AppStore z 20 tysiącami aplikacji. Gdzie punkt krytyczny?

11.02.2009
AppStore z 20 tysiącami aplikacji. Gdzie punkt krytyczny?

W tym tygodniu liczba aplikacji dostępnych w AppStore przekroczyła 20 tysięcy – tak wynika ze statystyk prowadzonych przez serwis Apptism. Mniej niż miesiąc temu – 16 stycznia – Apple oficjalnie informowało, że w AppStore było 15 tysięcy aplikacji. 10 grudnia 2008 roku przekroczono barierę 10 tysięcy programów w AppStore.

Na załączonym wykresie wyraźnie widać, że dynamika pojawiania się nowych aplikacji w sklepie z programami na iPhone’a jest ciągle bardzo wysoka. O skali rozmiaru AppStore niech świadczy fakt, że żeby zainstalować na iPhone wszystkie znajdujące się tam aplikacje potrzebowalibyśmy ich? 136! Ciekawe jaki będzie punkt krytyczny, w którym liczba nowych aplikacji w AppStore nie będzie dalej dynamicznie rosnąć – 50, 100 tysięcy? Gdzie leży granica możliwości wymyślenia kolejnych aplikacji?

Takich rozterek nie ma z pewnością analityk Barclays – Ben Reitzes – który uważa, że AppStore jest tym, co „fidelizuje” klienta iPhone’a i iPod toucha firmie Apple. Według niego to właśnie dzięki AppStore użytkownicy tych urządzeń raczej nie będą przeskakiwać na konkurencyjne produkty. – Uważamy, że aplikacje z AppStore spersonalizowały iPhone’a do poziomu nieosiągalnego dla konkurentów – napisał Reitzes w notce do swoich klientów.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement