Mapa iPhone’a powiększa się o nowe rynki

25.09.2008
Mapa iPhone’a powiększa się o nowe rynki

Na stronach iPhone’owych w serwisie Apple na liście „wkrótce dostępny” jest 29 kolorowych ikonek – to oficjalna lista państw, na których iPhone 3G ma zadebiutować do końca tego roku. Wśród nich są rynki, na których iPhone oficjalnie pojawi się w piątek 26 września.

W piątek iPhone pojawi się u naszych wschodnich sąsiadów – Litwie i Łotwie. To oficjalna informacja podana przez sieć największą sieć mobilną w tym regionie, TeliaSoneria. iPhone 3G zadebiutuje także na rynku tureckim w największej sieci komórkowej w tym kraju, Turkcell. Według doniesień serwisu AppleInsider, iPhone trafi także w piątek do Brazylii i Republiki Południowej Afryki (chociaż Vodacom oficjalnie potwierdziło, że w RPA iPhone będzie do końca września).

Ciągle brak informacji o największych rynkach z listy 29 kolorowych ikonek: Rosja (127 milionów użytkowników telefonów komórkowych), czy Egipt (30 milionów). Apple ciągle także nie doszło do porozumienia z sieciami mobilnymi w dwóch azjatyckich tygrysach – Chinach i Korei.

Steve Jobs obiecał iPhone’a na 70 rynkach przed końcem roku. W momencie debiutu iPhone’a 3G na liście „dostępny” widniało 22 państwa. 22 sierpnia iPhone pojawił się na kolejnych 22 rynkach (w tym w Polsce), co razem daje 44 państwa. Na liście Apple „już dostępne” widnieje jednak 47 kolorowych ikonek. To dlatego, że Belgia, Kanada i Szwajcaria liczone są podwójnie, ze względu na podwójne opcje językowe w tych krajach.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement