Spring Framework

15.03.2009
Spring Framework

Kontynuując temat GWT, a raczej GXT, jaki pojawił się w lutowym wydaniu Software Developer’s Journal, w kolejnym numerze marcowym możemy przeczytać o Spring Framework, czyli technologi, która pozwoli nam m.in. na skorzystanie z Javy po serwerowej stronie aplikacji także napisanej w GWT. Z artykułu można dowiedzieć się „Jak konfigurować kontener IOC (Inversion of Control) Springa za pomocą klas języka Java” oraz „Jak połączyć klasyczną konfigurację XML z Java Configuration Project”.

Niestety osoba, która nie miała do tej pory styczności ze Springiem musi najpierw poświecić kilka ładnych godzin na zrozumienie serwerowej konfiguracji aplikacji zapisanej w XMLu. Bez tej wiedzy i przynajmniej minimalnej znajomości Springa, nie ma co siadać do tego artykułu. Nie jest to jednak jego minus. Stoi po prostu na dużym poziomie.
Po zdobyciu tych umiejętności można rozpocząć podróż ze Springiem i Java Configuration Project (lub krócej JavaConfig), czyli pod projektem Springa, który dostarcza nowych możliwości konfiguracyjnych dla kontenera IoC. Po pierwszym przeczytaniu artykułu, warto zrobić to ponownie:) a jeszcze lepiej odwiedzić strony podane na końcu. Powinny pomóc w zrozumieniu zagadnienia początkującym użytkownikom tej technologii.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement