Inspiro, czyli pogromca mobilnej wersji naszej-klasy.pl (której jeszcze nie ma)

03.10.2008
Inspiro, czyli pogromca mobilnej wersji naszej-klasy.pl (której jeszcze nie ma)

Kilka dni temu zakończyły się ostatnie testy komunikatora dla telefonów. W tej informacji nie byłoby nic dziwnego, była by to pop prostu kolejna aplikacja, gdyby nie fakt, że jest zintegrowana z portalem społecznościowym, który chce konkurować z naszą-klasą.

„Z projektem startowaliśmy ponad rok temu, wychodząc od pomysłu skanowania
przestrzeni wokół nas w oparciu o bluetooth w celu wyłowienia ciekawych
potencjalnych znajomości” – mówią twórcy Inspiro. „Nasze apetyty rosły w miarę
jedzenia i po 1,5 roku udostępniamy użytkownikom coś, co obok wspomnianej funkcji
umożliwia rozmawianie przez Gadu-Gadu z komórki oraz system
darmowych wiadomości tekstowych również poza zasięgiem bluetootha.”

Twórcy www.inspiro.pl są świadomi konkurencji na rynku serwisów
społecznościowych (czytaj Belysio), ale dodają: „Mamy wrażenie, że Polska przesypiała kolejną rewolucję – społeczności na komórkach. Każdy z konkurentów miał w tym roku swoje problemy, wszyscy byli uwikłani w ostrą rywalizację z naszą-klasą. Dlatego cieszy nas to, że mamy 1,5 roku przewagi technologicznej. Takich aplikacji nie rozwija się szybko, bo w odróżnieniu od programów na PC-ty musimy opracować
kilkanaście wersji na różne modele komórek.”

Z ciekawych wiadomości warto odnotować, że Inspiro nie jest nowym pomysłem, a na polskim rynku był już wcześniej Belysio, który jednak zawrotnej kariery na razie nie zrobił. Należy także wiedzieć, że firma Webventure, właściciel Inspiro pozyskała środki na rozwinięcie działalności od nowego polskiego funduszu inwestycyjnego Sailfund założonego przez właścicieli firmy o2.pl. By może umowa zawiera także integrację z o2.pl lub reklamę na stronach takich jak pudelek.pl, czy pardon.pl.

Jednak Inspiro może napotkać na pewien problem w rozwoju. Żeby w pełni wykorzystać możliwości platformy komunikator musi zainstalować wiele osób, tak żeby przynajmniej w jednym tramwaju, czy autobusie można było znaleźć kilka osób z którymi będzie można porozmawiać. Pytanie także jak twórcy zamierzają zarabiać na usłudze, tzn. jaki maja model biznesowy?

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement