Batman atakuje iOS i Androida. To może być hit!

16.06.2012
Batman atakuje iOS i Androida. To może być hit!

Gry z Batmanem w roli głównej są ewenementem w skali całego rynku. Do tej pory tytuły opowiadające o superbohaterach były co najwyżej średnie. Nie musi to być jednak reguła. Po świetnym Batman: Arkham Asylum powstał genialny Batman: Arkham City. Teraz człowiek-nietoperz będzie kontynuował swój triumfalny marsz. Kolejnymi przystankami na jego drodze będą platformy mobilne – iOS oraz Android.

Gra będzie powiązana z nadchodzącą filmową premierą przygód Batmana, która jednocześnie będzie też zakończeniem trylogii. The Dark Knight Rises do sklepów z aplikacjami trafi tego lata, zapewne od razu po premierze obrazu kinowego. Gra zostanie wydana przez Gameloft, niekwestionowanego lidera w dziedzinie gier na urządzenia mobilne.

Niestety detale fabuły gry nie zostały jeszcze ujawnione. W związku z tym nie wiemy, czy akcja będzie dziać się przed, po, czy może w trakcie filmu. Nie wiemy też nic o cenie gry. Gameloft może udostępniać grę za darmo i dawać możliwość dokupowania poziomów lub po prostu zażądać jednorazowej opłaty.

Warto wspomnieć o oprawie graficznej, która prezentuje się genialnie jak na smartfony. Nadużyciem będzie powiedzenie, że nie ustępuje pecetowemu odpowiednikowi (Arkham City), ale  z całą pewnością cieszy oko. Oczywiście w segmencie tytułów mobilnych. Niestety nie wiadomo nic o powstaniu trybu multiplayer.

Fani Batmana powinni czekać też na Batman Arkham City Armored Edition. Gra ta wyjdzie na Nintendo Wii U i sprawi, że dotykowy ekran będzie odpowiadał za sterowanie wszystkimi gadżetami człowieka-nietoperza. To całkiem ciekawe rozwiązanie.

Osobiście mam nadzieję, że powstanie jak najwięcej tytułów z Batmanem. Arkham Asylum to jedna z niewielu gier, które przeszedłem na 100%, w Arkham City nie grałem długo tylko dlatego, że nie da się jej zarejestrować i pobrać, a sam nie posiadam już napędu optycznego. Udana premiera tego tytułu sprawi, że Batman stanie się jeszcze bardziej rozpoznawalny, a jego uniwersum będzie mogło się cały czas rozrastać. Nie tylko dzięki filmom i komiksom, ale też dzięki nowym grom.

 

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement