Kolejny producent będzie płacił Microsoftowi za Androida, tym razem LG

12.01.2012
Kolejny producent będzie płacił Microsoftowi za Androida, tym razem LG

Microsoft nie ustaje w swoich staraniach o czerpanie jak największych korzysci finansowych nie tylko ze swoich produktów, ale również produktów konkurencji, które jego zdaniem naruszają jego własności intelektualne. Tym razem, jako jedenasta z kolei firma zajmująca się tworzeniem urządzeń z Androidem i/lub Chrome OS, ugodę z gigantem z Redmond podpisało LG.

Tym samym zmieniają się nieco i tak już „imponujące” wyniki Microsoftu, który twierdzi, że w przypadku rynku amerykańskiego, licencjonowane przez niego rozwiązania znajdują się w… ponad 70% sprzedawanych urządzeń z oprogramowaniem systemowym stworzonym przez… Google. W praktycznie żadnym z tych przypadków nie zostały ujawnione warunki ugody, ani kwoty, jakie producenci będą zmuszeni uiszczać Microsoftowi w ramach licencjonowania.

Nie oznacza to jednak końca walk – te wciąż trwają pomiędzy Microsoftem a Barnes&Noble oraz Motorolą. Drugi z nich wciąż posiada obszerne portfolio patentowe, które może przynajmniej na pewien czas odpierać zarzuty, natomiast B&N jak do tej pory zdecydował się na ujawnienie części wymagań MS, tak, aby cały świat mógł zobaczyć, jak bezpodstawna jest większość z nich. Jak jednak widać, części z producentów nie przeszkadza to ani trochę.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement