Kolejna kompromitacja: Bloomberg "uśmierca" Jobsa

28.08.2008
Kolejna kompromitacja: Bloomberg "uśmierca" Jobsa

W kategoriach kompromitacji ścigają się Orange i Bloomberg. Czemu Orange to wiemy od paru dni, kiedy to przedstawiciele firmy najpierw oficjalnie potwierdzają sztuczne kolejki po iPhone’a w Polsce, a później to dementują. A czemu Bloomberg?

W dniu dzisiejszym Bloomberg nieopatrznie wysłał nekrolog Steve’a Jobsa swoim subskrybentom. Oczywiście doniesienia o śmierci prezesa Apple okazały się mocno przesadzone?, ale niesmak pozostał. Bloomberg przeprosił za zamieszanie.

Dziennikarze Bloomberga pracowali nad aktualizacją danych na temat Jobsa i Apple i nieopatrznie naciskając nie ten guzik co trzeba, wysłali kopię raportu do subskrybentów serwisu. Pełne dane na temat ważnych osobistości zbierane są przez wszystkie profesjonalne redakcje na potrzeby szybkiej publikacji w przypadku ich nieoczekiwanej śmierci.

Raport na temat Steve’a Jobsa wysłany przez Bloomberg jest aż siedemnastostronicowy i zawiera szereg wypowiedzi najważniejszych ludzi świat biznesu i nowych technologii.

– W kategoriach lidera inspiratora, Steve Jobs jest zdecydowanie najlepszy z wszystkich jakich znałem – mówi Bill Gates.

– Steve miał zawsze marzenie zostania kimś wielkim, kimś kto zarządza firmami i przedstawia produkty, które zmieniają świat – komentuje Steve Wozniak.

Całość tego przejmującego raportu do przeczytania na blogu gawker.com.

Niedawno media spekulowały o nawrocie choroby nowotworowej Steve’a Jobsa, który wyglądał wyjątkowo niekorzystnie podczas prezentacji nowego iPhone’a 3G. Przez media na całym świecie przelała się dyskusja na temat ewentualnego następcy Steve’a Jobsa na fotelu prezesa firmy Apple.

Tagi:

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement