Złap pyszne homary z Lobster Diver

19.06.2012
Złap pyszne homary z Lobster Diver

Ostatnio testowałem i polecałem dwie niesamowite gry, jakimi bez wątpienia są N.O.V.A. 3 – Near Orbit Vanguard Alliance oraz Max Payne. Dzisiaj mam dla Was zręcznościowo-matematyczne wyzwanie. Jesteście gotowi na szybką powtórkę z ułamków połączoną z połowem homarów?

W grze Lobster Diver wcielamy się w tytułowego nurka, którego zadaniem jest sprawne wyławianie homarów z podwodnych pułapek. Nasz bohater przemieszcza się na małym dmuchanym pontonie i poszukuje odpowiedniego łowiska. Jego intuicja podpowiada nam, którą pułapkę powinniśmy sprawdzić, aby znaleźć upragnione homary. Zadanie wydaje się być proste, ale w morskich głębinach czyhają na nas elektryczne węgorze, a spotkanie z nimi nigdy nie kończy się dobrze. Za udane połowy zyskujemy dolce, które przekładają się na nasz wynik w rankingu graczy. To byłoby na tyle, jeżeli chodzi o zręcznościową część tej gry.

Na wstępie napisałem jednak, że Lobster Diver rzuca nam matematyczne wyzwanie. Chodzi tutaj o sposób numerowania łowisk w których umieszczono pułapki. Nasz nurek używa do tego swoistego szyfru, a są nimi ułamki. Dlatego zanim szybko zmienimy miejsce połowów musimy przekalkulować, gdzie dokładnie powinniśmy przestawić pontonik. Co kilka układów mamy dla odmiany kurs dla sushi mastera. W zadaniu tym musimy podzielić węgorza na odpowiednią ilość równych porcji, zadanie z pozoru łatwe, ale wymaga wprawy, aby pewnie zdobywać bonusową kasę.

Lobster Diver to nietypowa gra zręcznościowa, która potrafi zatrzymać gracza przed ekranem smartfonu na długi czas. Appkę pobierzecie bez opłat ze sklepu Apple i zainstalujecie ją swoich iPadach oraz iPhone’ach. Koniecznie napiszcie w komentarzach, czy zasmakowaliście homarowej przygody!

 

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement