iPhone 3.0 nadchodzi 17 marca

12.03.2009
iPhone 3.0 nadchodzi 17 marca

Jeszcze nie umilkły echa wprowadzonych po cichu nowych iMaków oraz iPoda shuffle, a już Apple wysyła zaproszenia na konferencję, na którym przedstawione zostaną szczegóły oprogramowania 3.0 dla iPhone’a.

Konferencja odbędzie się 17 marca w Cupertino w stanie Kalifornia. Serwis Engadget, który jako jeden z pierwszych otrzymał zaproszenie od Apple informuje, że nie należy oczekiwać gotowego produktu za tydzień. Apple informuje w zaproszeniu, że zostanie zaprezentowany „przegląd tego, co aktualnie budują”. Przy okazji deweloperzy będą mogli zapoznać się z nową wersją SDK (narzędzia programistyczne dla iPhone’a).

Ciekawe co to oznacza: czy tylko nowe oprogramowanie, czy jednak nowe urządzenie? Które z tak oczekiwanych opcji pojawią się w nowym systemie operacyjnym iPhone OS X 3.0: MMS, kopiuj/wklej, nawigacja samochodowa? Ja obstawiam to ostatnie.

AKTUALIZACJA 1: BusinessWeek informuje, że spotkanie poprowadzą wiceprezes Apple ds. oprogramowania iPhone’a Scott Forstall oraz szef marketingu produktowego ds. iPhone’a Greg Josiak. Obecny ma być również starszy wiceprezes ds. marketingu Phil Schiller. Steve Jobs – jak można było oczekiwać – nie będzie obecny.

AKTUALIZACJA 2: Według Boy Genius Report w nowym oprogramowaniu iPhone’a Apple umożliwi udostępnianie połączenie internetowe komputerowi oraz wysyłanie wiadomości MMS. Udostępnianie połączenia internetowego ma odbywać się za pomocą Bluetooth oraz iPhone’m podłączonym do komputera kablem USB.

Plotki o nowej ofercie AT&T w Stanach Zjednoczonych o udostępnieniu użytkownikom iPhone’a możliwości dzielenia się połączeniem internetowym z komputerem pojawiają się regularnie od co najmniej pół roku. Wydaje się więc, że doniesienia Boy Genius są prawdopodobne.

AKTUALIZACJA 3 (17.03.2009): iPhone 3.0 już przyszedł. Więcej informacji tutaj

Tagi:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement