem prepaida w Oranżu. Po każdym połączeniu przychodził sms z podsumowaniem kosztów i informacją ile zostało. Numer do sprawdzania bezpłatny. Na www – również. Myślałem, że to standard, teraz doceniam ;)

 • DMatrzak

  Też to gdzieś słyszałem, czy ktoś może to potwierdzić?

 • Mandrive

  Dobrze że ktoś się w końcu pokusił i napisał temat jak za darmo sprawdzić, mnie też za bardzo to nie przeszkadza bo od początku jak wyszło Heyah konto mam je zainstalowane i nie trzeba pamiętać o kodach, w aplikacji można też sprawdzić ilość MB w pakiecie co wg. mnie jest bardzo OK

 • http://swiatczytnikow.pl Robert Drózd

  Do mnie przysłali SMS, żeby coś tam odesłać, jeśli nie zgadzam się na rezygnację z haseł jednorazowych przy logowaniu. Nareszcie.

 • DMatrzak

  T-Mobile czy Heyah? Mnie interesuje głównie Heyah.

 • Znik

  heh. kiedyś miałem zdrapkę w erze. ale już wiem że nie wrócę do tego operatora. chyba że play coś skaszani, wtedy będę się zastanawiał co wybrać, ale nie zapowiada się.

 • http://swiatczytnikow.pl Robert Drózd

   T-Mobile, ale pewnie w Heyah jest podobnie.

 • DMatrzak

  Tego nie wiadomo.

 • Gość

  Zastanawiałem się od niedawana, czy czasem nie przenieść się do innej sieci, bo T-mobile pikuje w dół. Ta decyzja tylko pomogła mi w upewnieniu się, że czas na zmiany. Ponieważ większość znajomych ma nr w plusie, to wybór wydaje się być oczywisty :D

 • Piotr Teicher

  Zdecydowana większość sieci ma tę usługę dostępną nieodpłatnie i bez kombinowania… Myślą, że to im przyniesie więcej klientów? Wątpliwa logika.

 • Słż

  era to totalna porażka! kupiłem numer w heyah i po tym co widzę, wykorzystam całą kwotę by zasilićtranswer na chomiku i przenoszę się do orange badz play. nigdy wiecej nie kupie startera ery

 • YM

  od lat jestem w plusie i jest git teraz mam abonament za 55zł i ponad 300minut do wszystkich sieci (w tym Play) wymiennych na sms-y oraz 200 minut do wszystkich sieci za staż w sieci (dostałem to 2lata temu jak przechodziłem na abonament) i nie żałuję bo nie mam kiedy tego wydzwonić, oczywiście w tych minutach zawiera się także wideorozmowa która jest liczona jak zwykłe połączenie głosowe

 • tylko t-mobile

  ja korzystam z orange-porażka i czekam żeby zakończyć umowę i przejść do t-mobile

 • rik

  czyli czekamy na wprowadzenie opłaty za doładowanie konta :-)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement