Milion iPhone’ów sprzedanych w Wielkiej Brytanii

26.02.2009
Milion iPhone’ów sprzedanych w Wielkiej Brytanii

Sieć mobilna O2 poinformowała dzisiaj, że sprzedano właśnie milionowy egzemplarz iPhone’a na rynku brytyjskim. Dotyczy to zarówno modeli pierwszej generacji jak i 3G w okresie 16 miesięcy od pojawienia się telefonu Apple w Wielkiej Brytanii.

Milion sprzedanych iPhone’ów to o 900% więcej niż w Polsce. Trzeba jednak pamiętać, że w Polsce iPhone pojawił się 22 sierpnia 2008 roku, czyli rok później niż w Wielkiej Brytanii oraz że liczba ludności w Wielkiej Brytanii jest o około 80% większa (według ostatniego spisu ludności w połowie 2006 roku – 60,5 miliona). Mimo wszystko relatywnie liczba 1 miliona sprzedanych egzemplarzy iPhone’a jest zdecydowanie wyższa niż w Polsce.

Jednak 1 milion to tylko 1/18 wszystkich iPhone’ów sprzedanych do tej pory na świecie, czyli zdecydowanie niewiele patrząc na zasobność portfela Brytyjczyków i ich potencjał zakupowy. 18 miesięcy, które zabrało iPhone’owi osiągnięcie granicy 1 miliona sprzedaży na Wyspach to dużo więcej niż zaledwie 7 miesięcy, które potrzebowała Nokia N95, aby osiągnąć to samo w 2007 roku mimo wyższej ceny i dużo skromniejszego marketingowego blichtru.

1 milion iPhone’ów sprzedanych w Wielkiej Brytanii również nie wygląda okazale patrząc na to, że jest to drugi co do wielkości rynek zbytu na świecie dla komputerów Macintosh. Okazuje się, że sporo prawdy jest w stwierdzeniu, że konsument europejski nie jest do końca zafascynowany rewolucją mobilną Apple.

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement