TP o Apple. Tekstowo i rysunkowo

11.02.2009
TP o Apple. Tekstowo i rysunkowo

Wszystkim fanom i antyfanom Apple polecam artykuł Marcina Wichy w najnowszym wydaniu? „Tygodnika Powszechnego” pod tytułem „Jabłko z Kalifornii”. To historia Macintosha i Apple ilustrowana świetnymi grafikami czołowych polskich rysowników.

Czemu fanom? Bo to pięknie napisana historia komputera i wyboru pewnego stylu życia, którego nie wszyscy dostrzegają lub nie chcą dostrzec (na przykład tu – i zwróćcie uwagę na komentarze?, szczególnie jeden z nich?, ech?)

Czemu antyfanom? Bo w tej historii nie brak krytycznych i bolesnych uwag na temat Apple i jej komputerów, więc wszyscy antyfani będą przy okazji mogli nakarmić swój antyfanatyzm.

No, i może kilku czołowych polskich rysowników brakuje wśród tych grafik (na przykład tego ), ale z pewnością te co są rekompensują nam te oczywiste braki. Oto kilka ciekawszych grafik z artykułu; dają do myślenia, nie?
A, i styl pisania Marcina Wichy jest wyjątkowy.

A żeby oszczędzić czasu i nieprzyjemnych wrażeń pogodowych podczas podróży do kiosku, warto zajrzeć na strony Onetu, gdzie artykuł z „Tygodnika Powszechnego” jest wirtualnie i całkiem za darmo dostępny.

I jak już wpadniecie na Onet i przeczytacie, to nie zapomnijcie opisać swoich wrażeń. Tu, na Spider’s Web.

Tagi: ,

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement