Cook o iPhone nano, netbooku, Snow Leopardzie

22.01.2009
Cook o iPhone nano, netbooku, Snow Leopardzie

Na pytania dziennikarzy i analityków rynkowych po konferencji finansowej Apple odpowiadali zastępujący prezesa firmy Steve’a Jobsa – Tim Cook oraz szef finansów Peter Oppenheimer. Tym razem mało konkretów.

Oppenheimer o Apple Stores – firma planuje otworzyć 25 nowych sklepów detalicznych Apple Stores w 2009 roku. 50% z nich będzie poza granicami Stanów Zjednoczonych. Apple jest bardzo zadowolone z wyników finansowych swoich sklepów.

Cook o iPhone nano – Apple nie planuje produkcji taniego telefonu. Firma nie chce się ścigać na liczby sprzedanych telefonów. Apple będzie się koncentrowało na pracy nad najlepszym telefonem na świecie.

Cook o netbookach – Apple przygląda się bacznie rynkowi netbooków, ale na razie produkty te oparte są na sprzęcie (hardware), a to nie to, czego oczekują konsumenci. Netbooki wyposażone są także w kiepskie oprogramowanie i stanowią jedynie 3% całego rynku PC.

Cook o zarządzaniu Apple – Steve pozostaje prezesem i będzie brał udział w podejmowaniu strategicznych decyzji. Tim Cook pozostaje szefem operacyjnym i zarządzał będzie bieżącymi sprawami firmy.

Cook o Snow Leopardzie – wszyscy w Apple są nowym systemem operacyjnym bardzo podnieceni, ale firma nie jest jeszcze przygotowana na przedstawienie daty jego debiutu.

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement