Najczęściej pobierane aplikacje na iPhone wg Apple

15.04.2009
Najczęściej pobierane aplikacje na iPhone wg Apple

Przy okazji promocji „miliardowa aplikacja” Apple opublikowało oficjalną listę najczęściej pobieranych aplikacji z AppStore. Przedstawiono po 20 najpopularniejszych darmowych i płatnych aplikacji.

Dosłownie tydzień temu comScore opublikował listę najpopularniejszych programów, która sporządzona została na podstawie własnych kalkulacji firmy. Trzeba przyznać, że comScore zbytnio się nie pomylił. Z 25 aplikacji na liście comScore tylko 7 nie ma na oficjalnej liście Apple. Są to: AIM, Hangman, Mazefinger, Cube Runner, Crazy Penguin, Topple oraz Sudoku.

Podobnie jak w przypadku rankingu comScore, także i w tym od Apple widać wyraźnie, że w AppStore królują gry i programy rozrywkowe. Na liście 40 najpopularniejszych aplikacji wg Apple znajduje się aż 20 gier i 9 aplikacji z kategorii „rozrywka”. Można więc założyć, że z miliarda pobrań z AppStore aż 720 milionów to gry i rozrywka. Widać więc wyraźnie, że iPhone/iPod touch to wybuchająca właśnie supernowa na rynku gier. W ciągu 9 miesięcy od debiutu AppStore na telefon i najdroższy model iPoda od Apple pobrano prawie trzy czwarte miliarda gier!

Oto oficjalna lista Apple:

Płatne:
Crash Bandicote
Koi Pond
Enigmo
Bejeweled 2
iBeer
Moto Chaser
PocketGuitar
Flick Fishing
Tetris
Texas Hold’em
Super Monkey Ball
Pocket God
Cro-Mag Rally
Ocarina
Fieldrunners
iFart Mobile
Touchgrind
iHunt
iShoot
Monopoly

Darmowe:
Facebook
Google Earth
Pandora Radio
Tap Tap Revenge
Shazam
Pac-Man Lite
Backgrounds
Touch Hockey
Labyrinth Lite
Flashlight
Urbanspoon
Movies
iBowl
Lightsaber Unleashed
Sol Free Solitaire
MySpace Mobile
Virtual Zippo
The Weather Channel
BubbleWrap
Remote

Z tych 40 najpopularniejszych aplikacji tylko 5 zainstalowanych jest na moim iPhone, w tym tylko 1 gra. Ktoś zgadnie jaka to gra?

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement