Justin Bieber bije rekordy Guinessa w mediach społecznościowych

02.03.2012
Justin Bieber bije rekordy Guinessa w mediach społecznościowych

Bożyszcze nastolatek, piosenkarz Justin Bieber, przeszedł wczoraj przez próg pełnoletności wywołując rekordowy ruch w serwisach społecznościowych.

Wczoraj Justin Bieber skończył 18 lat. Drugi rok z rzędu młody gwiazdor zachęcał za pośrednictwem swoich kont w serwisach społecznościowych do składania dotacji dla organizacji dostarczającej wodę do krajów rozwijających się.

Na kilka dni przed urodzinami Biebera internet obiegła informacja o akcji mającej na celu pobić rekord Guinessa w dziennej ilości wspomnień w serwisie mikroblogowym Twitter właśnie 1 marca. Poprzedni rekord został ustanowiony w 2009 roku w akcji organizacji Beat Cancer Everywhere i wynosił 209 771 wspomnień. Na oficjalnym fan page’u piosenkarza na Facebooku ustawiony był z tej okazji landing page zachęcający do przesyłania wiadomości.

AgencyNet, twórca oficjalnej strony justinbiebermusic.com, poinformował, że wczoraj pojawiło się 292 069 wiadomości z dopiskiem @JBworldrecord. Trzyletni rekord został zatem pobity niemal o połowę. 40 tysięcy fanów skorzystało z urodzinowej zakładki na fan page’u Biebera.

Piosenkarz posiada 17.9 milionów śledzących na Twitterze, 40.9 fanów na Facebooku, a jego kanał na YouTube odnotował już prawie 2.5 miliarda wyświtleń. Guinness World Records zabiera się do zweryfikowania medialnego osiągnięcia młodego artysty przed oficjalnym ogłoszeniem. Trwają również prace nad ustaleniem sumy dotacji dla organizacji Charity:Water.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement