100 tysięcy na Spider’s Web!

29.07.2011
100 tysięcy na Spider’s Web!

Nie mogę się powstrzymać przed tym, żeby nie pochwalić się historycznym osiągnięciem dla Spider’s Web. Spojrzałem w statystyki i okazało się, że dzisiaj tj. 29 lipca 2011 r. liczba unikalnych użytkowników, która odwiedziła nasz serwis w ostatnim miesiącu po raz pierwszy w historii przekroczyła liczbę 100 tysięcy.

100 tysięcy to już naprawdę dobra liczba, szczególnie dla medium, które nie generuje setek informacji/wpisów dziennie, ale zaledwie kilka lub czasami kilkanaście, dla medium blogowego, które z natury rzeczy nie jest ‚newsowe’ ani ‚śmieszynkowe’. 100 tys. to także pewna symboliczna bariera, która sygnalizuje wejście danego medium trochę do innego świata internetu i choć nie mam wątpliwości, że w najbliższym czasie trudno będzie utrzymać tak wysokie liczby (w ciągu miesiąca liczba unikalnych użytkowników wzrosła o prawie 20%), to jednak świętować warto.

Serwis Spider’s Web powstał 27 kwietnia 2010 r. po przekształceniu się z mojego prywatnego bloga przemekspider.com, którego w szczytowym końcowym okresie czytało niecałe 25 tys. osób. W ciągu roku i trzech miesięcy zdobyliśmy więc ponad 75 tys. Czytelników. Po drodze mieliśmy, sam miałem kilka chwil zwątpienia w to, czy Spider’s Web idzie w dobrym kierunku. Dziś nie mam już wątpliwości, że tak właśnie jest.

Dziękuję wszystkim, którzy się do naszego małego sukcesu przyczynili i dziękuję Czytelnikom za to, że nas czytają. I obiecuję – nie poprzestaniemy na tym wyniku.

Tagi:

Dołącz do dyskusji

Advertisement