Windows Phone drugim najpopularniejszym OS na smartfonach w 2015 r.

29.03.2011
Windows Phone drugim najpopularniejszym OS na smartfonach w 2015 r.

Bardzo mocna prognoza od uznanego domu analitycznego – IDC twierdzi, że już w 2015 r. mobilny system operacyjny Microsoftu, który przyjmie do siebie Nokia – Windows Phone – zdobędzie drugie miejsce, wyprzedzając iPhone’a, na rynku mobilnych OS wśród smartfonów.

Numerem jeden ma być Google Android. Oto mały „wyciąg” z prognozy IDC:

Światowy rynek smartfonów ma wzrosnąć o 49,2% w 2011 r. z dzięki temu, że coraz więcej konsumentów oraz biznesów przestawia się z używania ficzerfonów na smartfony z bardziej zaawansowanymi opcjami.

Dostawcy smartfonów dostarczą na rynek więcej niż 450 mln smartfonów w 2011 r. w porównaniu do 303,4 mln dostarczonych w 2010 r. Co więcej, rynek smartfonów będzie rósł ponad cztery razy szybciej od ogólnego rynku telefonów komórkowych.

Android powinien stać się najpopularniejszym systemem operacyjnym w 2011 r. po wywalczeniu sobie pozycji numer 2 w 2010 r.

Ogłoszenie Noki o przejściu z Symbiana na Windows Phone będzie miało istotne implikacje dla przyszłego obrazu rynku smartfonów. Nowy alians łączy możliwości sprzętowe Nokii ze zróżnicowaną platformą Windows Phone. Oczekujemy, że pierwsze urządzenia pojawią się w 2012 r. IDC oczekuje, że to 2015 r. Windows Phone będzie drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym za Androidem.

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement