Skype dla Japonii – bez podtekstu własnej reklamy

16.03.2011
Skype dla Japonii – bez podtekstu własnej reklamy

Ze wszystkich mniej lub bardziej na pokaz akcji wspierających tych, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia Ziemi i tsunami w Japonii, ta wydaje mi się najbardziej konkretna i pozbawiona chęci „ugrania przy okazji czegoś dla siebie” – Skype oferuje po prostu swoje płatne produkty za darmo.

Skype pomaga kontaktować się z przyjaciółmi i rodzinami w dotkniętej katastrofą Japonii. Darmowy dostęp do komunikatora i vouchery na rozmowy dlaużytkowników Skype w Japonii.

Skype pragnie pomóc osobom przebywającym na terytorium Japonii ? kraju, który ucierpiał w ostatnich dniach w wyniku trzęsienia ziemi i niszczycielskiego tsunami.

Od kilku dni otrzymujemy informacje o tym, jak ludzie z całego świata za pomocą komunikatora Skype kontaktują się z bliskimi by przekazać im nawet krótką wiadomość o swojej obecnej sytuacji. Dostarczając ludziom technologię, która pomaga pozostać w kontakcie w tym niezwykle trudnym czasie, postanowiliśmy podjąć dodatkowe działania mające na celu usprawnienie komunikacji między ludźmi w Japonii.

– Żeby ułatwić komunikację, Skype umożliwił użytkownikom w Japonii darmowy dostęp do komunikatora przez sieć WiFi, dzięki usłudze Skype Access* do 19 marca, 2011 roku (zobacz listę dostępnych hot spotów).

Skype podarował wszystkim użytkownikom komunikatora w Japonii vouchery** warte ?80, dzięki którym można wykonać połączenie trwające ponad 25 minut na naziemną linię w Japonii (i do kilku innych wybranych krajów, m.in. Chin i USA), albo wysłać wiadomość tekstową bezpośrednio ze Skype. Vouchery będą dystrybuowane drogą mailową w przeciągu kilku najbliższych dni.

Skype zachęca również do wsparcia akcji ratunkowej w Japonii. Wejdź na stronę japońskiego Czerwonego Krzyża albo międzynarodową stronę organizacji by uzyskać więcej informacji: http://www.ifrc.org/

Jeśli znajdujesz się na terytoriom Japonii i chcesz pomóc w odnalezieniu zaginionych osób, odwiedź stronę Red Cross Family Links Network:

* Połączenie ze Skype za pomocą usługi Skype Access wymaga najnowszej wersji komunikatora Skype. Oferta ważna jest do 19 marca, 2011 r.

** Vouchery będą ważne do 17 kwietnia, 2011 roku. Liczba minut do wykorzystania może różnić się ze względu na miejsce połączenia. Może pojawić się opłata za połączenie. Stawki opłat za połączenia można znaleźć na stronie www.skype.com.

Tagi: ,

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement