Zmuś aplikacje iPhone’a do pracy w tle

03.10.2008
Zmuś aplikacje iPhone’a do pracy w tle

Jedną z największych wad iPhone’a (poza nonsensownie rozdmuchanymi typu: brak możliwości wysyłania MMS oraz słaby aparat fotograficzny) jest dziwny upór Apple przed akceptowaniem aplikacji działających w tle. To zdecydowanie zmniejsza funkcjonalność wielu ciekawych programów dostępnych w AppStore, np. komunikatorów.

Podczas czerwcowego keynote na konferencji WWDC, wiceprezes Apple odpowiedzialny za rozwój oprogramowania iPhone’a, Scott Forstall, obiecał, że zamiast działania w tle, Apple udostępni specjalnie skonstruowaną technologię Push, dzięki której użytkownik będzie informowany o zmianie zdalnej treści. Komunikatory mogłyby więc informować o oczekujących czatach i rozmowach nie będąc włączone na iPhone. Forstall argumentował to mniejszym zużyciem baterii i generalnie lepszym funkcjonowaniem niż działanie aplikacji w tle. Apple obiecało zarazem, że tak rozumiana technologia Push będzie dostępna w iPhone do końca września.

Apple nie spełniło własnej obietnicy i nie przygotowało na czas tej ważnej funkcjonalności. Na pomoc pospieszyli niezależni deweloperzy. Niejaki Gaizin oferuje aplikację „iPhone Backgrounder” na złamane iPhone’y, dzięki której istnieje możliwość zmuszenia aplikacji do działania w tle. iPhone Backgrounder dostępny jest w Cydii.

Opis działania aplikacji i pełna dokumentacja na jej temat na stronach Google Code.

Tagi:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement