Assasin’s Creed 3 nadchodzi. Wygląda na to, że jest na co czekać!

06.03.2012
Assasin’s Creed 3 nadchodzi. Wygląda na to, że jest na co czekać!

Mało jest gier, które naprawdę lubię, a już jeszcze mniej tych, na których kolejne wersje z niecierpliwością czekam, ale seria Assasin’s Creed zdecydowanie należy do tej grupy. Następca słynnego tytułu Prince of Persia w Ubisofcie zabrał mi wiele nieprzespanych nocy w 2007 r., kiedy zagrywałem się w pierwszą część serii „przygód” Altaira. Potem też było nieźle, choć jednak kolejne tytuły serii już mnie tak nie wciągnęły. Kto wie, może jednak znów zniknę na kilka dni i nocy, bo zaprezentowany wczoraj pierwszy trailer nowej, trzeciej już odsłony Assasin’s Creeda robi wielkie wrażenie.

O Assasin’s Creed III sieć spekulowała od dawna, a od grudnia ubiegłego roku, gdy okazało się, że wytwórnia Sony zakupiła prawa do ekranizacji przygód płatnego mordercy z czasów Wypraw Krzyżowych praktycznie codziennie. Kilka dni temu do sieci przedostały się pierwsze screeny z gry w serwisie Reddit, następnie okładka pudełka z wersji na konsole, a wczoraj oficjalnie zaprezentowano pierwszy zwiastun gry. Droga do premiery jest jeszcze daleka, bo na końcu trailera pojawia się odległa data 30 października, ale ja już zdążyłem zaznaczyć ten moment w moim kalendarzu.

Ze zwiastuna wynika, że tym razem akcja odbywać się będzie w czasach… Amerykańskiej Rewolucji. Na sucho taka informacja raczej może nie powalać – w końcu Assasin’s Creed kojarzy nam się z dużo bardziej z odległymi czasami, gdzieś z XII w. – ale sama zajawka robi rozwiewa chyba wszelkie wątpliwości na temat zarówno jakości fabuły, jak i wizualnego poziomu gry. Trudno jednoznacznie wyrokować tylko po obejrzeniu zaledwie pierwszego trailera, na dodatek w tak odległym terminie od premiery, ale zdaje się, że trzecia część Assasin’s Creeda będzie nowym rozdaniem w serii.

*uwaga: demo chyba tylko dla dorosłych 😉

Seria Assasin’s Creed to jedna z najbardziej dochodowych serii gier komputerowych w historii. Dwie pierwsze części sprzedały się w 8 milionach egzemplarzy każda. Wydane w 2010 i 2011 r. sequele do części drugiej – odpowiednio: Brotherhood oraz Revelations również cieszyły się ogromną popularnością. Brotherhood sprzedał się w 9 mln egzemplarzy. Cała franczyza do tej pory rozeszła się w ogromnym nakładzie 31 mln sztuk od debiutu w listopadzie 2007 r. Trudno przypuszczać, żeby trzecia część Assasin’s Creed miała być mniejszym hitem niż poprzednie części.

Ja zaczynam już odliczanie.

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement