Krotka historia o … YouBookmarks

03.10.2008
Krotka historia o … YouBookmarks

Dokładnie pamiętam jakie miałem wrażenia kiedy pierwszy raz odwiedziłem ten serwis. Pomyślałem wtedy, że znalazłem się na jakimś amerykańskim startupie, o którym wcześniej nie słyszałem. Przejechałem na dół strony i spojrzałem na tłumaczenia. Z dumą stwierdziłem, że bardzo fajnie, że przygotowali też polskie tłumaczenie, w końcu Polaków w USA jest dużo. Dopiero potem doczytałem, że jest to polska webaplikacja, będąca czytnikiem w dużej mierze rozbudowanym czytnikiem RSS stworzonym przez Piotra Jóźwiaka.

Dokładniej YouBookmarks to zestaw aplikacji online wspomagający zarządzanie wszelkiego rodzaju informacją poczynając od zakładek, kanałów RSS, a kończąc na wiadomościach z grafiką i materiałami wideo. W tym zestawie najbardziej rozbudowaną aplikacją jest czytnik RSS umożliwiający śledzenie w jednym miejscu aktualności z wielu serwisów. Każdą ciekawą informacje można w prosty sposób dodać do ulubionych, opisać słowami kluczowymi, wydrukować lub wysłać znajomemu.

Dostęp do skatalogowanych w ramach konta informacji jest możliwy z każdego komputera podłączonego do Internetu, a dzięki pluginowi dla przeglądarki Firefox nawet bez konieczności odwiedzania serwisu! W serwisie znalazła też miejsce prosta aplikacja pozwalająca publikować, głosować i komentować ciekawe wiadomości dodane przez innych użytkowników.

Każdy kto korzysta z Google Readera doceni możliwości czytnika RSS z serwisu YouBookmarks. Jest ich równie dużo, a nawet więcej niż u starszego brata z za oceanu:
– Import / eksport listy subskrybowanych kanałów w formacie OPML.
– Na bieżąco aktualizowane liczniki pokazujące ilość nieprzeczytanych wiadomości.
– Dwa tryby wyświetlania wiadomości standardowo rozwinięte lub standardowo zwinięte.
– Obsługa klawiaturą (dowolna konfiguracja skrótów klawiszowych ).
– Odznaczanie wszystkich lub poszczególnych kanałów jako przeczytane
– Podgląd ostatnio czytanych wiadomości.
– Dodawanie 1 kliknięciem wiadomości do ulubionych zakładek.
– Podgląd ulubionych zakładek dodanych przez czytnik.
– Zmiana zakresu daty od której czytnik ma wyświetlać wiadomości jako nowe (dostęp do funkcji na podstronie ? ostatnio czytane? w czytniku).
– Publikowanie 1 kliknięciem wiadomości na głównej stronie serwisu.
– Wyszukiwarka wiadomości.

Po kontakcie z Piotrem uzyskałem kilka ciekawych informacji. Otóż w tym momencie serwis ma około 1500 zarejestrowanych i aktywnych użytkowników. Spora ich cześć pochodzi z poprzedniego projektu autora – axv.pl. Piotr Jóźwiak informuje, że w najbliższym czasie serwis powinien zyskać kolejnych internautów. Jeśli chciałbyś wspomóc finansowo owy projekt proszę przejdź na jego stronę kontaktową.

Przyznam się, że założyłem konto żeby wypróbować serwis. Mam jednak pewien problem przyzwyczaiłem się do Google Readera i teraz trudno jest mi to zmienić. Teraz korzystam z YB sporadycznie, może w przyszłości się to zmieni.

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement