Niedopracowania Bloggera część 2

01.08.2008
Niedopracowania Bloggera część 2

Po publikacji kilku newsów na temat map chciałbym się na chwilę (tak powrócę jeszcze z kilkoma sprawami) od niego oderwać i przypomnieć rozpoczęty niedawno cykl informujący o tym co można byłoby poprawić w googlowym serwisie Blogger.com, z którego platformy korzysta także mój blog.
Zanim do meritum, to gwoli przypomnienia ostatni post dotyczył „polskich” URL-i w serwisie. Zapomniałem w nim dodać, że długość każdego adresu wygenerowanego przez Bloggera jest ograniczona do mniej więcej 50 znaków. Warto także zaznaczyć, że długość adresów ma znacznie przy dodawaniu grafik. Jeśli URL jest za długi Blogger nie umożliwi nam wstawienie takiej grafiki na naszej stronie. To powinno ulec zmianie, bo są trudności z użyciem uploadowanych wcześniej plików do serwisu.

W drugim odcinku bezpośrednio upload wideo
Blogger umożliwia wstawianie plików graficznych. Umożliwia także ich upload automatycznie do konta stworzonego w serwisie PicasaWeb. Wszystko to dostępne jest w nowej wersji dostępnej po zalogowaniu się na draft.blogger.com. Jednak mimo tego, że Google jest także właścicielem serwisu Google Video i oczywiście YouTube, to w Bloggerze nie można bezpośrednio wstawiać plików wideo. Należy je wcześniej uploadować w odpowiednim serwisie i skopiować wygenerowany link. Myślę, że w obecnym kształcie blogosfery, gdzie pojawia się coraz więcej plików wideo (przykładem niech będzie Antyweb) jest to funkcjonalność, które koniecznie powinna się pojawić w tak dużym serwisie jak Blogger.

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement