Gastronauci – odsłona druga już niedługo

20.10.2008
Gastronauci – odsłona druga już niedługo

Serwis Gastronauci.pl (opisywałem go w maju) przygotowuje się do znaczących zmian (część moich uwag może zostanie uwzględniona). Na pierwszy ogień pójdzie layout serwisu (przede wszystkim strony głównej), który zostanie gruntownie przeprojektowany, napisany praktycznie od początku. Dzięki temu pojawią się w nim nowe elementy takie jak np. dużo bardziej efektywniejsze przeszukiwanie bazy restauracji. Oprócz tego zmianie ulegnie także hasło reklamowe, które dotychczas kojarzyło się bardziej z katalogiem stron WWW.

Portal przygotowuje się także do nawiązania współpracy z serwisami lokalizacyjnymi, prezentującymi dane na mapach, a także z firmami oferującymi usługi takie jak dostarczanie jedzenia do domówi i biur. Są już pierwsze efekty prowadzonych rozmów. Dane z Gastonautów można znaleźć m.in. na mapa.szukacz.pl, w najbliższym czasie pojawią się także w innych serwisach.

Zapewne takie działania generowały będą przychody firmy, jednak nie będzie to jedyne źródło utrzymania, bo w serwisie nadal będą funkcjonować usługi PREMIUM umożliwiające umieszczenie w profilu danej restauracji bardziej rozbudowanych informacji. Niestety usługa ta nie należy do tanich, jednak na tle innych podobnych serwisów jest najtańsza, czyli warto się nad nią zastanowić. Jeśli chodzi o reklamy, to także nadal będą wkomponowane w nowy wygląd strony.

Dużym plusem gastronautów (do którego przekonałem się po kilku chwilach rozmyślania) jest sposób weryfikacji dodawanych restauracji – cały proces odbywa się z udziałem administratora, który sprawdza poszczególne dane. Dzięki temu powstaje na prawdę rzetelny katalog restauracji, na którym można polegać.

Najbardziej aktualne statystyki wskazują, że liczba użytkowników w tym tygodniu wyniosła: 37 367, natomiast w całym poprzednim miesiącu 142 163.

Na koniec chciałbym pogratulować Oli Lazar za uzyskanie kolejmnych środków (12 tyś. złotych) na rozwój serwisu z konkursu Pinkubator Biznesu prowadzonego przez Radio PIN. Konkurs będzie trwać do końca listopada. Oczywiści poinformujemy o jego wynikach.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś nowego o Gastronautach to na najbliższym spotkaniu z cyklu Aula Polska będzie możliwość posłuchania Oli Lazar, autorki pomysłu.

Advertisement

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement