spidersweb
komentarzy : 25

Jak bezpłatnie sprawdzać stan konta w T-Mobile? Jest na to kilka sposobów

Jak już zapewne wiecie T-Mobile wprowadza nowe cenniki, w których została uwzględniona opłata za każdorazowe sprawdzenie konta w ofertach prepaid. Jedak cały czas istnieją jeszcze darmowe sposoby na monitorowanie naszego salda więc w obecnych okolicznościach warto się z nimi bliżej zapoznać.

Już od 9 sierpnia 2012 roku zapłacimy 4 grosze za sprawdzenie stanu konta w prepaidowych ofertach T-Mobile. Klienci korzystający z taryf TakTak oraz Heyah nie kryją swojego oburzenia i niezadowolenia z wprowadzanych zmian. Różowy operator próbuje teraz wyjść z twarzą z całego zamieszania i zapowiada wprowadzenie nowej darmowej usługi, która będzie pozwalała na monitorowanie stanu środków znajdujących się na naszym koncie.

T-Mobile ogłosiło, że niebawem zostanie uruchomiony specjalny serwis SMSowy, który będzie informował użytkowników ofert na kartę o ich aktualnym stanie konta. Automatyczna i darmowa wiadomość będzie wysyłana do wszystkich klientów TakTak i Heyah co 14 dni. W ten łatwy i bezobsługowy sposób, użytkownicy będą informowani o saldzie konta. Oczywiście nie jest to tak wygodne i komfortowe rozwiązanie jakie znaliśmy do tej pory. Wielu posiadaczy ofert prepaid sprawdzało swój stan konta częściej niż raz na dwa tygodnie i robili to wtedy kiedy tylko chcieli. Jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, różowi dali ciała – to niezaprzeczalny fakt, ale dodali chociaż automatyczne powiadomienia SMSowe. Pamiętajmy, że cały czas stan naszego konta można sprawdzać na stronie itaktak.pl oraz heyah.pl.

Jeżeli korzystacie ze smartfonów z Androidem koniecznie zaopatrzcie się w aplikację “Konto T-Mobile na Kartę” lub “heyah konto”. Dzięki nim będziecie mogli bezpośrednio z poziomu telefonu zarządzać swoimi środkami oraz usługami.

Aplikacja Konto T-Mobile na Kartę pozwala na szybkie doładowywanie i sprawdzanie stanu oraz daty ważności konta. Wystarczy wybrać opcję Doładuj i wprowadzić14-to cyforowy kod z kuponu lub wydruku, aby zasilić konto odpowiednią kwotą. Program posiada również czytelny widżet, dzięki któremu możemy z poziomu ekranu monitorować nasze środki pozostałe na koncie.

Program hayah konto działa bardzo podobnie to wspomnianej wyżej aplikacji T-Mobile. Jednak oprócz funkcji takich jak sprawdzanie stanu i doładowywanie konta, dodano również możliwość podglądu na aktualne taryfy i usługi. Dzięki heyah konto mamy również dostęp do najnowszych ofert w heyah i heyah mix. Z aplikacji możecie korzystać we wszystkich taryfach dostępnych w heyah: nowa heyah, taryfa pakietowa, heyah mix na doładowania, równa taryfa w heyah mix. Program ten również posiada funkcjonalny widżet, który moim zdaniem jest znacznie ładniejszy od tego T-Mobile’owego prezentowanego wcześniej. A może to już ja zaczynam mieć alergię na ten róż?

Zmiany, zmiany, zmiany. Jak widzicie T-Mobile poszło dziwną drogą i postanowiło zbierać grosiki od swoich klientów. Posunięcie dosyć niebezpieczne, bo trzeba pamiętać, że prepaidowcy nie są zwykle związani z operatorami żadnymi umowami i mogą odejść do konkurencji, jak tylko coś im się nie spodoba. Różowi wykonali właśnie taki ruch, który może im się jeszcze odbić czkawką. Jeżeli należycie do grona klientów korzystających z TakTak lub Heyah, pamiętajcie o sposobach na sprawdzanie stanu konta, które tutaj omówiłem i patrzcie czujnie na ręce operatorom, aby się za bardzo nie rozpędzili w swoich działaniach.

Zapisz się do naszego Newslettera, obserwuj nas na Twitterze, polub na Facebooku lub dodaj do czytnika RSS.


Sprawdź, dlaczego Spider's Web wybrał Oktawave Odbierz 25 zł na start swojego projektu w chmurze Polub nas na Facebooku
 • Sebbie

  Najlepszy to i tak jest „dedykowany” internet do iPada w t-mobile.

  W ktorym nie da sie w zaden sposob sprawdzic stanu konta, ponieważ:
  – nie ma aplikacji jak na androida
  – nie mozna wyslac/odebrac sms’a bo to nie telefon
  – nie mozna zalogowac sie na strone, ponieważ kod do zalogowania wysylany jest SMS’em

 • Anihilator

  A co z numerem *9898 dalej jest bezpłatny ? Niby numer do uzupełnienia ale tam tez podawało stan konta czy się chciało czy nie.

 • Gosciu

  Jeszcze z Ery zrezygnowałem 8 lat temu i nie żałuję decyzji. Wtedy wiązało się to ze zmianą numeru.. teraz przeniesienie numeru to pare dni.. i zero czasu bez dostępności telefonu..

  moja żona dzięki przejściu z T-mobile do innej sieci dzięki atrakcyjnym pakietom (np 3 do 3) zmniejszyła częstotliwość ładowania konta 50tka z miesiąca do trzech..

 • http://weblogger.pl/ Arkadiusz Narowski

  ludzie rzadziej będą sprawdzać konta przez co rzadziej zauważą nieprawidłowości związane z opłatami za połączenia i usługi, sprytne. Jeżeli nie masz smartfona i dostępu do internetu to musisz płacić, bo operator jeszcze za mało zarabiana Tobie za połączenia.

 • http://weblogger.pl/ Arkadiusz Narowski

   podobno zrezygnują z tych SMSów.

 • Nokia6210

  Chwila sciagnalem najnowszy cennik ze strony t-mobile dla tak tak hot i mam tam, ze *101# i *9898 jest bezpłatne to gdzie jest tno „nowy” cennik jak nei na ich stronie…

 • http://weblogger.pl/ Arkadiusz Narowski

   Na chwilę obecną tak, ale nikt nie powiedział, że opłata za sprawdzanie ile ma się własnych środków na własnym koncie jest ostatnim absurdem z ich strony ;)

 • Japer

  W Orencz to samo. Na szczęście w salonie służą przejściówką MicroSIM->SIM i można kartę na moment włożyć do jakiegoś starego telefonu i tego SMSa odebrać. Ale fakt, ktoś nie pomyślał za bardzo o tym.

 • Uzytkownik4321

  No cóż, to też po części wina iPada, że nie potrafi odbierać SMS-ów

 • John.Szemeczko

  Żenada.

 • http://www.facebook.com/krzysztof.dobrzynski.35 Krzysztof Dobrzyński

  W ogóle takie coś jest legalne, nie powinno się przypadkiem tym zająć UOKiK, ze względu na ograniczenia dostępu do informacji?

 • Konrad

  Heh, przez dłuższy czas miałem prepaida w Oranżu. Po każdym połączeniu przychodził sms z podsumowaniem kosztów i informacją ile zostało. Numer do sprawdzania bezpłatny. Na www – również. Myślałem, że to standard, teraz doceniam ;)

 • DMatrzak

  Też to gdzieś słyszałem, czy ktoś może to potwierdzić?

 • Mandrive

  Dobrze że ktoś się w końcu pokusił i napisał temat jak za darmo sprawdzić, mnie też za bardzo to nie przeszkadza bo od początku jak wyszło Heyah konto mam je zainstalowane i nie trzeba pamiętać o kodach, w aplikacji można też sprawdzić ilość MB w pakiecie co wg. mnie jest bardzo OK

 • http://swiatczytnikow.pl Robert Drózd

  Do mnie przysłali SMS, żeby coś tam odesłać, jeśli nie zgadzam się na rezygnację z haseł jednorazowych przy logowaniu. Nareszcie.

 • DMatrzak

  T-Mobile czy Heyah? Mnie interesuje głównie Heyah.

 • Znik

  heh. kiedyś miałem zdrapkę w erze. ale już wiem że nie wrócę do tego operatora. chyba że play coś skaszani, wtedy będę się zastanawiał co wybrać, ale nie zapowiada się.

 • http://swiatczytnikow.pl Robert Drózd

   T-Mobile, ale pewnie w Heyah jest podobnie.

 • DMatrzak

  Tego nie wiadomo.

 • Gość

  Zastanawiałem się od niedawana, czy czasem nie przenieść się do innej sieci, bo T-mobile pikuje w dół. Ta decyzja tylko pomogła mi w upewnieniu się, że czas na zmiany. Ponieważ większość znajomych ma nr w plusie, to wybór wydaje się być oczywisty :D

 • Piotr Teicher

  Zdecydowana większość sieci ma tę usługę dostępną nieodpłatnie i bez kombinowania… Myślą, że to im przyniesie więcej klientów? Wątpliwa logika.

 • Słż

  era to totalna porażka! kupiłem numer w heyah i po tym co widzę, wykorzystam całą kwotę by zasilićtranswer na chomiku i przenoszę się do orange badz play. nigdy wiecej nie kupie startera ery

 • YM

  od lat jestem w plusie i jest git teraz mam abonament za 55zł i ponad 300minut do wszystkich sieci (w tym Play) wymiennych na sms-y oraz 200 minut do wszystkich sieci za staż w sieci (dostałem to 2lata temu jak przechodziłem na abonament) i nie żałuję bo nie mam kiedy tego wydzwonić, oczywiście w tych minutach zawiera się także wideorozmowa która jest liczona jak zwykłe połączenie głosowe

 • tylko t-mobile

  ja korzystam z orange-porażka i czekam żeby zakończyć umowę i przejść do t-mobile

 • rik

  czyli czekamy na wprowadzenie opłaty za doładowanie konta :-)

Reklama