Właśnie ruszył LinkedIn po polsku. Co na to GoldenLine?

02.04.2012
Właśnie ruszył LinkedIn po polsku. Co na to GoldenLine?

Właśnie ruszyła polskojęzyczna wersja największego serwisu społecznościowego na świecie dla tzw. profesjonalistów – LinkedIn. Adresu serwisu z polską domeną linkedin.pl jeszcze się nie doczekaliśmy, ale w opcjach konta na Linkedin.com można już zmienić język na polski i po chwili całość interfejsu serwisu będzie dostępna w naszym rodzimy języku. Oczywiście osoby z Polski zainteresowane założeniem konta na LinkedIn będą mogły zrobić to od razu w polskim języku. Pojawienie się LinkedIn w Polsce oczywiście nakazuje zadać pytanie – no to co z polskim Goldenline?

Z LinkedIn korzysta 150 mln osób na świecie, w tym ponoć ok. pół miliona Polaków. Jednak z Polsce na razie zdecydowanie góruje GoldenLine, który wg ostatnich wyników Megapanelu ze stycznia 2012 r. cieszy się odwiedzalnością na poziomie 2,1 mln real users. Oczywiście to nie oznacza, że tylu właśnie zarejestrowanych użytkowników posiada polski serwis, ale takie statystyki dają mu wysokie 14 miejsce w rankingu polskich społeczności.

LinkedIn wcale więc nie będzie miał łatwo w konfrontacji z GoldenLine, który od jakiegoś czasu częściowo należy do jednej z największych polskich grup medialnych Agora S.A. Wydaje się jednak, że dla obu serwisów będzie miejsca na polskim rynku – GoldenLine pozostanie zapewne numerem 1 jeśli chodzi o headhunting na wewnętrznym rynku pracy, podczas gdy z LinkedIn korzystać będą zarówno firmy zagraniczne, jak i Polacy szukający pracy albo w strukturach międzynarodowych korporacjach, ale po prostu za granicą.

Dla LinkedIn, polska wersja językowa jest już 17 lokalną wersją serwisu. Na razie nie słychać o planach ruchów promocyjnych LinkedIn w Polsce, więc zapewne uruchomienie serwisu po polsku niewiele zmieni w jego przypadku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Adam Matysiak

  Już w weekend linkedin był po polsku…

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  „Właśnie” dopuszcza dość szeroki zakres czasowy :)

 • Konrad

   Już wiemy czemu Golden się sprzedał :)

  tu pewnie będzie tak jak z NK i Fejsem ale szybciej i dramatyczniej :)

 • krakers


  Pojawienie się LinkedIn w Polsce oczywiście nakazuje zadać pytanie – no to co z polskim Goldenline? ”
  Nic. Skoro ktoś jest  tzw. profesjonalistą to zna angielski lub inny język obcy i z pewnością nie czekał aż mu stronę przetłumaczą.

 • Frank Moody

  Przecież goldenline już dawno wegetował podobnie jak grono.net. Gdybyście się mniej zajmowali upadkiem RIMu i grami na konsole to może byście zauważyli ;).. 

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Ta, jasne. Chciałbyś tak wegetować. 

 • Frank Moody

  A stać Cię na bardziej rzeczowy komentarz czy nie bardzo? Wystarczy spojrzeć w megapanel, gdzie widać, że GL pozbywa się nawet 250 tysięcy userów miesięcznie i obecnie jest właśnie na poziomie Grona..

  Ja na mniejscu GL zdecydowanie nie chciałbym żeby na forach tematycznych poświęconym takim chwytliwym tematom jak SEO, webmastering, serwery czy finanse pojawiały się posty raz na 3 miesiące i były w większości reklamami, wejdź, sprawdź :-).

  Swoją drogą, pomyśleć, że zmieniłem lekturę AW na SW dla wyższego poziomu..

 • http://www.goldenline.pl/konrad-karpieszuk Kkarpieszuk

  ja jako użytkownik GL nie odczulem aby tam cos sie pogarszalo. GL jest glownym zrodlem moich kleintow i wlasciwie zarabiam z miesiaca na miesiac wiecej (no moze nie z miesciaca, ale rok do roku coraz wiecej osob sie do mnie zglasza). grupy jakie tam obserwuję żyją i tyle mi wystarczy

  (swoj profil na GL podlinkowuje pod moj nick tutaj, zeby nie bylo ze jestem wynajetym pracownikiem GL ;) )

 • Bds01

  o, jaka miła i rzeczowa odpowiedź… 

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement